Bitdefender Mobile Security 3.3 pogromca wirusów na Androida
AV-TEST ocenił produkty pod kątem zdolności w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, wpływu na wydajność pracy smartfona oraz użyteczność. W każdej z wymienionych kategorii aplikacja mogła otrzymać maksymalnie sześć punktów. Badanie zostało przeprowadzone w lipcu bieżącego roku. Maksymalną notę - 18 punktów uzyskało oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3. Tym samym antywirus otrzymał certyfikat AV-TEST.
Badacze w teście oceniającym zdolność oprogramowania do wykrywania malware’u, sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania złośliwych aplikacji w czasie rzeczywistym oraz wykrytych w ciągu ostatnich czterech tygodni. W pierwszym przypadku AV-TEST posłużył się 2910 próbkami, zaś w drugim wykorzystał 3098 próbek.
Natomiast przy ocenie wydajności antywirusów badacze uwzględnili trzy kryteria: wpływ antywirusów na żywotność baterii, a także rytm pracy urządzenia w czasie normalnego użytkowania oraz wpływ na wielkość generowanego ruchu sieciowego. W części związanej z badaniem użyteczności AV-TEST weryfikował oprogramowanie antywirusowe pod kątem wysyłania fałszywych ostrzeżeń podczas instalacji legalnych programów z Google Play Store (1917 próbek) oraz innych źródeł (1220 próbek).
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.