Avenga z nowymi usługami
Dla międzynarodowego klienta z branży IT, pozyskanego w pierwszym półroczu tego roku, Avenga stworzy dwa global delivery centers (GDC) – w Polsce i na Ukrainie. Umowa będzie realizowana według nowego w ofercie Avenga modelu BOT (Build – Operate – Transfer).
Formuła BOT zakłada, że Avenga zorganizuje GDC od podstaw, czyli od zaprojektowania rozwiązań, znalezienia lokalizacji, założenia spółek, zatrudnienia i przygotowania pracowników, aż po nadanie wysokiego tempa działalności operacyjnej i przekazanie w pełni działających firm zleceniodawcom. Cały proces może zająć 3-5 lat.
W nowych centrach w Krakowie i Lwowie pracę znajdzie około 300 osób. Poszukiwani będą pracownicy do ponad 50 ról, od programistów i testerów po specjalistów w machine learning. – Zleceniodawcy coraz częściej chcą realizować w Polsce nie tylko swoje podstawowe zadania, ale chcą tu też przenosić działy badań i rozwoju, co zwiększa zainteresowanie podjęciem pracy przez konsultantów z Polski – mówi Marcin Zaleski, New Business Development Director Avenga Poland.
W celu szybszego stworzenia gotowych do pracy zespołów projektowych rekrutacja doświadczonych specjalistów będzie uzupełniana intensywnymi szkoleniami kandydatów bez praktyki zawodowej. W ten sposób pracę w nowych GDC może znaleźć około 50 osób.
Praca w nowych GDC nie jest jedyną do jakiej aktywne rekrutacje prowadzi Avenga. W pierwszym półroczu tego roku firma pozyskała kilkunastu nowych klientów nie tylko z branży IT, ale również z finansowej, farmaceutycznej, paliwowej i kilku innych. W pierwszym półroczu tego roku Avenga zrekrutowała 320 specjalistów IT, co stanowi ponad 70% łącznej liczby wszystkich ubiegłorocznych rekrutacji. Zespół firmy wzrósł netto o 100 osób. Do końca tego roku Avenga planuje zatrudnić 300 nowych osób ponad te, które znajdą pracę w nowych GDC.
– Zwiększoną aktywność klientów widać we wszystkich rodzajach usług IT, zarówno offshoringowych jak i nearshoringowych. Nie chodzi tylko o tworzenie nowych jednostek, ale również o reorganizację już istniejących. Nikt nie chce być na końcu zmian przyspieszonych przez pandemię, ale też nikt nie chce tracić czasu i pieniędzy, działając metodą prób i błędów – mówi Małgorzata Wiśniewska, Country Director Avenga Poland.
Rosnące znaczenie „wynajmem” wiedzy i kompetencji w IT widać też po większym zainteresowaniu działającej w ramach Avenga – Avenga Labs. Jej usługi polegają na ocenianiu biznesowej przydatności stale napływających z całego świata trendów i nowych technologii. Użyteczność rozwiązań dla danej firmy może być oceniana nie tylko analitycznie, ale również sprawdzana w praktyce. W tym roku współpracę z Avenga Labs rozpoczęły 3 firmy z branży farmaceutycznej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej.
– W poprzednich latach nie mieliśmy klientów zainteresowanych zaawansowanymi usługami doradczymi. Całkiem nową dla nas usługą stało się też tworzenie specjalistycznych firm od A do Z, a nie tylko rekrutowanie do nich pracowników. Widać, że coraz więcej firm poszukuje partnerów technologicznych, dzięki którym ograniczą ryzyko, zwiększą swoje możliwości w zakresie cyfryzacji procesów i skupią się na podstawowej działalności biznesowej – podsumowuje Małgorzata Wiśniewska.
Avenga jest światowym ekspertem w obszarze IT, transformacji cyfrowej i staffing services, z ponad 20-letnią praktyką. W ramach linii Transforming Industries świadczy szeroką gamę usług – od doradztwa strategicznego, usług związanych z customer experience, projektowaniem rozwiązań, po tworzenie oprogramowania. W ramach obszaru IT Professionals oferuje outsourcing specjalistów IT. Łączy kreatywność i innowacyjność z umiejętnością szybkiej realizacji kompleksowych projektów. Ponad 2700 profesjonalistów pracuje dla Avenga w ramach struktury 19 lokalizacji w Europie, Azji i USA. W Polsce biura firmy znajdują się m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Przemysł
Brak krajowej polityki kosmicznej blokuje możliwości współpracy międzynarodowej. Wspólne projekty mogłyby być katalizatorem rozwoju sektora

Sektor kosmiczny jest jednym z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie obszarów w gospodarce. Zapotrzebowanie na kosmiczne technologie napędzają niestabilność gospodarczo-polityczna oraz kryzys klimatyczny. Rozwój polskiego sektora kosmicznego mocno przyspieszył po przystąpieniu Polski do ESA, jednak brak przyjętej polityki kosmicznej sprawia, że nie wykorzystujemy do końca związanego z tym potencjału. Brak jasnych przepisów utrudnia też współpracę bilateralną z innymi krajami.
Problemy społeczne
Wrocław najczęściej wskazywanym miejscem na ewentualną przeprowadzkę. To przekłada się na potencjał gospodarczy

40 proc. Polaków planujących w najbliższych latach przeprowadzkę wybrałoby Wrocław – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Stolica Dolnego Śląska jest postrzegana jako miejsce, w którym można znaleźć dobrą pracę i mieszkanie, a komunikacja miejska działa w satysfakcjonujący sposób. Miasto jest również doceniane za walory turystyczne i chętnie odwiedzane przez podróżujących. Postrzeganie miasta przez mieszkańców i pracowników przekłada się również na potencjał inwestycyjny i zainteresowanie biznesu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.