AIQLabs, we współpracy z PSA Finance Polska, wdrożył nowe narzędzie
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W czasach pandemii konsumenci chętniej decydują się na zdalne zawieranie umów z troski o własne bezpieczeństwo oraz komfort. Zaawansowane technologie online pozwalają przejść przez proces autoryzacji bez konieczności wychodzenia z domu. W odpowiedzi na te potrzeby, AIQLabs, na zlecenie i we współpracy z PSA Finance Polska, wprowadził na rynek narzędzia przyspieszające proces cyfryzacji przedsiębiorstw.
AIQLabs dostarcza digitalowe, innowacyjne rozwiązania z zakresu consumer finance, dzieląc się doświadczeniem i narzędziami wypracowanymi in-house. W ramach nowych usług, FinTech realizuje kompleksowy onboarding klienta w kanałach cyfrowych oraz skuteczną prewencję wyłudzeń w pełni automatycznym procesie, dodatkowo wspieranym przez wyspecjalizowanych w wykrywaniu wyłudzeń weryfikatorów. Ponadto, umożliwia zdalne i bezpieczne potwierdzanie tożsamości oraz zawieranie umów na odległość.
Kompleksowo, czyli end2end, tworzymy sprofilowane i indywidualne narzędzia w zakresie oceny klienta indywidualnego pod kątem kredytu gotówkowego, odroczonych płatności dla branży e-commerce czy weryfikacji zdolności działalności gospodarczych między innymi dla microfactoringu. Dostarczamy również narzędzia do zdalnego zawierania umów i potwierdzania tożsamości. To klient realizuje cały proces na swoim smartfonie. Co więcej, bierzemy pełną odpowiedzialność za biznesowe wskaźniki sukcesu po skutecznej implementacji wybranych rozwiązań – powiedział Konrad Sałgut, Business Delivery Director w AIQLabs.
Wprowadzone rozwiązania wykorzystywane są coraz częściej przez klientów PSA Finance (bank Captive Grupy Stellantis). Klienci indywidualni finansujący zakup pojazdu Peugeot lub Citroën otrzymali możliwość podpisywania dokumentów drogą online, całkowicie zdalnie. Ocena zdolności kredytowej opiera się na wieloetapowej autoryzacji – od etapu wniosku finansowego, aż do zawarcia umowy w wybranej przez klienta formie – leasingu lub pożyczki. Do autoryzacji wystarczy dowód tożsamości wraz ze zdjęciem, smartfon lub komputer oraz dostęp do Internetu, ewentualnie konto bankowe jako opcja alternatywna. Umowy można zawrzeć praktycznie z każdego miejsca na świecie.
Cyfrowa transformacja to priorytet Grupy Stellantis, a proces cyfrowego podpisu stanowi jej strategiczną i integralną część. Popularność tego rozwiązania stale rośnie – już co trzecia umowa finansowania PSA Finance zawierana jest w formie elektronicznej. Naszym celem było zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom. Ponadto, rezygnacja z tradycyjnych umów papierowych przyczynia się do oszczędności czasu, a także wpisuje się w proekologiczne podejście całej naszej grupy – stwierdził Marcin Kruczkowski, wiceprezes zarządu PSA Finance Polska.
Czas implementacji cyfrowego narzędzia do zdalnego zawierania umów oraz potwierdzania tożsamości bazującego na gotowych funkcjonalnościach wynosi maksymalnie trzy tygodnie, a całość jest realizowana w formie zdalnej. Rozwiązanie jest samoskalujące, a infrastruktura zlokalizowana w chmurze, ponieważ w tym samym czasie można obsłużyć dowolną liczbę wniosków bez konieczności wdrażania dodatkowej infrastruktury technologicznej.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.