Komunikaty PR

Anand Eswaran nowym dyrektorem generalnym firmy Veeam

2021-12-17  |  13:11
Biuro prasowe

Veeam® Software poinformował o mianowaniu Ananda Eswarana nowym dyrektorem generalnym (CEO) i członkiem zarządu firmy. William H. Largent (Bill Largent) ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego aby skupić się na swojej roli prezesa zarządu. Z usług firmy Veeam korzysta ponad 400 tysięcy klientów, a wartość jej rocznego przychodu przekroczyła w tym roku miliard dolarów. Firma Veeam znajduje się w samym centrum ekosystemu danych, a jej zadania obejmują zarządzie ich przepływem, kontrolą i zaufaną ochroną w dowolnym środowisku, także w środowsiku chmury hybrydowej.

Eswaran dołącza do Veeam po udanym okresie pracy w firmie RingCentral, gdzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego, nadzorując szybki wzrost i poszerzanie grona klientów przedsiębiorstwa. Według najnowszych wyników finansowych pod kierownictwem Eswarana firma odnotowała roczny przychód cykliczny na poziomie 1,6 mld USD, co oznacza wzrost o 39% w porównaniu z rokiem poprzednim. 

Bill Largent był kluczowym filarem firmy przez ostatnie 15 lat. Pod jego kierownictwem firma Veeam odnotowała w 2021 r. rekordowy wzrost zysków i po raz piąty została uznana przez firmę Gartner za lidera w Magicznym Kwadrancie 2021 dla rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla przedsiębiorstw (Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Solutions) - już drugi rok z rzędu uzyskała najwyższą zdolność do realizacji celów, a dzięki wiodącemu wzrostowi na rynku zapewniła sobie drugie miejsce na świecie pod względem udziału w rynku. 

„Środowisko zarządzania danymi ewoluuje w ekspresowym tempie. Veeam jest niekwestionowanym liderem rynku i najbardziej zaufanym partnerem, który pomaga klientom bezpiecznie poruszać się po skomplikowanych procesach ochrony danych – tak, aby zapewnić ciągłość ich działalności biznesowej. By umocnić tę pozycję, firma nieustannie kwestionuje status quo, wprowadza innowacje i stara się wyprzedzać potrzeby swoich klientów” – mówi Bill Largent, szef rady nadzorczej w Veeam. „Cieszę się, że mogę powitać Ananda w roli dyrektora generalnego firmy Veeam. Anand wnosi do firmy bogate doświadczenie w opracowywaniu nowych modeli biznesowych, ekspansji rynkowej i zwiększaniu wzrostu w oparciu o kulturę opartą na celach i ludziach. Zatrudnienie osoby z doświadczeniem Ananda wprowadzi nas na nową ścieżkę sukcesu, w miarę jak będziemy przyspieszać rozwój w chmurze i oceniać możliwość przekształcenia w przyszłości Veeam w spółkę giełdową.”

„Veeam to wyjątkowa firma, która rozwija się znacznie szybciej niż reszta rynku. Cieszę się, że mogę dołączyć do tak utalentowanego zespołu w tym ekscytującym momencie jego działalności” – komentuje Anand Eswaran, dyrektor generalny firmy Veeam.  „Objętość danych rośnie w ogromnym tempie, a same dane stały się jednym z najważniejszych aktywów wszystkich organizacji.  W związku z tym zarządzanie danymi, ich bezpieczeństwo i ochrona mają zasadnicze znaczenie z perspektywy funkcjonowania dzisiejszych organizacji, a brak solidnej strategii może mieć katastrofalne skutki. Firma Veeam ma wyjątkową szansę aby odnieść sukces na tym polu, ponieważ znajduje się w samym centrum ekosystemu danych, oferuje najsilniejszą ochroną przed oprogramowaniem ransomware oraz możliwością ochrony danych niezależnie od ich lokalizacji.” 

Strategiczna wizja, przywództwo i osiągnięcia Eswarana w napędzaniu wzrostu są dobrze znane, a on sam jest doskonale przygotowany, aby poprowadzić Veeam do osiągnięcia co najmniej kolejnego miliarda przychodów. W firmie RingCentral Eswaran kierował działami produktów, inżynierii, sprzedaży, marketingu, usług, obsługi klienta, operacji, IT i zasobów ludzkich.  Przed podjęciem pracy w RingCentral był odpowiedzialny za działania firmy Microsoft w sektorze komercyjnym i publicznym na całym świecie. Wcześniej kierował również działami Microsoft Services, Industry Solutions, Digital, Customer Care oraz Customer Success – globalnym zespołem, który liczy łącznie 24 000 specjalistów.

Przed rozpoczęciem pracy w firmie Microsoft Eswaran był wiceprezesem wykonawczym działu Global Services w firmie SAP (5,4 mld USD), gdzie kierował zespołem 17 000 specjalistów ds. procesów biznesowych i technologii, aby przyspieszać tworzenie wartości dla klientów i partnerów za pomocą aplikacji SAP.  Eswaran pełnił również wiele innych funkcji kierowniczych, w tym funkcję wiceprezesa ds. globalnych usług programistycznych w firmie HP, wiceprezesa ds. globalnych usług profesjonalnych w firmie Vignette (obecnie OpenText) oraz menedżera wyższego szczebla w firmie Braun Consulting (obecnie Fair Isaac).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.