Bitdefender: dwadzieścia lat na globalnym rynku
Florin Taples, CEO i założyciel Bitdefendera, rozpoczynał swoją przygodę z branżą IT, zaraz po upadku bloku sowieckiego w 1990 roku. Wówczas razem z żoną założyli jedną z pierwszych prywatnych firm programistycznych w Rumunii. O wejściu do świata cyberbezpieczeństwa, jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek. Jeden z klientów otrzymał dyskietkę z wirusem. To sprawiło, że Florin Taples wraz z zespołem, rozpoczęli pracę nad stworzeniem lepszego rozwiązania, tak aby historia z wirusem nie powtórzyła się w przyszłości.
- W pewnym momencie zapaliła się nam lampka, że możemy robić programy górujące nad dostępnymi wówczas na rynku rozwiązaniami. W ten sposób narodził się pomysł założenia Bitdefendera - wspomina Florin Tapes.
Rumuńska firma, która wystartowała dwadzieścia lat temu w małym biurze w Bukareszcie, obecnie liczy 1800 pracowników rozsianych po całym świecie. Bitdefender od początku swojego działania skupia się na misji jaką jest walka z cyberprzestępczości. Producent opracował wiele patentów wydanych na innowacje technologiczne w zakresie wykrywania zagrożeń, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. W ostatnich latach Bitdefender dał się poznać jako dostawca bardzo aktywnie walczący z gangami ransomware. Jak do tej pory firma udostępniła 20 darmowych deszyfratorów, co pozwoliło organizacjom oraz konsumentom zaoszczędzić miliony dolarów w postaci odzyskanych plików i uniknięcia płacenia okupu. Bitdefender uznawany jest za jednego z liderów w zakresie zapobiegania zagrożeniom przez wiodące firmy analityczne, w tym Gartner, IDC i Forrester. Producent otrzymał wiele wyróżnień od MITRE, AV-TEST, AV-Comparatives i innych niezależnych laboratoriów testowych za zdolność wykrywania zagrożeń w dowolnym środowisku, w tym mobilnym i w chmurze.
- Mieliśmy okazję współpracować z najlepszymi w branży dostawcami technologii, usługodawcami i partnerami handlowymi. Każdy z nich jest rozszerzeniem naszego zespołu i odgrywa kluczową rolę w pomaganiu nam w zapewnianiu jakości, wsparcia i ciągłego doskonalenia, ponieważ zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania cyberbezpieczeństwa rośnie na całym świecie - mówi Florin Tapes.
Trudno dokładnie przewidzieć, jak cyfrowy świat będzie ewoluował w ciągu najbliższych 20 lat. Nie ulega jednak wątpliwości, że cyberbezpieczeństwo odegra w nim kluczową rolę. Konsumenci będą chcieli chronić swoje zdjęcia, tożsamość i prywatność w Internecie. Natomiast organizacje zwiększą środki pozwalające zapobiegać kradzieży własności intelektualnej czy atakom ransomware. Z kolei rządy będą dążyć do zapewniania bezpieczeństwa swoich obywateli.
- Bez względu na nowe wyzwania, które pojawią się na naszej drodze, nasi klienci mogą być pewni, że im sprostamy - obiecuje Florin Tapes.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.