Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Analitycy Forrestera przyznają, że funkcjonalność produktów bezpieczeństwa chroniących urządzenia końcowe dostarczanych w modelu tradycyjnym oraz chmurowym jest niemal tożsama. To sprawia, że firmy szybciej niż kiedykolwiek podejmują decyzję o migracji do wersji SaaS. Firmy oraz instytucje przywiązują coraz większą wagę do zabezpieczeń punktów końcowych ze względu na rosnącą liczbę pracowników zdalnych i masowy przepływ danych z data center połączonych z sieciami przedsiębiorstw do urządzeń brzegowych. Forrester zachęca klientów, aby poszukiwać dostawców SaaS spełniających trzy podstawowe kryteria. Pierwszym jest umiejętność dostosowywania się do dynamicznych zmian zachodzących na rynku. Usługodawcy muszą wprowadzać innowacje w miarę pojawiania się nowych zagrożeń i presji wywieranej przez przedsiębiorców. Nie mniej ważną rolę odgrywa efektywność, która powinna być potwierdzona poprzez ciągły udział w testach laboratoryjnych, takich jak MITER ATT & CK oraz AV-Comparatives Endpoint Prevention and Response Test. Kupujący powinni również szukać dojrzałych platform SaaS o zasięgu globalnym i bazujących na architekturze agentów. Trzeba też mieć na uwadze iż punkty końcowe nie działają w próżni. Dlatego też należy brać pod uwagę wieloaspektowy charakter wielu ataków. Innowacyjni dostawcy zapewniają integrację z innymi warstwami zabezpieczeń np. bezpieczeństwem w chmurze, ochroną sieci oraz zarządzaniem identyfikacją i dostępem. Nabywcy powinni szukać dostawców zabezpieczeń punktów końcowych, którzy obsługują funkcje i integracje rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR), a także zasady zgodne z zerowym zaufaniem.
Forrester wskazał też na 12 wyróżniających się dostawców rozwiązań do zabezpieczeń punktów końcowych w modelu usługowym. W tym gronie znaleźli się Bitdefender, BlackBerry, Cisco, CrowdStrike, McAfee, Microsoft, Palo Alto Networks, SentinelOne, Sophos, Symantec, Trend Micro i VMware.
Analitycy Forrestera pozytywnie ocenili usługę Bitdefendera, wskazując na szerokie możliwości w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i exploitami, potwierdzone testami stron trzecich i dostarczonymi przez klientów ocenami skuteczności. Rozbudowany ekosystem partnerów Bitdefender wykorzystuje dane telemetryczne zebrane z różnych źródeł konsumenckich i korporacyjnych. Ponadto wykrywa zagrożenia w różnych typach ataków i środowisk. Firma jednocześnie angażuje się w badania (np. wysiłki standaryzacji kryptografii postkwantowej). Bitdefender ze swoim zasięgiem sprzedaży i wsparcia na całym świecie jest atrakcyjną opcją dla małych i dużych globalnych przedsiębiorstw poszukujących łatwego w zarządzaniu rozwiązania z niewielkimi wymaganiami dotyczącymi personelu.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.