Avenga wśród najlepszych partnerów chmury Microsoft
Avenga została Złotym Partnerem Microsoft w zakresie kompetencji chmurowych Cloud Platform. Uzyskanie certyfikacji ma wzmocnić pozycję Avenga na rynku usług Iaas i PaaS w chmurze publicznej, które – według najnowszej prognozy IDC – mają rosnąć o niemal 30% rocznie, osiągając w 2025 roku globalną wartość przychodów na poziomie 400 mld dolarów.
Certyfikat Microsoft Cloud Platform Competency jest przyznawany firmom, które wykazały się doświadczeniem w środowiskach Microsoft Azure. Status Gold wymaga przejścia rygorystycznych ocen technicznych i utrzymywania określonego poziomu specjalistów Microsoft Certified Professionals. Przed uzyskaniem certyfikatu Avenga musiała dowieść, że ekspercka wiedza i rozwiązania oparte o Microsoft Azure z powodzeniem są przez nią wykorzystane do pomocy klientom firmy, co potwierdziły przedstawione referencje. Avenga wykazała też, że osiągnęła wymagane progi wydajności w zakresie przychodów i użytkowania chmury Microsoft.
– Złota kompetencja Microsoft Cloud Platform potwierdza bogate doświadczenie i biegłość naszych specjalistów w zakresie technologii chmurowych. Od lat pracujemy nie tylko z Microsoft Azure, ale też z AWS i Google Cloud. Zawsze oferujemy uczciwe porównanie pomiędzy opcjami specyficznymi dla danego dostawcy, agnostycznymi oraz hybrydowymi. Dzięki statusowi Złotego Partnera chmury Microsoft Azure chcemy jeszcze mocniej niż dotąd zaangażować się w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania klientów na infrastrukturę-jako-usługi, platformy-jako-usługi i oprogramowanie-jako-usługi – mówi Kacper Ryniec, Head of Technology Avenga Poland.
Jest to trzecia złota kompetencja Microsoft, którą uzyskała Avenga. Pozostałe złote kompetencje to Application Development i Application Integration.
Avenga jest światowym ekspertem w obszarze IT, transformacji cyfrowej i staffing services, z ponad 20-letnią praktyką. W ramach linii Transforming Industries świadczy szeroką gamę usług – od doradztwa strategicznego, usług związanych z customer experience, projektowaniem rozwiązań, po tworzenie oprogramowania. W ramach obszaru IT Professionals oferuje outsourcing specjalistów IT. Łączy kreatywność i innowacyjność z umiejętnością szybkiej realizacji kompleksowych projektów. Ponad 2700 profesjonalistów pracuje dla Avenga w ramach struktury 19 lokalizacji w Europie, Azji i USA. W Polsce biura firmy znajdują się m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.