Komunikaty PR

appfleet rośnie i przyciąga uwagę funduszy Venture Capital

2021-06-23  |  11:00
Biuro prasowe

 

Nowoczesna firma chcąca korzystać z nieprzebranych zasobów sieci często wymaga wsparcia najnowszych technologii i rozwiązań. Niegdyś rozwiązania software i hardware wymagały dużej wiedzy i przygotowania, by w pełni wykorzystać ich funkcjonalność, dziś są w zasięgu ręki. Doskonałym tego przykładem jest appfleet - platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych, stworzona od postaw przez Dmitriya Akulova. Rozwiązanie pozwalające między innymi zmniejszać opóźnienia w wielu lokalizacjach wystartowało 1 kwietnia 2021 roku i do tej pory przyciągnęło uwagę ponad 50 funduszy Venture Capital.

appfleet jest czymś na kształt CDN (Content Delivery Network) nowej generacji, czyli systemem dostarczania treści z wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu, przeznaczonym dla kontenerów. Umożliwia i ułatwia wdrażanie i zarządzanie kontenerami Docker w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki platformie można na przykład obsłużyć złożony proces synchronizacji konfiguracji, wdrażania i równoważenia obciążenia ruchem sieciowym.

Dla przykładu, platformę można wykorzystać rozmieszczając zasoby firmy w regionie, gdzie mieszkają pracownicy, dzięki czemu wszystkie zasoby będą bliżej nich, co zmniejszy opóźnienia i poprawi wydajność procesów biznesowych. W sytuacji, gdy w naszym przedsiębiorstwie wykorzystujemy pracowników działających globalnie, na różnych kontynentach, użyteczna okaże wdrażana w wielu regionach jednocześnie funkcja np. zaszyfrowanego czatu korporacyjnego czy usługa konferencyjna.

 

Już podczas testowania wersji beta platforma zyskała ogromne zainteresowanie dużych funduszy Venture Capital. Okres przygotowawczy trwał 9 miesięcy, zaś już miesiąc po starcie pojawiły się oferty akwizycji, w tym jedna ze strony notowanej na giełdzie firmy technologicznej z USA. 

 

Samo działanie appfleet jest podobne do tego, co oferują produkty bezserwerowe FaaS, ale eliminuje wszystkie ich ograniczenia. Korzystając z platformy można używać dowolnego języka i uzyskać pełny dostęp do sieci, co pozwala na uruchamianie serwerów DNS, rozproszonych baz danych, czy własnego niestandardowego CDN. appfleet jest aplikacją globalnie trasowaną, korzysta z godzinowego systemu rozliczeń. Od momentu startu platforma podwaja swój rozmiar każdego miesiąca. Obecnie nasi użytkownicy rozmieszczają aktualizacje do setek swoich klastrów na całym świecie ok. 6000 razy każdego miesiąca. Liczba tych operacji z kolei potraja się z miesiąca na miesiąc – ujawnia Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.

Wdrożenie serwerów, kontenerów i dockerów to w niektórych przypadkach niełatwy proces. Firmy często muszą zatrudniać zewnętrznych konsultantów, którzy muszą zainstalować i skonfigurować te rozwiązania, a następnie przeszkolić personel jak z nich korzystać. Trudność obsługi wzrasta proporcjonalnie i jest tym większa, im większa jest firma czy liczba usług, które planujemy uruchomić. 

Zamiast zespołu doświadczonych i kosztownych zewnętrznych specjalistów, który pracuje nad utrzymaniem całego systemu, firmy mogą się wspierać takimi rozwiązaniami jak Heroku lub appfleet, które całkowicie upraszczają te procesy.

Działanie appfleet można zobaczyć tutaj: https://appfleet.com/#video

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.