Cooler Master V750 Gold V2 White - efektywny, modularny zasilacz dla entuzjastów
Cooler Master V750 Gold V2 White to zasilacz adresowany do osób, które poszukują jednostki z segmentu premium. Oprócz mocy 750 W oferuje on pracę w trybie półpasywnym, ma w pełni modularne okablowanie i efektywność 80 Plus Gold. Dodatkowo produkt objęto aż dziesięcioletnią gwarancją.
Cooler Master V750 Gold V2 White to zasilacz w formacie ATX wykonany w topologii half-bridge LLC. Zbudowano go wyłącznie z japońskich kondensatorów i zastosowano konwertery DC-DC, co ma zagwarantować niezawodne zasilanie przez lata. Jednostka ma moc 750 W i w procesie certyfikacji uzyskała typową sprawność przekraczającą 90%, spełniając tym samym wymogi standardu 80 Plus Gold.
Cooler Master V750 Gold V2 White posiada w pełni modularne okablowanie. W pakiecie są dwie wtyczki EPS oraz przewody PCIe o przekroju 16 AWG. W porównaniu do typowych kabli 18 AWG mają one wyższą wydajność prądową (do 10 A vs 7 A), mniejszą rezystancję i wydzielają mniej ciepła. Jednocześnie producent obiecuje, że pozostają równie elastyczne i łatwe do ułożenia w obudowie.
Kolejnym atutem zasilacza Cooler Master V750 Gold V2 White ma być kultura pracy. Chłodne powietrze zasysa wentylator o średnicy 135 mm. Dzięki łożyskowaniu FDB ma on odznaczać się niskim poziomem wibracji, płynną pracą i wysoką żywotnością. Jeśli jednak obciążenie jednostki nie przekracza około 40%, śmigło pozostaje w spoczynku. Dopiero powyżej tej wartości wolno wkręca się na obroty.
Dla osób, które nie chcą korzystać z trybu półpasywnego, producent przygotował przełącznik. Za jego pomocą można wymusić stałą pracę śmigła w celu zapewnienia aktywnego chłodzenia przez cały czas. Zasilacz Cooler Master V750 Gold V2 White posiada pakiet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP) i aktywny układ PFC. Jest on zgodny ze specyfikacją ATX v2.52.
Osoby zainteresowane zakupem prezentowanego modelu znajdą go w sklepach. Zasilacz Cooler Master V750 Gold V2 White kosztuje około 650 złotych. W sprzedaży dostępne są również warianty o mocach 650 W i 850 W. Na wszystkie producent udziela dziesięcioletniej gwarancji.
Dane techniczne:
- model: V750 Gold V2 White (MPY-750V-AGBAG)
- moc: 750 W
- specyfikacja ATX: v2.52
- wymiary: 160 x 150 x 86 mm
- chłodzenie: wentylator o średnicy 135 mm, łożyska FDB, maks. prędkość 1545 obr./min.
- głośność:
- obciążenie 20%: 0 dBA;
- obciążenie 50%: 23,6 dBA;
- obciążenie 100%: 32,5 dBA;
- efektywność: 80 Plus Gold - typowo 90%
- zabezpieczenia elektryczne: OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP
- okablowanie (w pełni modularne):
- ATX 24-pin - x1
- EPS 4+4-pin - x1
- EPS 8-pin - x1
- SATA - x12
- molex 4-pin - x4
- PCI-E 6+2-pin - x4
- gwarancja: 10 lat

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Przemysł
Brak krajowej polityki kosmicznej blokuje możliwości współpracy międzynarodowej. Wspólne projekty mogłyby być katalizatorem rozwoju sektora

Sektor kosmiczny jest jednym z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie obszarów w gospodarce. Zapotrzebowanie na kosmiczne technologie napędzają niestabilność gospodarczo-polityczna oraz kryzys klimatyczny. Rozwój polskiego sektora kosmicznego mocno przyspieszył po przystąpieniu Polski do ESA, jednak brak przyjętej polityki kosmicznej sprawia, że nie wykorzystujemy do końca związanego z tym potencjału. Brak jasnych przepisów utrudnia też współpracę bilateralną z innymi krajami.
Problemy społeczne
Wrocław najczęściej wskazywanym miejscem na ewentualną przeprowadzkę. To przekłada się na potencjał gospodarczy

40 proc. Polaków planujących w najbliższych latach przeprowadzkę wybrałoby Wrocław – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Stolica Dolnego Śląska jest postrzegana jako miejsce, w którym można znaleźć dobrą pracę i mieszkanie, a komunikacja miejska działa w satysfakcjonujący sposób. Miasto jest również doceniane za walory turystyczne i chętnie odwiedzane przez podróżujących. Postrzeganie miasta przez mieszkańców i pracowników przekłada się również na potencjał inwestycyjny i zainteresowanie biznesu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.