Bitdefender Mobile Security 3.3 pogromca wirusów na Androida
AV-TEST ocenił produkty pod kątem zdolności w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, wpływu na wydajność pracy smartfona oraz użyteczność. W każdej z wymienionych kategorii aplikacja mogła otrzymać maksymalnie sześć punktów. Badanie zostało przeprowadzone w lipcu bieżącego roku. Maksymalną notę - 18 punktów uzyskało oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3. Tym samym antywirus otrzymał certyfikat AV-TEST.
Badacze w teście oceniającym zdolność oprogramowania do wykrywania malware’u, sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania złośliwych aplikacji w czasie rzeczywistym oraz wykrytych w ciągu ostatnich czterech tygodni. W pierwszym przypadku AV-TEST posłużył się 2910 próbkami, zaś w drugim wykorzystał 3098 próbek.
Natomiast przy ocenie wydajności antywirusów badacze uwzględnili trzy kryteria: wpływ antywirusów na żywotność baterii, a także rytm pracy urządzenia w czasie normalnego użytkowania oraz wpływ na wielkość generowanego ruchu sieciowego. W części związanej z badaniem użyteczności AV-TEST weryfikował oprogramowanie antywirusowe pod kątem wysyłania fałszywych ostrzeżeń podczas instalacji legalnych programów z Google Play Store (1917 próbek) oraz innych źródeł (1220 próbek).
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.