Komunikaty PR

Canon poszerza serię monitorów referencyjnych

2021-12-06  |  09:00
Biuro prasowe

Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie na rynek przenośnego monitora referen­cyjnego DP-V1830, oferującego doskonałą reprodukcję obrazu 4K i będącego odpowiedzią na ogromny wzrost popularności transmisji i filmów w jakości 4K HDR. Urządzenie zaprojektowano z myślą o reprodukcji wyrazistych, realis­tycznych kolorów. Dzięki nagradzanym narzędziom do monitorowania HDR zespoły produkcyjne otrzymują bogaty zestaw informacji potrzebnych do szczegółowej analizy obrazu. Niewielka waga monitora DP-V1830 sprawia, że jest on idealny do stosowania w wozach transmisyjnych i moni­to­rowania HDR na planie.

Wierna reprodukcja obrazu

18-calowy wyświetlacz LCD 4K HDR zapewnia jasność 1000 cd/m² na całym ekranie, oferując żywe, wyraziste oraz wysokiej jakości obrazy. Korzystający z zaawansowanych technologii wyświetlania, DP-V1830 spełnia wysokie wymagania transmisji HDR oraz korekcji barwnej w postprodukcji, zapewniając m.in. stałą, jednolitą jasność i szeroką gamę kolorów. Dzięki ultraciemnej czerni na poziomie 0,001 cd/m2 monitor oferuje imponującą jakość HDR i odwzorowanie kolorów, co potwierdza certyfikat Dolby Vision i klasa 1A w stan­dardzie EBU Tech 3320[i].

Zaawansowane narzędzie do monitorowania HDR

Poza nieskazitelną reprodukcją obrazu, monitor referencyjny DP-V1830 zapewnia zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR opracowane przez Canon, takie jak HDR Waveform Monitor i False Colour. Model wykorzystuje też nowe, pionierskie narzędzia, takie jak sprawdzanie wartości pikseli, wyświetlanie wartości znajdujących się poza gamą kolorystyczną/luminescencją oraz bezpośrednie porównanie HDR/SDR, dostarczające szczegółowych informacji dotyczących każdego aspektu sygnału.

Lepsze opcje połączeń i przenośność

Monitor DP-V1830 oferuje szeroką gamę opcji połączeń, które pozwalają ekipom z łatwością włączać się w istniejące przepływy pracy. Dzięki czterem wejściowym i wyjściowym terminalom 12G-SDI oraz jednemu wejściu HDMI monitor ten jest w stanie wyświetlać 10-bitowe sygnały 4K60P 4:2:2 lub 12-bitowe 4K30P 4:4:4. Obsługuje nawet rozdzielczość 8K, co oznacza, że spełnia wymagania, które pojawią się w przyszłości. DP-V1830 obsługuje równoległy podg­ląd w rozdzielczości 4K w układzie podwójnym lub poczwórnym, co jest idealnym rozwiąza­niem w produkcjach z konfiguracjami wielokamerowymi. Solidna, a mimo to zwarta konstrukc­ja ze smukłymi ramkami i lekką, 7,5-kilogramową obudową sprawia, że DP-V1830 sprawdzi się w realizo­wanej w szybkim tempie produkcji w terenie.

Stworzony z myślą o przyszłości

DP-V1830 wyposażono w całkowicie nową platformę sprzętową Canon, która umożliwia przyszłe aktualizacje firmware zwiększające możliwości wyświetlacza. Latem 2022 roku Canon planuje wydać oprogramowanie sprzętowe dodające monitoro­wanie wykresów falowych RGB Parade, przełączanie wejść za pośrednictwem wielofunkcyj­nego wyjścia SDI[ii] i inne funkcje[iii]. W zakresie poprawy podglądu i kontroli nad jakością obrazu uaktual­nienie obejmie możliwości regulacji widoku podwójnego i poczwórnego, umożliwia­jąc użytkownikom odrębne tablicowanie dla każdego wejścia, a także wykres chromatycznoś­ci przedstawiający rozkład kolorów w całym obrazie.


DP-V1830 wejdzie do sprzedaży w I kw. 2022 r. Dodatkowe informacje o wyświetlaczu pod adresem: https://www.canon.pl/professional-monitors/dp-v1830/

Najważniejsze cechy DP-V1830:

  • Wyświetlacz 18” 4K HDR o jasności 1,000 cd/m2 na całym ekranie,
  • Zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR,
  • Znakomita jakość obrazu spełniająca normy Dolby Vision i EBU TECH3320,
  • Rozbudowane opcje łączności: 4x 12G-SDI i 1x HDMI,
  • Zwarta, lekka obudowa o masie 7,5 kg.

[i] Klasa 1A w zakresie współczynnika kontrastu, jasności szczytowej, poziomu czerni, jednolitości podświetlenia i czasu opóźnienia.

[ii] Funkcja ta będzie dostępna jako aktualizacja płatna.

[iii] Dodatkowe funkcje są obecnie opracowywane – mogą podlegać niezapowiedzianym zmianom.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone Biuro prasowe
2025-01-31 | 10:20

Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone

Firma elektryczna Elektro-Koncept Kraków została oficjalnym dystrybutorem systemu smart home Loxone. Od teraz klienci z Krakowa i okolic mogą na własne oczy przekonać się,
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek

Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.