Cooler Master V750 Gold V2 White - efektywny, modularny zasilacz dla entuzjastów
Cooler Master V750 Gold V2 White to zasilacz adresowany do osób, które poszukują jednostki z segmentu premium. Oprócz mocy 750 W oferuje on pracę w trybie półpasywnym, ma w pełni modularne okablowanie i efektywność 80 Plus Gold. Dodatkowo produkt objęto aż dziesięcioletnią gwarancją.
Cooler Master V750 Gold V2 White to zasilacz w formacie ATX wykonany w topologii half-bridge LLC. Zbudowano go wyłącznie z japońskich kondensatorów i zastosowano konwertery DC-DC, co ma zagwarantować niezawodne zasilanie przez lata. Jednostka ma moc 750 W i w procesie certyfikacji uzyskała typową sprawność przekraczającą 90%, spełniając tym samym wymogi standardu 80 Plus Gold.
Cooler Master V750 Gold V2 White posiada w pełni modularne okablowanie. W pakiecie są dwie wtyczki EPS oraz przewody PCIe o przekroju 16 AWG. W porównaniu do typowych kabli 18 AWG mają one wyższą wydajność prądową (do 10 A vs 7 A), mniejszą rezystancję i wydzielają mniej ciepła. Jednocześnie producent obiecuje, że pozostają równie elastyczne i łatwe do ułożenia w obudowie.
Kolejnym atutem zasilacza Cooler Master V750 Gold V2 White ma być kultura pracy. Chłodne powietrze zasysa wentylator o średnicy 135 mm. Dzięki łożyskowaniu FDB ma on odznaczać się niskim poziomem wibracji, płynną pracą i wysoką żywotnością. Jeśli jednak obciążenie jednostki nie przekracza około 40%, śmigło pozostaje w spoczynku. Dopiero powyżej tej wartości wolno wkręca się na obroty.
Dla osób, które nie chcą korzystać z trybu półpasywnego, producent przygotował przełącznik. Za jego pomocą można wymusić stałą pracę śmigła w celu zapewnienia aktywnego chłodzenia przez cały czas. Zasilacz Cooler Master V750 Gold V2 White posiada pakiet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP) i aktywny układ PFC. Jest on zgodny ze specyfikacją ATX v2.52.
Osoby zainteresowane zakupem prezentowanego modelu znajdą go w sklepach. Zasilacz Cooler Master V750 Gold V2 White kosztuje około 650 złotych. W sprzedaży dostępne są również warianty o mocach 650 W i 850 W. Na wszystkie producent udziela dziesięcioletniej gwarancji.
Dane techniczne:
- model: V750 Gold V2 White (MPY-750V-AGBAG)
- moc: 750 W
- specyfikacja ATX: v2.52
- wymiary: 160 x 150 x 86 mm
- chłodzenie: wentylator o średnicy 135 mm, łożyska FDB, maks. prędkość 1545 obr./min.
- głośność:
- obciążenie 20%: 0 dBA;
- obciążenie 50%: 23,6 dBA;
- obciążenie 100%: 32,5 dBA;
- efektywność: 80 Plus Gold - typowo 90%
- zabezpieczenia elektryczne: OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP
- okablowanie (w pełni modularne):
- ATX 24-pin - x1
- EPS 4+4-pin - x1
- EPS 8-pin - x1
- SATA - x12
- molex 4-pin - x4
- PCI-E 6+2-pin - x4
- gwarancja: 10 lat
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.