Komunikaty PR

Dassault Systèmes współpracuje z Filharmonią Paryską

2021-01-08  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) pomogła Filharmonii Paryskiej (Philharmonie de Paris), która jest wizytówką stolicy Francji, przygotować się do bezpiecznego ponownego otwarcia największej sali koncertowej tego obiektu, po zakończeniu ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19. Aby móc zbadać i zrozumieć cyrkulację powietrza w sali koncertowej, a także ocenić skuteczność powziętych środków ostrożności i ewentualnie zaproponować nowe rozwiązania, posłużono się symulacją.

Sala koncertowa „Grande salle Pierre Boulez” może pomieścić 2400 widzów. Miejsca na widowni usytuowane są tak, by otaczały orkiestrę, dzięki czemu goście zanurzeni są w muzyce. Unikalny system wentylacyjny przy każdym z foteli delikatnie doprowadza świeże powietrze, regulując kierunek i szybkość jego przepływu. Na podstawie danych dostarczonych przez Philharmonie de Paris, firma Dassault Systèmes, specjalizująca się w technologiach cyfrowych 3D, zastosowała własne oprogramowanie do przeprowadzania symulacji, w celu przygotowania realistycznego trójwymiarowego modelu sali koncertowej i uwidocznienia ruchu powietrza od najwyżej położonych balkonów do poziomu orkiestry. Dzięki temu można było ocenić wpływ stosowania maseczek ochronnych i przemieszczania się powietrza na rozprzestrzenianie się wirusa.

Przeanalizowano wiele scenariuszy koncentracji cząsteczek emitowanych przez zarażoną wirusem osobę siedzącą na widowni. Symulacje brały pod uwagę warianty, w których osoba ta kaszle mając na twarzy maseczkę oraz nie posiadając żadnej osłony twarzy. Wykazano również

przenoszenie się cząsteczek na innych słuchaczy koncertu, muzyków i dyrygenta, na podstawie systemu wentylacji dla każdego z foteli oraz różnych kierunków przepływu powietrza w obrębie schodów, miejsc siedzących i podłogi w sali koncertowej.

Dzięki symulacjom okazało się, że ryzyko propagacji cząsteczek wirusa jest niższe w sytuacji, w której widzowie mają prawidłowo założone maseczki, a wentylacja każdego miejsca została zmniejszona o 50%. Maseczki, w szczególności dobrze dopasowane, odgrywają zasadniczą rolę w zmniejszaniu ilości cząsteczek wirusa przekazywanych do powietrza oraz w redukowaniu prędkości ich przemieszczania się, co sprawia, że są one ważną pierwszą barierą ochronną. Ponadto, symulacje pokazały, że w sali koncertowej panują warunki podobne do tych, z jakimi mamy do czynienia będąc na świeżym powietrzu, a ryzyko przemieszczania się wirusa z jednej strony na drugą jest znikome. System wentylacji w naturalny sposób obniża ryzyko zarażenia się wirusem, poprzez ograniczanie ruchu powietrza na boki i kierowanie go ku tyłowi względem usytuowania widzów i muzyków.

„Bezpieczeństwo naszych widzów, artystów i pracowników nie podlega dyskusji. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Dassault Systèmes. Dzięki ich najnowocześniejszej technologii do przeprowadzania symulacji, jesteśmy przygotowani na ponowne otwarcie naszej sali koncertowej w najlepszych możliwych warunkach” - powiedział Laurent Bayle, Dyrektor Zarządzający Filharmonii Paryskiej.

Zrealizowane jednocześnie symulacje przepływu powietrza przy wejściu do sali koncertowej potwierdziły, że obecnie stosowane środki bezpieczeństwa, takie jak noszenie maseczek i zachowanie dystansu, są odpowiednie w tym konkretnym obszarze.

„Współpraca z Filharmonią Paryską jest częścią naszych nieustannych wysiłków, mających na celu pomaganie organizacjom w przeprowadzaniu symulacji, wizualizowaniu i analizowaniu rzeczywistych warunków, jak również w ocenianiu wpływu różnych scenariuszy i wyłanianiu rozwiązań, dzięki którym miejsca te mogą ponownie otworzyć się i bezpiecznie działać”-  powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing and Sustainability w Dassault Systèmes - „W życiu nie ma prób generalnych. Kiedy świat, w którym żyjemy próbuje wychodzić z ograniczeń spowodowanych pandemią, świat wirtualny umożliwia eksperymentowanie i odkrywanie tego, co wcześniej było dla nas niewiadomą.”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.