Cooler Master SK620 - kompaktowy “mechanik” do zabawy i pracy
Cooler Master SK620 to niskoprofilowa klawiatura mechaniczna, o wielkości 60% w stosunku do standardowej. Udoskonalona na podstawie feedbacku społeczności, ma sprawdzić się jako sprzęt do gier i pracy. Producent obiecuje, że jest wytrzymała i wydajna, wzorowo współpracuje z macOS i Windows, i nie wymaga oprogramowania by wykorzystać jej możliwości.
Klawiatura mechaniczna Cooler Master SK620 to urządzenie, które ma łączyć klasykę z nowoczesną formą. Obudowa z pokrywą ze szczotkowanego aluminium ma wielkość 60% typowej klawiatury. W jej wnętrzu kryją się niskoprofilowe przełączniki mechaniczne z poprawionymi względem poprzedniej wersji, bardziej ergonomicznymi kapslami. Użytkownicy mają do wyboru switche czerwone, niebieskie i brązowe. Zatem zarówno miłośnicy charakterystyki liniowej, jak i wyraźnego feedbacku powinni znaleźć coś dla siebie.
Każdy przycisk w klawiaturze Cooler Master SK620 ma niezależne podświetlenie, co ma dawać wręcz nieograniczone możliwości personalizacji. Użytkownicy mogą wybierać spośród palety ponad 16 milionów kolorów i szeregu efektów świetlnych przygotowanych przez producenta. Co istotne, do zmiany ustawień iluminacji czy nawet nagrywania makr nie jest potrzebne oprogramowanie. Aktualizacje da się przeprowadzić “w locie” za pomocą kombinacji przycisków, które zostały odpowiednio oznaczone.
Jeśli jednak ktoś woli skorzystać z oprogramowania, ono także jest dostępne. Aplikacja MasterPlus+ pozwala na konfigurację podświetlenia, zmianę mapowania przycisków, tworzenie i edycję makr oraz zapisywanie całych zestawów w postaci profili. Sama klawiatura Cooler Master SK620 jest napędzana przez 32-bitowy procesor ARM i obsługuje pełny N-Key rollover. Zatem niezależnie od tego, ile przycisków na raz zostanie wciśniętych, urządzenie powinno prawidłowo rozpoznać każdy z nich i wyzwolić adekwatne akcje.
Cooler Master SK620 komunikuje się z komputerem drogą przewodową. Kabel USB o długości 1,8 metra jest zabezpieczony tekstylnym oplotem. Dodatkowo jest on odłączany, co może ułatwić przenoszenie i np. czyszczenie urządzenia. Producent przygotował dwa warianty kolorystyczne urządzenia - czarny i biały.
Cena prezentowanego modelu powinna oscylować w okolicach 400 zł.
Dane techniczne:
- model: SK620
- typ: mechaniczna
- przełączniki: niskoprofilowe czerwone, niebieskie lub brązowe
- podświetlenie: pełne RGB, niezależne dla każdego przycisku
- anti-ghosting: pełny N-Key rollover
- częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- łączność: przewód USB-C do USB-A o długości 1,8 metra, w oplocie
- dostępne kolory: czarny i biały
- wymiary: 293 x 103 x 30,28 mm
- waga: 377 gramów
- obsługiwane systemy operacyjne: macOS i Windows od wersji 8 wzwyż
- oprogramowanie: MasterPlus+ (tylko Windows)
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.