Komunikaty PR

Devbridge uruchamia w Polsce darmowy kurs dla dla początkujących programistów

2022-01-12  |  12:00

Devbridge, jedna z najszybciej rozwijających się amerykańskich firm dostarczających usługi z obszaru programowania, rusza z bezpłatnym szkoleniem początkujących programistów w Polsce. Zainteresowane osoby, które wykażą się największą motywacją i zdadzą egzamin, będą mogły rozpocząć naukę w Sourcery Academy for Developers. Kursanci będą się uczyć według autorskiego programu opracowanego przez programistów Devbridge na Litwie. Zapisy trwają do 23 lutego br., a kurs startuje 9 marca.

 

Zajęcia w Sourcery Academy for Developers odbywają się dwa razy w roku: wiosną i jesienią. Kurs trwa trzy miesiące, jest bezpłatny i przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozwinąć umiejętności programowania i szybciej wejść na rynek pracy w branży technologicznej.

 

Zaproszenia na zdalny kurs otrzyma 60 zarejestrowanych kandydatów z Warszawy, Kowna i Wilna. Uczestnicy będą pracować w grupach, w których wszyscy będą mogli poszerzać swoją wiedzę podczas pracy indywidualnej i zespołowej. Wiosną program będzie się koncentrować na technologii .NET, a jesienią – na języku programowania JAVA.

 

Uczestnicy akademii będą tworzyć prawdziwe projekty, wykorzystywać nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce, używać zwinnych metodyk zarządzania projektami (ang. agile project management), a także zapoznają się z procesami tworzenia oprogramowania i jego wdrażania. Kursanci będą pracować nad rzeczywistymi projektami i brać udział w cotygodniowych, zdalnych wykładach. Poćwiczą również swoje umiejętności podczas pracy zespołowej. Otrzymają też wsparcie specjalistów z Devbridge: mentorów i wykładowców.

 

– Kurs to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć karierę w branży IT. Nasi mentorzy to inżynierowie pracujący na rzeczywistych projektach, które robi Devbridge – dzielą się swoim praktycznym doświadczeniem, a nie tylko wymyślonymi przykładami – powiedział Łukasz Pijanowski, lider polskiego zespołu ds. Inżynierii w Devbridge. – Zachęcamy do aplikowania szczególnie studentów kierunków informatycznych, a także osoby rozwijające podstawowe umiejętności w zakresie programowania i tych, którzy chcą zmienić swoją drogę zawodową i z sukcesem wejść na konkurencyjny rynek IT – dodaje. O skuteczności kursu mówią statystyki: ukończyło go już ponad 700 osób, z czego 80% z nich znalazło zatrudnienie w branży IT bezpośrednio po jego zakończeniu. Sourcery Academy for Developers ma być również wyjściem naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu na specjalistów z obszaru programowania.

 

Viktoras Gurgždys, wiceprezes Devbridge i dyrektor litewskiego oddziału, uważa, że ciągły wzrost zatrudnienia w branży to efekt niezwykle szybkiego rozwoju nowych technologii i sektora IT, a także rosnących oczekiwań klientów.

 

– Przewiduje się, że do 2030 roku na całym świecie może brakować nawet ok. 4 milionów specjalistów IT, dlatego musimy szukać sposobów na przyciągnięcie ich. Trzeba nie tylko poszerzyć zakres poszukiwania nowych talentów – coraz więcej firm z branży IT powinno również inwestować w szkolenia dla młodych specjalistów. Działania te przyczynią się do aktywnego rozwoju i wzrostu w całym regionie – powiedział Viktoras Gurgždys.

 

Jego zdaniem również potrzeba korzystania z rozwiązań cyfrowych miała szczególnie pozytywny wpływ na zmiany ekonomiczne w branży IT w roku ubiegłym. To z kolei w naturalny sposób poskutkowało wzrostem nakładu pracy w firmach zajmujących się nowymi technologiami.

 

– Wiele odnoszących sukcesy firm z branży IT w czasie pandemii rozwijało się i tworzyło nowe miejsca pracy. My otworzyliśmy oddział w Polsce, gdzie zatrudniamy zespół prawie 30 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Mamy w planach znaczący rozwój w tym kraju. Inicjatywa Sourcery to nie tylko promowanie znaczenia odpowiedzialności społecznej, ale też pełne zaangażowanie we wprowadzanie zmian także na innych rynkach. Będziemy nadal aktywnie działać, przyczyniając się do poprawy wizerunku branży technologicznej na Litwie i na całym świecie. W naszym kraju przez dziesięć lat aktywnie inwestowaliśmy w nieformalną edukację dla dzieci, a także dla studentów i dorosłych, którzy chcą zmienić drogę zawodową – dodaje Gurgždys.

 

Przez dekadę firma Devbridge nie tylko aktywnie przyczyniała się do rozwoju przyszłych zawodowych programistów, ale też przygotowywała specjalistów innych dziedzin poszukujących nowej ścieżki zawodowej. W Sourcery Academy for Developers, bezpłatnej akademii Devbridge, możliwość nauczenia się podstaw programowania otrzymali nie tylko uczestnicy z Litwy, ale także innych państw z Europy i Afryki.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.