Aplikacja do zapisu na szczepienie COVID-19 w miejscu pracy powstała w 45 minut
Incube CPM
Marynarska 15
02-674 Warszawa
edyta.stochmal|incube.pl| |edyta.stochmal|incube.pl
+48 516 474 410
https://incube.pl/
Szczepienia przeciwko COVID-19 to gorący temat. Lista chętnych na zaszczepienie się jest długa, ale zwiększa się też pula placówek, na terenie których można otrzymać wyczekiwany zastrzyk. Dziś ruszyła ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie minimum 300 osób, które wyraziły chęć zaszczepienia – zarówno pracowników, jak i ich rodzin. Jedna z polskich firm zatrudniających około 200 osób postanowiła wziąć udział w tym projekcie. Pracodawca potrzebował narzędzia, które pozwoli zdefiniować liczbę osób zainteresowanych szczepieniem.
27 kwietnia około godziny 10:00 rano otrzymałem telefon od klienta. Opowiedział o planach szczepień przeciwko COVID-19 na terenie firmy i przedstawił problem: brak narzędzia do przeprowadzenia zapisów. Początkowo brano pod uwagę rejestrację za pomocą maili, ale taki proces trwałby w nieskończoność i wymagał dużo ręcznej pracy. A klientowi bardzo zależało na czasie. Gotowe aplikacje webowe zostały z kolei uznane za mało bezpieczne – w końcu zapisy wymagają podania wrażliwych danych. Wiedziałem, że Qalcwise sprawdzi się tutaj idealnie - mówi Andrzej Bielecki, z firmy e-Novem, która jest partnerem wdrożeniowym Qalcwise.
O godzinie 10:45 do klienta trafiła gotowa, działająca aplikacja. Chwilę po godzinie 12:00 pracownicy zaczęli używać narzędzia. Aplikacja spełniła wymagania firmy. Dzięki systemowi single sign-on pracownicy nie muszą się logować do narzędzia. Ich dane osobowe nie wypływają poza infrastrukturę technologiczną firmy i są odpowiednio chronione. Dodatkowo narzędzie posiada funkcje analizy i raportowania pozwalające śledzić na bieżąco, ilu pracowników otworzyło formularz zapisowy i zarejestrowało się na szczepienie. Interfejs aplikacji jest spójny z innymi narzędziami, które powstały dla firmy na bazie Qalcwise.
Klient był zszokowany tym, jak szybko powstała aplikacja. To właśnie ogromna zaleta rozwiązań typu no-code - są niezawodne w momentach, kiedy potrzebujemy solidnego, efektywnego narzędzia na „już”. No-code bardzo często okazuje się doskonałą alternatywą dla drogich i czasochłonnych w tworzeniu systemów typu custom development. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć klienta w tak ważnym celu, jak umożliwienie podania szczepień swoim pracownikom – dodaje Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.
No-code to jedna z najszybciej rozwijających się technologii na świecie. Jej założeniem jest umożliwienie tworzenia oprogramowania osobom, które nie posiadają wiedzy programistycznej. To tzw. “citizen developers”. Według instytucji badawczej Gartner do roku 2023 r. ich liczba będzie przynajmniej 4 razy wyższa niż liczba profesjonalnych programistów. *
Qalcwise to platforma online do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widegtów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover. Do Qalcwise można przenieść niemal każdy proces biznesowy - od zarządzania delegacjami i urlopami pracowników, przez kontrolę podwykonawców, aż po wprowadzanie nowych produktów na rynek oraz wiele, wiele innych. Narzędzie umożliwia dowolne dopasowywanie funkcjonalności do potrzeb danej organizacji. Według analiz, aplikacje tworzone za pomocą Qalcwise powstają o ok. 70% szybciej niż tzw. “custom development”.
Źródła:
* https://research.aimultiple.com/citizen-developer/
Zdjęcie:
Unsplash.com

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.