Canon poszerza serię monitorów referencyjnych
Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie na rynek przenośnego monitora referencyjnego DP-V1830, oferującego doskonałą reprodukcję obrazu 4K i będącego odpowiedzią na ogromny wzrost popularności transmisji i filmów w jakości 4K HDR. Urządzenie zaprojektowano z myślą o reprodukcji wyrazistych, realistycznych kolorów. Dzięki nagradzanym narzędziom do monitorowania HDR zespoły produkcyjne otrzymują bogaty zestaw informacji potrzebnych do szczegółowej analizy obrazu. Niewielka waga monitora DP-V1830 sprawia, że jest on idealny do stosowania w wozach transmisyjnych i monitorowania HDR na planie.
Wierna reprodukcja obrazu
18-calowy wyświetlacz LCD 4K HDR zapewnia jasność 1000 cd/m² na całym ekranie, oferując żywe, wyraziste oraz wysokiej jakości obrazy. Korzystający z zaawansowanych technologii wyświetlania, DP-V1830 spełnia wysokie wymagania transmisji HDR oraz korekcji barwnej w postprodukcji, zapewniając m.in. stałą, jednolitą jasność i szeroką gamę kolorów. Dzięki ultraciemnej czerni na poziomie 0,001 cd/m2 monitor oferuje imponującą jakość HDR i odwzorowanie kolorów, co potwierdza certyfikat Dolby Vision i klasa 1A w standardzie EBU Tech 3320[i].
Zaawansowane narzędzie do monitorowania HDR
Poza nieskazitelną reprodukcją obrazu, monitor referencyjny DP-V1830 zapewnia zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR opracowane przez Canon, takie jak HDR Waveform Monitor i False Colour. Model wykorzystuje też nowe, pionierskie narzędzia, takie jak sprawdzanie wartości pikseli, wyświetlanie wartości znajdujących się poza gamą kolorystyczną/luminescencją oraz bezpośrednie porównanie HDR/SDR, dostarczające szczegółowych informacji dotyczących każdego aspektu sygnału.
Lepsze opcje połączeń i przenośność
Monitor DP-V1830 oferuje szeroką gamę opcji połączeń, które pozwalają ekipom z łatwością włączać się w istniejące przepływy pracy. Dzięki czterem wejściowym i wyjściowym terminalom 12G-SDI oraz jednemu wejściu HDMI monitor ten jest w stanie wyświetlać 10-bitowe sygnały 4K60P 4:2:2 lub 12-bitowe 4K30P 4:4:4. Obsługuje nawet rozdzielczość 8K, co oznacza, że spełnia wymagania, które pojawią się w przyszłości. DP-V1830 obsługuje równoległy podgląd w rozdzielczości 4K w układzie podwójnym lub poczwórnym, co jest idealnym rozwiązaniem w produkcjach z konfiguracjami wielokamerowymi. Solidna, a mimo to zwarta konstrukcja ze smukłymi ramkami i lekką, 7,5-kilogramową obudową sprawia, że DP-V1830 sprawdzi się w realizowanej w szybkim tempie produkcji w terenie.
Stworzony z myślą o przyszłości
DP-V1830 wyposażono w całkowicie nową platformę sprzętową Canon, która umożliwia przyszłe aktualizacje firmware zwiększające możliwości wyświetlacza. Latem 2022 roku Canon planuje wydać oprogramowanie sprzętowe dodające monitorowanie wykresów falowych RGB Parade, przełączanie wejść za pośrednictwem wielofunkcyjnego wyjścia SDI[ii] i inne funkcje[iii]. W zakresie poprawy podglądu i kontroli nad jakością obrazu uaktualnienie obejmie możliwości regulacji widoku podwójnego i poczwórnego, umożliwiając użytkownikom odrębne tablicowanie dla każdego wejścia, a także wykres chromatyczności przedstawiający rozkład kolorów w całym obrazie.
DP-V1830 wejdzie do sprzedaży w I kw. 2022 r. Dodatkowe informacje o wyświetlaczu pod adresem: https://www.canon.pl/professional-monitors/dp-v1830/
Najważniejsze cechy DP-V1830:
- Wyświetlacz 18” 4K HDR o jasności 1,000 cd/m2 na całym ekranie,
- Zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR,
- Znakomita jakość obrazu spełniająca normy Dolby Vision i EBU TECH3320,
- Rozbudowane opcje łączności: 4x 12G-SDI i 1x HDMI,
- Zwarta, lekka obudowa o masie 7,5 kg.
[i] Klasa 1A w zakresie współczynnika kontrastu, jasności szczytowej, poziomu czerni, jednolitości podświetlenia i czasu opóźnienia.
[ii] Funkcja ta będzie dostępna jako aktualizacja płatna.
[iii] Dodatkowe funkcje są obecnie opracowywane – mogą podlegać niezapowiedzianym zmianom.
Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.