Dassault Systèmes organizuje AirXperience 2021
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes organizuje AirXperience 2021, wirtualne wydarzenie dotyczące najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie przemysłu lotniczego i obronnego. Konferencja online odbędzie się 22-25 czerwca 2021r. W obliczu rosnących oczekiwań klientów i coraz większej złożoności programu lotniczego, innowatorzy z branży dążą do zapewnienia zoptymalizowanych, bezpiecznych i zrównoważonych środków transportu. Konferencja będzie doskonałą okazją do spotkania z liderami branży, którzy podzielą się wskazówkami dotyczącymi sposobu osiągnięcia wyższej efektywności i konkurencyjności przez firmy z branży lotniczej.
Eksperci z firm: Airbus Defence and Space, Hemeria, Liebherr, Sogeclair, Spirit AeroSystems i ThrustMe wraz z Davidem Zieglerem, wiceprezesem ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes, wezmą udział w sesjach na żywo poświęconych łańcuchowi dostaw w branży lotniczej, obronności i przemyśle kosmicznym. Sesje będą dotyczyć zagadnień związanych z transformacją cyfrową i platformami cyfrowymi, jak 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, które oferują nowe sposoby konceptualizacji, projektowania, produkcji, testowania, certyfikacji i utrzymania nowych pojazdów powietrznych i kosmicznych.
Sesje będą poruszać następujące tematy:
- Przekształcenie łańcucha dostaw w przemyśle lotniczym i kosmicznym z modelu silosowego w sieć wartości, aby zwiększyć transparentność i usprawnić współpracę między organizacjami i lokalizacjami.
- Szybsze i dokładniejsze podejmowanie decyzji, zintegrowane planowanie misji, zwinność i inteligentne rozwiązania z zakresu proaktywnego utrzymania w firmach obronnych.
- Przemysł kosmiczny: skrócenie czasu opracowywania rakiet i satelitów; uzyskanie odpowiedniej jakości za pierwszym razem przyczyni się do udanych startów i operacji w kosmosie.
W programie znajdą się również referencje od klientów Dassault Systèmes, w tym Ball Aerospace, Korea Aerospace Industries, MTorres, Spirit AeroSystems i Turkish Aerospace Industries. Przedstawiciele wymienionych firm opowiedzą, w jaki sposób wykorzystują platformę 3DEXPERIENCE do przyspieszania innowacji oraz poprawy wydajności i elastycznej produkcji.
Więcej informacji na temat AirXperience 2021: https://events.3ds.com/airxperience-2021

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.