Komunikaty PR

Cooler Master SK622 - z kablem czy bez? Ty wybierasz

2021-08-16  |  16:00
Biuro prasowe

Cooler Master SK622 to klawiatura, mająca łączyć klasykę z nowoczesnością. Jej wnętrze skrywa mechaniczne przełączniki przykryte ergonomicznymi kapslami. Przyciski mają niski profil i niezależne podświetlenie RGB, a całość zajmuje około 60% przestrzeni typowej klawiatury. Łączność? Przewodowa lub… Bluetooth.

 

Klawiatura mechaniczna Cooler Master SK622 to kompaktowa konstrukcja o wielkości 60% standardowej. Oferuje ona użytkownikom możliwość pracy zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym, korzystając z interfejsu Bluetooth 4.0. Producent podkreśla, że zachowano przy tym pełną kompatybilność ze wszystkimi wiodącymi platformami, tak desktopowymi (macOS, Windows), jak i mobilnymi (iOS, Android).

 

W obudowie z pokrywą ze szczotkowanego aluminium znalazły się niskoprofilowe przełączniki mechaniczne. Użytkownik ma do wyboru switche czerwone, brązowe i niebieskie, tak więc fani charakterystyki liniowej lub wyraźnego kliku znajdą coś dla siebie. Wokół urządzenia biegnie świetlny pas LED, który ma budować niepowtarzalny klimat. Wszystkie przyciski posiadają niezależne podświetlenie RGB. Te z kolei może wybierać spośród predefiniowanych efektów lub skonfigurować je samodzielnie.

 

Trzeba przy tym nadmienić, że do zmiany tych, jak również innych ustawień, nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Producent przewidział kombinacje klawiszy, które mają wycisnąć ze sprzętu pełnię możliwości, z tworzeniem makr włącznie. Jeśli jednak ktoś woli zanurkować w graficzny interfejs - jest dostępna aplikacja MasterPlus+. Pozwala ona na edycję ustawień i mapowań oraz zapisanie ich w profilach.

 

Hybrydowa klawiatura mechaniczna Cooler Master SK622 jest napędzana przez 32-bitowy chip ARM. N-Key rollover sprawia, że w trybie przewodowym liczba jednocześnie wciśniętych przycisków nie powinna mieć znaczenia - za każdym razem sprzęt ma niezwłocznie wyzwolić adekwatne akcje. Rezygnując z kabla klawiatura automatycznie przechodzi w tryb 6-przyciskowego rolloveru, oszczędzając energię.

 

Tę ostatnią uzupełnia się przy pomocy odłączanego kabla USB. Zestaw zawiera zabezpieczony plecionką przewód o długości 1,8 metra, który od strony urządzenia ma wtyczkę USB-C, a do połączenia z PC klasyczną USB typu A. Klawiatura Cooler Master SK622 została wyceniona przez producenta na około 549 zł. Osoby, które chciałyby ją kupić, już mogą wypatrywać jej w polskich sklepach.

 

Zdjęcia hi res dostępne tutaj


 

Dane techniczne:
 

  • model: SK622
  • typ: mechaniczna
  • przełączniki: niskoprofilowe czerwone, niebieskie lub brązowe
  • podświetlenie: pełne RGB, niezależne dla każdego przycisku
  • procesor: ARM Cortex M0 (32-bit)
  • wbudowana pamięć: 512 kB
  • anti-ghosting: 
    • pełny N-Key rollover w trybie przewodowym
    • 6-przyciskowy rollover w trybie bezprzewodowym
  • częstotliwość próbkowania: 
    • 1000 Hz w trybie przewodowym
    • 125 Hz w trybie bezprzewodowym
  • łączność: 
    • przewód USB-C do USB-A o długości 1,8 metra, w oplocie
    • Bluetooth 4.0
  • sterowanie multimediami: tak (kombinacja FN + przycisk)
  • dostępne kolory: czarny
  • wymiary: 293 x 103 x 30,28 mm
  • waga: 446 gramów
  • obsługiwane systemy operacyjne: macOS od wersji 10.10, Windows od wersji 8, iOS od wersji 5, Android od wersji 3.2

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.