Komunikaty PR

Badanie: wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

2021-10-27  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Łukasiak
Citrix

ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl

"The State of Security in a Hybrid World", nowe badanie przeprowadzone przez Citrix Systems wśród 1250 decydentów odpowiedzialnych za kwestie firmowego bezpieczeństwa w średnich i dużych organizacjach, pokazuje, że zmiana trybu pracy na zdalną, wymuszona przez pandemię wiązała się z wieloma wyzwaniami.

Nowy model pracy wymaga nowych zabezpieczeń

Pracując z dowolnego miejsca użytkownicy końcowi korzystają z różnych urządzeń dla uzyskania dostępu do aplikacji w chmurze i innych firmowych zasobów. To sprawia, że możliwości potencjalnych ataków jest coraz więcej. Wiele organizacji IT stara się im zapobiec, jednak jak pokazało badanie Citrix:

  • 74% osób podejmujących decyzje w zakresie firmowego bezpieczeństwa twierdzi, że procedury i procesy kontrole stały się bardziej złożone po migracji ich organizacji na pracę zdalną i hybrydową.
  • 73% stara się nadążyć za rosnącą liczbą zagrożeń bezpieczeństwa związaną z tymi zmianami.

 

Standard pracy i zadowolenie pracowników pod lupą

Oprócz osób podejmujących decyzje dotyczące bezpieczeństwa, Citrix przeprowadził badanie wśród 3603 pracowników umysłowych. 66% z nich potwierdziło istotność swobody pracy zdalnej lub z domu, na dowolnym urządzeniu i możliwość korzystania z wybranych przez siebie zasobów. Ponadto:

  • 86% respondentów twierdzi, że stworzenie wysokich standardów pracy dla pracowników jest „niezwykle” lub „bardzo ważne”.
  • Około dziewięciu na dziesięciu badanych analizuje wpływ bezpieczeństwa informacji na satysfakcję z pracy i efektywność działań pracowników.

 

„Wiele organizacji ma świadomość, że wraz z migracją na model pracy hybrydowej ich podejście do bezpieczeństwa musi ewoluować. Zamiast tradycyjnych strategii kontroli muszą wdrożyć bardziej inteligentne, skoncentrowane na ludziach podejście, które ochroni pracowników.” - powiedział Kurt Roemer, główny strateg ds. bezpieczeństwa w Citrix. „Niemniej model hybrydowy to przyszłość pracy, a IT będzie w niej odgrywać kluczową rolę. Dzięki odpowiedniej technologii można zagwarantować ludziom spójny, bezpieczny i niezawodny dostęp do potrzebnych zasobów, a także wysoki komfort działania.”

 

Większość uczestników badania Citrix podejmuje ww. działania. 79% badanych decydentów twierdzi, że pandemia stworzyła okazję do ponownej analizy ich długoterminowej strategii bezpieczeństwa informacji. Jednak wiele wyzwań wciąż pozostaje. Wśród trzech najczęściej cytowanych przez pracowników biorących udział w badaniu Citrix są:

  • Słaba jakość połączenia (43% badanych)
  • Wirtualne/zdalne rozwiązywanie problemów technicznych (34%)
  • Brak możliwości uzyskania szybkiego/łatwego wsparcia ze strony IT (32%)

 

Inwestowanie w przyszłość

Mimo, iż tylko 46% decydentów ds. bezpieczeństwa czuło się „w pewnym stopniu” przygotowanych do pracy zdalnej, gdy wybuchła pandemia, 84% czuje się teraz „bardzo” lub „w pewnym stopniu” przygotowanych do zabezpieczenia pracy zdalnej i hybrydowej.

  • 58% badanych twierdzi, że w ciągu ostatniego roku inwestycje w firmowe zabezpieczenia wzrosły średnio o 40%
  • 71% uważa, że ich firmowe środowisko IT jest obecnie bezpieczniejsze niż przed wybuchem pandemii

Ma to kluczowe znaczenie, gdyż jak jasno wynika z raportu „The State of Security in a Hybrid World”, 52% decydentów ds. bezpieczeństwa uważa, że w przyszłości większość ich pracowników będzie na stałe pracować zdalnie lub hybrydowo.

 

O badaniu

Badanie “The state of security in a hybrid world” analizuje postawy decydentów ds. bezpieczeństwa i pracowników umysłowych w średnich i dużych organizacjach (ponad 250 pracowników na wszystkich rynkach europejskich i ponad 500 pracowników w USA). Citrix, we współpracy z Sapio Research, przeprowadził niezależne badanie opinii w formie wywiadów z 1250 osobami podejmującymi decyzje w zakresie bezpieczeństwa (w tym na stanowiskach: menedżera, starszego menedżera, dyrektora i wiceprezesa). Respondenci pochodzili z Wielkiej Brytanii (203), Francji (218), Niemiec (209), Holandii (207) i Stanów Zjednoczonych (413 respondentów). Ponadto w badaniu wzięło udział 3603 pracowników umysłowych ze średnich i dużych organizacji w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii i USA.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Citrix
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.