Bitdefender wygrywa w teście AV-Comparatives
W ramach „Real-World Protection Test” specjaliści z AV-Comparatives badają działanie oprogramowania bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym pod kątem ochrony przed typowymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Produkty w czasie testu muszą zapewnić określony poziom zabezpieczenia systemu bez generowania zbyt dużej liczby fałszywych alarmów. AV-Comparatives wziął pod lupę 16 programów antywirusowych, które pracowały pod kontrolą w pełni zaktualizowanego systemu Microsoft Windows 10. Test był przeprowadzany od lutego do maja 2021, a jego autorzy wykorzystali 736 próbek złośliwych programów.
AV-Comparatives wyszedł z założenia, że oprogramowanie zabezpieczające powinno chronić komputer, a najlepiej uniemożliwić złośliwej aplikacji wykonywanie jakichkolwiek zadań. Nie jest istotne na jakim etapie działa ochrona. Może to mieć miejsce podczas przeglądania strony internetowej (np. blokowanie adresów URL), kiedy exploit próbuje się uruchomić podczas pobierania pliku, druga opcja zakłada, iż malware otwiera się na zaatakowanym komputerze, aczkolwiek system bezpieczeństwa w ciągu kilku minut reaguje i neutralizuje szkodnika.
AV-Comparatives sprawdził reakcję produktów na fałszywy alarmy podczas przeglądania stron oraz pobierania plików. Sprawdzenie obu scenariuszy jest konieczne, bowiem testowanie tylko jednego z powyższych dwóch przypadków może dyskryminować produkty, które koncertują się na jednym rodzaju metody ochrony - filtrowaniu adresów URL lub ochronie plików.
AV- Comparatives najwyżej oceniło oprogramowanie Bitdefender Internet Security, które jako jedyne spośród 16 testowanych produktów, otrzymało najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives Advanced + “Real-World Protection Test”.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.