Dassault Systèmes organizuje AirXperience 2021
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes organizuje AirXperience 2021, wirtualne wydarzenie dotyczące najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie przemysłu lotniczego i obronnego. Konferencja online odbędzie się 22-25 czerwca 2021r. W obliczu rosnących oczekiwań klientów i coraz większej złożoności programu lotniczego, innowatorzy z branży dążą do zapewnienia zoptymalizowanych, bezpiecznych i zrównoważonych środków transportu. Konferencja będzie doskonałą okazją do spotkania z liderami branży, którzy podzielą się wskazówkami dotyczącymi sposobu osiągnięcia wyższej efektywności i konkurencyjności przez firmy z branży lotniczej.
Eksperci z firm: Airbus Defence and Space, Hemeria, Liebherr, Sogeclair, Spirit AeroSystems i ThrustMe wraz z Davidem Zieglerem, wiceprezesem ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes, wezmą udział w sesjach na żywo poświęconych łańcuchowi dostaw w branży lotniczej, obronności i przemyśle kosmicznym. Sesje będą dotyczyć zagadnień związanych z transformacją cyfrową i platformami cyfrowymi, jak 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, które oferują nowe sposoby konceptualizacji, projektowania, produkcji, testowania, certyfikacji i utrzymania nowych pojazdów powietrznych i kosmicznych.
Sesje będą poruszać następujące tematy:
- Przekształcenie łańcucha dostaw w przemyśle lotniczym i kosmicznym z modelu silosowego w sieć wartości, aby zwiększyć transparentność i usprawnić współpracę między organizacjami i lokalizacjami.
- Szybsze i dokładniejsze podejmowanie decyzji, zintegrowane planowanie misji, zwinność i inteligentne rozwiązania z zakresu proaktywnego utrzymania w firmach obronnych.
- Przemysł kosmiczny: skrócenie czasu opracowywania rakiet i satelitów; uzyskanie odpowiedniej jakości za pierwszym razem przyczyni się do udanych startów i operacji w kosmosie.
W programie znajdą się również referencje od klientów Dassault Systèmes, w tym Ball Aerospace, Korea Aerospace Industries, MTorres, Spirit AeroSystems i Turkish Aerospace Industries. Przedstawiciele wymienionych firm opowiedzą, w jaki sposób wykorzystują platformę 3DEXPERIENCE do przyspieszania innowacji oraz poprawy wydajności i elastycznej produkcji.
Więcej informacji na temat AirXperience 2021: https://events.3ds.com/airxperience-2021
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.