AIQLabs, we współpracy z PSA Finance Polska, wdrożył nowe narzędzie
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W czasach pandemii konsumenci chętniej decydują się na zdalne zawieranie umów z troski o własne bezpieczeństwo oraz komfort. Zaawansowane technologie online pozwalają przejść przez proces autoryzacji bez konieczności wychodzenia z domu. W odpowiedzi na te potrzeby, AIQLabs, na zlecenie i we współpracy z PSA Finance Polska, wprowadził na rynek narzędzia przyspieszające proces cyfryzacji przedsiębiorstw.
AIQLabs dostarcza digitalowe, innowacyjne rozwiązania z zakresu consumer finance, dzieląc się doświadczeniem i narzędziami wypracowanymi in-house. W ramach nowych usług, FinTech realizuje kompleksowy onboarding klienta w kanałach cyfrowych oraz skuteczną prewencję wyłudzeń w pełni automatycznym procesie, dodatkowo wspieranym przez wyspecjalizowanych w wykrywaniu wyłudzeń weryfikatorów. Ponadto, umożliwia zdalne i bezpieczne potwierdzanie tożsamości oraz zawieranie umów na odległość.
Kompleksowo, czyli end2end, tworzymy sprofilowane i indywidualne narzędzia w zakresie oceny klienta indywidualnego pod kątem kredytu gotówkowego, odroczonych płatności dla branży e-commerce czy weryfikacji zdolności działalności gospodarczych między innymi dla microfactoringu. Dostarczamy również narzędzia do zdalnego zawierania umów i potwierdzania tożsamości. To klient realizuje cały proces na swoim smartfonie. Co więcej, bierzemy pełną odpowiedzialność za biznesowe wskaźniki sukcesu po skutecznej implementacji wybranych rozwiązań – powiedział Konrad Sałgut, Business Delivery Director w AIQLabs.
Wprowadzone rozwiązania wykorzystywane są coraz częściej przez klientów PSA Finance (bank Captive Grupy Stellantis). Klienci indywidualni finansujący zakup pojazdu Peugeot lub Citroën otrzymali możliwość podpisywania dokumentów drogą online, całkowicie zdalnie. Ocena zdolności kredytowej opiera się na wieloetapowej autoryzacji – od etapu wniosku finansowego, aż do zawarcia umowy w wybranej przez klienta formie – leasingu lub pożyczki. Do autoryzacji wystarczy dowód tożsamości wraz ze zdjęciem, smartfon lub komputer oraz dostęp do Internetu, ewentualnie konto bankowe jako opcja alternatywna. Umowy można zawrzeć praktycznie z każdego miejsca na świecie.
Cyfrowa transformacja to priorytet Grupy Stellantis, a proces cyfrowego podpisu stanowi jej strategiczną i integralną część. Popularność tego rozwiązania stale rośnie – już co trzecia umowa finansowania PSA Finance zawierana jest w formie elektronicznej. Naszym celem było zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom. Ponadto, rezygnacja z tradycyjnych umów papierowych przyczynia się do oszczędności czasu, a także wpisuje się w proekologiczne podejście całej naszej grupy – stwierdził Marcin Kruczkowski, wiceprezes zarządu PSA Finance Polska.
Czas implementacji cyfrowego narzędzia do zdalnego zawierania umów oraz potwierdzania tożsamości bazującego na gotowych funkcjonalnościach wynosi maksymalnie trzy tygodnie, a całość jest realizowana w formie zdalnej. Rozwiązanie jest samoskalujące, a infrastruktura zlokalizowana w chmurze, ponieważ w tym samym czasie można obsłużyć dowolną liczbę wniosków bez konieczności wdrażania dodatkowej infrastruktury technologicznej.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.