Cooler Master powraca z nową obudową HAF 500
Ogromna, funkcjonalna, dedykowana entuzjastom obudowa Cooler Master HAF 500 powraca. Od progu nabywcę witają 200-milimetrowe wentylatory z iluminacją ARGB LED. Wewnątrz kryje się dodatkowe śmigło chłodzące GPU, miejsce na płyty E-ATX i dwie chłodnice 360 mm.
Cooler Master HAF 500 to ważąca niemal dziesięć kilogramów konstrukcja dla entuzjastów. Przedni panel typu mesh ujawnia dwa fabryczne wentylatory ARGB o średnicy 200 milimetrów każdy, tłoczące chłodne powietrze do wnętrza. W chłodzeniu GPU, które może mieć do 410 mm długości, wspomaga je kolejny, odchylany wentylator SickleFlow 120 mm. Ciąg powietrza podtrzymuje czwarte, 120-milimetrowe śmigło SickleFlow z podświetleniem ARGB.
W obudowie Cooler Master HAF 500 zmieszczą się coolery CPU o wysokości do 167 milimetrów, jak również chłodzenia AiO. Producent przewidział trzy miejsca montażowe, z których dwa są w stanie przyjąć radiatory o długości 360 mm. Trzecia chłodnica może mieć 120 mm. Osoby, które zdecydują się pozostać przy opcji powietrznej, mogą dołożyć dodatkowe wentylatory na demontowalnym, górnym panelu. Jest tam miejsce na dwa kolejne, 200-milimetrowe śmigła.
Zarządzanie okablowaniem wewnątrz obudowy Cooler Master HAF 500 ułatwia 30-milimetrowa przestrzeń za stelażem płyty głównej. Czystość z kolei pomagają zachować fabryczne filtry przeciwkurzowe. Podzespoły można podziwiać poprzez duże okno. Jest ono wykonane z hartowanego szkła, a do jego zdjęcia nie są potrzebne żadne narzędzia. W standardzie model HAF 500 oferuje hub ARGB/PWM z opcją sterowania z poziomu panelu I/O.
Wspomniany panel zawiera ponadto złącze audio typu combo, jak również trzy porty USB. Dwa z nich są w wersji 3.2 Gen 1 ze standardowym gniazdem typu A, natomiast ostatni to port w wersji 3.2 Gen 2 ze złączem typu C. Obudowa Cooler Master HAF 500 posiada siedem slotów na karty rozszerzeń PCIe oraz cztery miejsca na dyski. Dwie zatoki są przeznaczone do montażu nośników 2,5”, zaś kolejne dwie przyjmą zarówno 2,5- jak i 3,5-calowe napędy.
Osoby, które rozważają zakup prezentowanej obudowy, nie powinny zbyt długo czekać - rynkowy debiut powinien odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne - czarna i biała. Obudowa Cooler Master HAF 500 została wyceniona na ok. 560 zł
Dane techniczne:
- model: HAF 500
- dostępne opcje kolorystyczne: czarna, biała
- format: E-ATX midi tower
- wymiary: 516 x 224 x 510 mm
- materiał: stal, szkło, tworzywa sztuczne
- waga: 9,5 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: E-ATX (do 12 x 14,1”), ATX, m-ATX, m-ITX, SSI CEB
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 167 mm
- maks. długość karty graficznej: 410 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 3,5” / 2,5” Combo: 2
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm, 2 x 140 mm lub 2 x 200 mm na górze
- 3 x 120 mm, 2 x 140 mm lub 2 x 200 mm z przodu (zainstalowane 2 x 200 mm ARGB LED)
- 1 x 120 mm z tyłu (zainstalowany 1 x 120 mm ARGB LED)
- 1 x wewnętrzny na klatce na dyski (zainstalowany 1 x 120 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- chłodnica 120/240/360 mm na górze
- chłodnica 120/240/280/360 mm z przodu
- chłodnica 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.2 Gen 1
- 1 x USB 3.2 Gen 2 typu C
- 1 x wejście/wyjście audio
- 1 x przycisk huba ARGB/PWM
Zdjęcia obudów w wysokiej rozdzielczości:
- Cooler Master HAF 500: https://coolermaster.egnyte.com/fl/ybUbIh9pyl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.