appfleet rośnie i przyciąga uwagę funduszy Venture Capital
Nowoczesna firma chcąca korzystać z nieprzebranych zasobów sieci często wymaga wsparcia najnowszych technologii i rozwiązań. Niegdyś rozwiązania software i hardware wymagały dużej wiedzy i przygotowania, by w pełni wykorzystać ich funkcjonalność, dziś są w zasięgu ręki. Doskonałym tego przykładem jest appfleet - platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych, stworzona od postaw przez Dmitriya Akulova. Rozwiązanie pozwalające między innymi zmniejszać opóźnienia w wielu lokalizacjach wystartowało 1 kwietnia 2021 roku i do tej pory przyciągnęło uwagę ponad 50 funduszy Venture Capital.
appfleet jest czymś na kształt CDN (Content Delivery Network) nowej generacji, czyli systemem dostarczania treści z wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu, przeznaczonym dla kontenerów. Umożliwia i ułatwia wdrażanie i zarządzanie kontenerami Docker w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki platformie można na przykład obsłużyć złożony proces synchronizacji konfiguracji, wdrażania i równoważenia obciążenia ruchem sieciowym.
Dla przykładu, platformę można wykorzystać rozmieszczając zasoby firmy w regionie, gdzie mieszkają pracownicy, dzięki czemu wszystkie zasoby będą bliżej nich, co zmniejszy opóźnienia i poprawi wydajność procesów biznesowych. W sytuacji, gdy w naszym przedsiębiorstwie wykorzystujemy pracowników działających globalnie, na różnych kontynentach, użyteczna okaże wdrażana w wielu regionach jednocześnie funkcja np. zaszyfrowanego czatu korporacyjnego czy usługa konferencyjna.
Już podczas testowania wersji beta platforma zyskała ogromne zainteresowanie dużych funduszy Venture Capital. Okres przygotowawczy trwał 9 miesięcy, zaś już miesiąc po starcie pojawiły się oferty akwizycji, w tym jedna ze strony notowanej na giełdzie firmy technologicznej z USA.
Samo działanie appfleet jest podobne do tego, co oferują produkty bezserwerowe FaaS, ale eliminuje wszystkie ich ograniczenia. Korzystając z platformy można używać dowolnego języka i uzyskać pełny dostęp do sieci, co pozwala na uruchamianie serwerów DNS, rozproszonych baz danych, czy własnego niestandardowego CDN. appfleet jest aplikacją globalnie trasowaną, korzysta z godzinowego systemu rozliczeń. Od momentu startu platforma podwaja swój rozmiar każdego miesiąca. Obecnie nasi użytkownicy rozmieszczają aktualizacje do setek swoich klastrów na całym świecie ok. 6000 razy każdego miesiąca. Liczba tych operacji z kolei potraja się z miesiąca na miesiąc – ujawnia Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.
Wdrożenie serwerów, kontenerów i dockerów to w niektórych przypadkach niełatwy proces. Firmy często muszą zatrudniać zewnętrznych konsultantów, którzy muszą zainstalować i skonfigurować te rozwiązania, a następnie przeszkolić personel jak z nich korzystać. Trudność obsługi wzrasta proporcjonalnie i jest tym większa, im większa jest firma czy liczba usług, które planujemy uruchomić.
Zamiast zespołu doświadczonych i kosztownych zewnętrznych specjalistów, który pracuje nad utrzymaniem całego systemu, firmy mogą się wspierać takimi rozwiązaniami jak Heroku lub appfleet, które całkowicie upraszczają te procesy.
Działanie appfleet można zobaczyć tutaj: https://appfleet.com/#video
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.