appfleet łączy siły z Cloudflare
Platforma appfleet pozwala między innymi na znaczne zmniejszanie opóźnień dostarczania i przetwarzania danych w wielu lokalizacjach. Wystartowała 1 kwietnia 2021 roku i w ciągu zaledwie kilku tygodni od startu przyciągnęła uwagę ponad 50 funduszy Venture Capital. Jednym z gigantów, który dostrzegł potencjał rozwiązania, był też Cloudflare.
Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad platformą appfleet, naszym celem było zbudowanie rozwiązania, które będzie skalowalne, a zarazem atrakcyjne cenowo i proste w obsłudze, tak by mogły korzystać z niego nie tylko największe przedsiębiorstwa i organizacje, ale praktycznie wszyscy prowadzący biznes z wykorzystaniem internetu. Zespół składał się z 3 deweloperów i sporej liczby freelancerów. Tymi nakładami zbudowaliśmy appfleet od podstaw, wyłącznie z wykorzystaniem własnych zasobów. Jestem przekonany, że udało nam się uprościć złożoną technologię i uczynić ją dostępną nawet dla najmniejszych użytkowników - wyjaśnia Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.
Rozwiązanie szybko zostało zauważone przez rynek i samych klientów. Od momentu startu platforma podwajała rozmiar każdego miesiąca i notowała gwałtowny wzrost liczby rozmieszczonych klastrów na całym świecie - ok. 6000 razy w miesiącu. Liczba operacji potrajała się z miesiąca na miesiąc, a użytkownicy zgłaszali dodatkowe prośby o nowe funkcjonalności. Platformą zaczęły się też interesować największe fundusze Venture Capital zajmujących się rynkiem Edge Computing.
Rozmowy z Cloudflare zaczęły się od czegoś zupełnie innego – sponsoringu open-source’owego rozwiązania BootstrapCDN, które w marcu 2021 zostało wcielone do innego naszego projektu - jsDelivr. Jego założeniem jest równoważenie obciążenia sieciowego, zapewniające najlepszy możliwy uptime i wydajność. Algorytmy jsDelivr wybierają najbardziej optymalnego dostawcę dla konkretnego użytkownika w czasie rzeczywistym, reagując szczególnie na spadki jakości spowodowane na przykład atakami DDoS. Przy okazji pokazaliśmy także, co robimy w ramach appfleet. Szybko doszliśmy do wniosków, że warto połączyć siły także w sektorze Edge Computingu i wspólna praca nad zbudowaniem najlepszej dostępnej na rynku brzegowej platformy obliczeniowej – wspomina Akulov.
Istniejący od ponad dekady Cloudflare działa na szeroka skalę i dysponuje najnowocześniejszą technologią zapewniającą dotarcie do użytkowników w ponad 200 lokalizacjach na całym świecie, podczas gdy appfleet obsługiwał tylko pięć regionów. Oznacza to możliwość skierowania propozycji do znacznie większej liczby Java Developerów i użytkowników niż było to możliwe wcześniej. Doświadczenie zdobyte przy tworzeniu i rozwijaniu appfleet przełoży się na dalszy rozwój Cloudflare Workers, czyli skalowalnej, globalnej brzegowej platformy obliczeniowej.
W 2011 roku Cloudflare uzyskała tytuł najbardziej innowacyjnej firmy z branży IT przyznany przez The Wall Street Journal.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.