Canon poszerza serię monitorów referencyjnych
Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie na rynek przenośnego monitora referencyjnego DP-V1830, oferującego doskonałą reprodukcję obrazu 4K i będącego odpowiedzią na ogromny wzrost popularności transmisji i filmów w jakości 4K HDR. Urządzenie zaprojektowano z myślą o reprodukcji wyrazistych, realistycznych kolorów. Dzięki nagradzanym narzędziom do monitorowania HDR zespoły produkcyjne otrzymują bogaty zestaw informacji potrzebnych do szczegółowej analizy obrazu. Niewielka waga monitora DP-V1830 sprawia, że jest on idealny do stosowania w wozach transmisyjnych i monitorowania HDR na planie.
Wierna reprodukcja obrazu
18-calowy wyświetlacz LCD 4K HDR zapewnia jasność 1000 cd/m² na całym ekranie, oferując żywe, wyraziste oraz wysokiej jakości obrazy. Korzystający z zaawansowanych technologii wyświetlania, DP-V1830 spełnia wysokie wymagania transmisji HDR oraz korekcji barwnej w postprodukcji, zapewniając m.in. stałą, jednolitą jasność i szeroką gamę kolorów. Dzięki ultraciemnej czerni na poziomie 0,001 cd/m2 monitor oferuje imponującą jakość HDR i odwzorowanie kolorów, co potwierdza certyfikat Dolby Vision i klasa 1A w standardzie EBU Tech 3320[i].
Zaawansowane narzędzie do monitorowania HDR
Poza nieskazitelną reprodukcją obrazu, monitor referencyjny DP-V1830 zapewnia zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR opracowane przez Canon, takie jak HDR Waveform Monitor i False Colour. Model wykorzystuje też nowe, pionierskie narzędzia, takie jak sprawdzanie wartości pikseli, wyświetlanie wartości znajdujących się poza gamą kolorystyczną/luminescencją oraz bezpośrednie porównanie HDR/SDR, dostarczające szczegółowych informacji dotyczących każdego aspektu sygnału.
Lepsze opcje połączeń i przenośność
Monitor DP-V1830 oferuje szeroką gamę opcji połączeń, które pozwalają ekipom z łatwością włączać się w istniejące przepływy pracy. Dzięki czterem wejściowym i wyjściowym terminalom 12G-SDI oraz jednemu wejściu HDMI monitor ten jest w stanie wyświetlać 10-bitowe sygnały 4K60P 4:2:2 lub 12-bitowe 4K30P 4:4:4. Obsługuje nawet rozdzielczość 8K, co oznacza, że spełnia wymagania, które pojawią się w przyszłości. DP-V1830 obsługuje równoległy podgląd w rozdzielczości 4K w układzie podwójnym lub poczwórnym, co jest idealnym rozwiązaniem w produkcjach z konfiguracjami wielokamerowymi. Solidna, a mimo to zwarta konstrukcja ze smukłymi ramkami i lekką, 7,5-kilogramową obudową sprawia, że DP-V1830 sprawdzi się w realizowanej w szybkim tempie produkcji w terenie.
Stworzony z myślą o przyszłości
DP-V1830 wyposażono w całkowicie nową platformę sprzętową Canon, która umożliwia przyszłe aktualizacje firmware zwiększające możliwości wyświetlacza. Latem 2022 roku Canon planuje wydać oprogramowanie sprzętowe dodające monitorowanie wykresów falowych RGB Parade, przełączanie wejść za pośrednictwem wielofunkcyjnego wyjścia SDI[ii] i inne funkcje[iii]. W zakresie poprawy podglądu i kontroli nad jakością obrazu uaktualnienie obejmie możliwości regulacji widoku podwójnego i poczwórnego, umożliwiając użytkownikom odrębne tablicowanie dla każdego wejścia, a także wykres chromatyczności przedstawiający rozkład kolorów w całym obrazie.
DP-V1830 wejdzie do sprzedaży w I kw. 2022 r. Dodatkowe informacje o wyświetlaczu pod adresem: https://www.canon.pl/professional-monitors/dp-v1830/
Najważniejsze cechy DP-V1830:
- Wyświetlacz 18” 4K HDR o jasności 1,000 cd/m2 na całym ekranie,
- Zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR,
- Znakomita jakość obrazu spełniająca normy Dolby Vision i EBU TECH3320,
- Rozbudowane opcje łączności: 4x 12G-SDI i 1x HDMI,
- Zwarta, lekka obudowa o masie 7,5 kg.
[i] Klasa 1A w zakresie współczynnika kontrastu, jasności szczytowej, poziomu czerni, jednolitości podświetlenia i czasu opóźnienia.
[ii] Funkcja ta będzie dostępna jako aktualizacja płatna.
[iii] Dodatkowe funkcje są obecnie opracowywane – mogą podlegać niezapowiedzianym zmianom.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.