Cooler Master SK622 - z kablem czy bez? Ty wybierasz
Cooler Master SK622 to klawiatura, mająca łączyć klasykę z nowoczesnością. Jej wnętrze skrywa mechaniczne przełączniki przykryte ergonomicznymi kapslami. Przyciski mają niski profil i niezależne podświetlenie RGB, a całość zajmuje około 60% przestrzeni typowej klawiatury. Łączność? Przewodowa lub… Bluetooth.
Klawiatura mechaniczna Cooler Master SK622 to kompaktowa konstrukcja o wielkości 60% standardowej. Oferuje ona użytkownikom możliwość pracy zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym, korzystając z interfejsu Bluetooth 4.0. Producent podkreśla, że zachowano przy tym pełną kompatybilność ze wszystkimi wiodącymi platformami, tak desktopowymi (macOS, Windows), jak i mobilnymi (iOS, Android).
W obudowie z pokrywą ze szczotkowanego aluminium znalazły się niskoprofilowe przełączniki mechaniczne. Użytkownik ma do wyboru switche czerwone, brązowe i niebieskie, tak więc fani charakterystyki liniowej lub wyraźnego kliku znajdą coś dla siebie. Wokół urządzenia biegnie świetlny pas LED, który ma budować niepowtarzalny klimat. Wszystkie przyciski posiadają niezależne podświetlenie RGB. Te z kolei może wybierać spośród predefiniowanych efektów lub skonfigurować je samodzielnie.
Trzeba przy tym nadmienić, że do zmiany tych, jak również innych ustawień, nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Producent przewidział kombinacje klawiszy, które mają wycisnąć ze sprzętu pełnię możliwości, z tworzeniem makr włącznie. Jeśli jednak ktoś woli zanurkować w graficzny interfejs - jest dostępna aplikacja MasterPlus+. Pozwala ona na edycję ustawień i mapowań oraz zapisanie ich w profilach.
Hybrydowa klawiatura mechaniczna Cooler Master SK622 jest napędzana przez 32-bitowy chip ARM. N-Key rollover sprawia, że w trybie przewodowym liczba jednocześnie wciśniętych przycisków nie powinna mieć znaczenia - za każdym razem sprzęt ma niezwłocznie wyzwolić adekwatne akcje. Rezygnując z kabla klawiatura automatycznie przechodzi w tryb 6-przyciskowego rolloveru, oszczędzając energię.
Tę ostatnią uzupełnia się przy pomocy odłączanego kabla USB. Zestaw zawiera zabezpieczony plecionką przewód o długości 1,8 metra, który od strony urządzenia ma wtyczkę USB-C, a do połączenia z PC klasyczną USB typu A. Klawiatura Cooler Master SK622 została wyceniona przez producenta na około 549 zł. Osoby, które chciałyby ją kupić, już mogą wypatrywać jej w polskich sklepach.
Zdjęcia hi res dostępne tutaj
Dane techniczne:
- model: SK622
- typ: mechaniczna
- przełączniki: niskoprofilowe czerwone, niebieskie lub brązowe
- podświetlenie: pełne RGB, niezależne dla każdego przycisku
- procesor: ARM Cortex M0 (32-bit)
- wbudowana pamięć: 512 kB
- anti-ghosting:
- pełny N-Key rollover w trybie przewodowym
- 6-przyciskowy rollover w trybie bezprzewodowym
- częstotliwość próbkowania:
- 1000 Hz w trybie przewodowym
- 125 Hz w trybie bezprzewodowym
- łączność:
- przewód USB-C do USB-A o długości 1,8 metra, w oplocie
- Bluetooth 4.0
- sterowanie multimediami: tak (kombinacja FN + przycisk)
- dostępne kolory: czarny
- wymiary: 293 x 103 x 30,28 mm
- waga: 446 gramów
- obsługiwane systemy operacyjne: macOS od wersji 10.10, Windows od wersji 8, iOS od wersji 5, Android od wersji 3.2

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.