Cooler Master dodaje do oferty nowe risery PCIe 4.0
Nowoczesny PC do gier ma oferować nie tylko wysoką wydajność, ale i dobrze się prezentować. Dla osób, które chcą wyeksponować GPU montując je pionowo firma Cooler Master przygotowała risery o długości 200 i 300 mm. Mają one zapewnić elastyczność podczas budowy PC i pełne spektrum wydajności dzięki obsłudze PCIe 4.0.
Nowości z logo Cooler Master to akcesoria adresowane do fanów wydajności i komputerowego tuningu. Zaprezentowane risery mają 200 lub 300 mm długości i oferują wsparcie dla standardu PCIe 4.0. Tym samym powinny one pozwolić na wykorzystanie pełnego potencjału najnowszych, najmocniejszych kart graficznych dając im dwukrotnie większą przepustowość w porównaniu do taśm PCIe 3.0.
W swoich materiałach producent chwali się wykorzystaniem wielowarstwowej, powlekanej płytki PCB oraz przewodów, które mają najlepszą elastyczność w swojej klasie. Kable o przekroju 30 AWG posiadają ekranowanie EMI, dzięki czemu powinny skutecznie chronić sygnał przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Jednocześnie opóźnienia transmisji mają być minimalne. Miedziane, ocynkowane rdzenie zabezpieczono tworzywem TPE, które chroni przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Piny połączeniowe w riserach Cooler Mastera są pozłacane i charakteryzują się siłą retencji na poziomie 400 g na każdą parę. Osadzono je w obudowach wykonanych z odpornego na promieniowanie UV tworzywa ABS. W rezultacie konstrukcja ma zapewniać nie tylko elastyczność podczas montażu i stabilną pracę podłączonych urządzeń, lecz także wytrzymałość mechaniczną i sprawność przez długi czas.
Risery PCIe 4.0 z logo Cooler Master zadebiutują w dwóch wariantach - krótszym, o długości 200 mm i dłuższym 300-milimetrowym. W obu przypadkach będą one utrzymane w czarno-fioletowej tonacji. Rynkowa premiera powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku. Na chwilę obecną producent nie ujawnił jednak, ile akcesoria będą kosztować.
Dane techniczne:
- oznaczenie modelu:
- MCA-U000C-KPCI40-200 - riser z taśmą o długości 200 mm
- MCA-U000C-KPCI40-300 - riser z taśmą o długości 300 mm
- kolory: czarny/fioletowy
- przewody:
- 30 AWG wykonane z ocynowanej miedzi, zaizolowane z wykorzystaniem PE i TPE
- maksymalne napięcie: 30 V
- maksymalne natężenie: 1,1 A na pin kontaktowy
- pozostałe materiały: ABS, nikiel, złoto, PP, mosiądz
- kompatybilność: PCIe 4.0 i starsze
- waga:
- 112 gramów dla wersji 200 mm
- 144 gramy dla wersji 300 mm
Zdjęcia hi res do pobrania: https://coolermaster.egnyte.com/fl/daGIC6rjeR#folder-link/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.