Axis Communications wprowadza własne kamery z ochroną przeciwwybuchową
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer z ochroną przeciwwybuchową. Urządzenia wyposażone zostały w funkcję automatycznego uruchamiania alarmu w przypadku wykrycia ognia lub dymu. Idealnie nadają się do monitorowania miejsc zagrożonych zapłonem w obiektach infrastruktury krytycznej: szpitalach, zakładach przemysłowych czy elektrowniach. Co ważne, urządzenia są certyfikowane do użytku na całym świecie.
AXIS XPQ1785 to kamera PTZ, która zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 1080p. Została wyposażona w 32-krotny zoom optyczny oraz funkcję ciągłego 360-stopniowego obrotu i pochylenia z szybkością do 200 stopni na sekundę. AXIS XFQ1798 to z kolei kamera stałopozycyjna z wydajnym, światłoczułym przetwornikiem obrazu o wielkości 4/3 cala, która oferuje znakomitą rozdzielczość 4K przy 30 kl./s.
Oba urządzenia wykonane zostały ze stali nierdzewnej (316L). Posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa: Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1, 21, IIC, IIIC. Zostały również dopuszczone do użytku w miejscach szczególnie niebezpiecznych – są zgodne z normami NEC, CEC, IECEx, ATEX itp.
Najważniejsze cechy:
- Międzynarodowe certyfikaty Ex
- Automatyczne alarmy dymowe
- Praca w temperaturach od -60°C do +60°C
- Wersja stałopozycyjna o rozdzielczości 4K przy 30 kl./s
- Wersja PTZ o rozdzielczości HDTV 1080p z 32-krotnym zoomem optycznym
Nowe kamery z ochroną przeciwwybuchową świetnie sprawdzą się do monitorowania rozległych obszarów przemysłowych oraz procesów produkcyjnych nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanej funkcji automatycznych alarmów są w stanie skutecznie zapobiegać zdarzeniom, w których mógłby ucierpieć personel obiektu.
Produkty Axis są zgodne ze standardami ISO9001 i ISO 80079-34 oraz certyfikowane do użytku na całym świecie – w odróżnieniu od niektórych urządzeń z ochroną przeciwwybuchową, które są dopuszczone do użytku wyłącznie w określonych regionach. Ponadto objęte są 5-letnią gwarancją Axis, co istotnie wyróżnia je na rynku kamer z ochroną przeciwwybuchową.
Kamery AXIS XPQ1785 oraz AXIS XFQ1798 produkowane są w ramach nowej filii Axis Ex AB. Uruchomienie własnej linii produkcyjnej jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na kamery z ochroną przeciwwybuchową w wielu branżach. Dzięki samodzielnej produkcji urządzeń Axis może wziąć pełną odpowiedzialność zarówno za konstrukcję, jak i jakość produktów: od etapu projektowania przez dostawę i serwis aż po wsparcie techniczne.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.