AIQLabs, we współpracy z PSA Finance Polska, wdrożył nowe narzędzie
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W czasach pandemii konsumenci chętniej decydują się na zdalne zawieranie umów z troski o własne bezpieczeństwo oraz komfort. Zaawansowane technologie online pozwalają przejść przez proces autoryzacji bez konieczności wychodzenia z domu. W odpowiedzi na te potrzeby, AIQLabs, na zlecenie i we współpracy z PSA Finance Polska, wprowadził na rynek narzędzia przyspieszające proces cyfryzacji przedsiębiorstw.
AIQLabs dostarcza digitalowe, innowacyjne rozwiązania z zakresu consumer finance, dzieląc się doświadczeniem i narzędziami wypracowanymi in-house. W ramach nowych usług, FinTech realizuje kompleksowy onboarding klienta w kanałach cyfrowych oraz skuteczną prewencję wyłudzeń w pełni automatycznym procesie, dodatkowo wspieranym przez wyspecjalizowanych w wykrywaniu wyłudzeń weryfikatorów. Ponadto, umożliwia zdalne i bezpieczne potwierdzanie tożsamości oraz zawieranie umów na odległość.
Kompleksowo, czyli end2end, tworzymy sprofilowane i indywidualne narzędzia w zakresie oceny klienta indywidualnego pod kątem kredytu gotówkowego, odroczonych płatności dla branży e-commerce czy weryfikacji zdolności działalności gospodarczych między innymi dla microfactoringu. Dostarczamy również narzędzia do zdalnego zawierania umów i potwierdzania tożsamości. To klient realizuje cały proces na swoim smartfonie. Co więcej, bierzemy pełną odpowiedzialność za biznesowe wskaźniki sukcesu po skutecznej implementacji wybranych rozwiązań – powiedział Konrad Sałgut, Business Delivery Director w AIQLabs.
Wprowadzone rozwiązania wykorzystywane są coraz częściej przez klientów PSA Finance (bank Captive Grupy Stellantis). Klienci indywidualni finansujący zakup pojazdu Peugeot lub Citroën otrzymali możliwość podpisywania dokumentów drogą online, całkowicie zdalnie. Ocena zdolności kredytowej opiera się na wieloetapowej autoryzacji – od etapu wniosku finansowego, aż do zawarcia umowy w wybranej przez klienta formie – leasingu lub pożyczki. Do autoryzacji wystarczy dowód tożsamości wraz ze zdjęciem, smartfon lub komputer oraz dostęp do Internetu, ewentualnie konto bankowe jako opcja alternatywna. Umowy można zawrzeć praktycznie z każdego miejsca na świecie.
Cyfrowa transformacja to priorytet Grupy Stellantis, a proces cyfrowego podpisu stanowi jej strategiczną i integralną część. Popularność tego rozwiązania stale rośnie – już co trzecia umowa finansowania PSA Finance zawierana jest w formie elektronicznej. Naszym celem było zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom. Ponadto, rezygnacja z tradycyjnych umów papierowych przyczynia się do oszczędności czasu, a także wpisuje się w proekologiczne podejście całej naszej grupy – stwierdził Marcin Kruczkowski, wiceprezes zarządu PSA Finance Polska.
Czas implementacji cyfrowego narzędzia do zdalnego zawierania umów oraz potwierdzania tożsamości bazującego na gotowych funkcjonalnościach wynosi maksymalnie trzy tygodnie, a całość jest realizowana w formie zdalnej. Rozwiązanie jest samoskalujące, a infrastruktura zlokalizowana w chmurze, ponieważ w tym samym czasie można obsłużyć dowolną liczbę wniosków bez konieczności wdrażania dodatkowej infrastruktury technologicznej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.