Avenga wśród najlepszych partnerów chmury Microsoft
Avenga została Złotym Partnerem Microsoft w zakresie kompetencji chmurowych Cloud Platform. Uzyskanie certyfikacji ma wzmocnić pozycję Avenga na rynku usług Iaas i PaaS w chmurze publicznej, które – według najnowszej prognozy IDC – mają rosnąć o niemal 30% rocznie, osiągając w 2025 roku globalną wartość przychodów na poziomie 400 mld dolarów.
Certyfikat Microsoft Cloud Platform Competency jest przyznawany firmom, które wykazały się doświadczeniem w środowiskach Microsoft Azure. Status Gold wymaga przejścia rygorystycznych ocen technicznych i utrzymywania określonego poziomu specjalistów Microsoft Certified Professionals. Przed uzyskaniem certyfikatu Avenga musiała dowieść, że ekspercka wiedza i rozwiązania oparte o Microsoft Azure z powodzeniem są przez nią wykorzystane do pomocy klientom firmy, co potwierdziły przedstawione referencje. Avenga wykazała też, że osiągnęła wymagane progi wydajności w zakresie przychodów i użytkowania chmury Microsoft.
– Złota kompetencja Microsoft Cloud Platform potwierdza bogate doświadczenie i biegłość naszych specjalistów w zakresie technologii chmurowych. Od lat pracujemy nie tylko z Microsoft Azure, ale też z AWS i Google Cloud. Zawsze oferujemy uczciwe porównanie pomiędzy opcjami specyficznymi dla danego dostawcy, agnostycznymi oraz hybrydowymi. Dzięki statusowi Złotego Partnera chmury Microsoft Azure chcemy jeszcze mocniej niż dotąd zaangażować się w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania klientów na infrastrukturę-jako-usługi, platformy-jako-usługi i oprogramowanie-jako-usługi – mówi Kacper Ryniec, Head of Technology Avenga Poland.
Jest to trzecia złota kompetencja Microsoft, którą uzyskała Avenga. Pozostałe złote kompetencje to Application Development i Application Integration.
Avenga jest światowym ekspertem w obszarze IT, transformacji cyfrowej i staffing services, z ponad 20-letnią praktyką. W ramach linii Transforming Industries świadczy szeroką gamę usług – od doradztwa strategicznego, usług związanych z customer experience, projektowaniem rozwiązań, po tworzenie oprogramowania. W ramach obszaru IT Professionals oferuje outsourcing specjalistów IT. Łączy kreatywność i innowacyjność z umiejętnością szybkiej realizacji kompleksowych projektów. Ponad 2700 profesjonalistów pracuje dla Avenga w ramach struktury 19 lokalizacji w Europie, Azji i USA. W Polsce biura firmy znajdują się m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.