Do obsady The Pope: Power & Sin dołączyli znani włoscy aktorzy!
Znakomici włoscy, angielskojęzyczni aktorzy podłożą głosy kluczowym postaciom gry The Pope Power & Sin – oczekiwanego projektu Forestlight Games. Wśród nich znaleźli się m.in. Tomaso Thellung – aktor i producent teatralny, Vito Buchicchio – aktor, wokalista oraz model oraz Anna Gallarati – aktorka dubbingowa. Premiera gry fabularnej z elementami strategii i RPG, która pozwoli wcielić się graczom w rolę Papieża Aleksandra VI, zadebiutuje w sklepie Steam pod koniec 2021 roku. Wcześniej studio udostępni prolog gry.
– Z dużą satysfakcją mogę ogłosić, że udało nam się zaprosić do współpracy przy The Pope: Power & Sin popularnych włoskich aktorów teatralnych i dubbingowych, którzy użyczą swoich głosów kluczowym postaciom w anielskiej wersji gry. Ich obecność w projekcie jeszcze bardziej uwiarygadnia klimat włoskiej kultury i historii z przełomu XV i XVI wieku, w których osadzona jest fabuła naszego projektu – mówi Tomasz Mazur prezes zarządu Forestlight Games.
Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę biskupa Rzymu, który będzie walczył o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych, jednak nie zapominając o własnych ludzkich potrzebach. Gra o polityczno-strategicznym charakterze inspirowana jest życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję Papieża w latach 1492-1503, jako Aleksander VI.
– Głosu głównej postaci użyczy Tomaso Thellung, włoski aktor i producent teatralny, założyciel i dyrektor artystyczny The International Theatre, który, co ciekawe, w przeszłości wcielał się już w rolę Rodrigo de Borje w świetnie przyjętej sztuce Voce di Dio. Grał u boku takich gwiazd jak Massimo Wertmuller i Ennio Coltorti – mówi Tomasz Mazur.
Głosu postaci Cesare Borgiau użyczy Vito Buchicchio, włoski aktor, wokalista oraz model, znany m.in. z seriali telewizyjnych takich jak Don Matteo oraz Non è stato mio figlio. Głos Anny Gallarati, aktorki dubbingowa usłyszymy podczas spotkania z Killer Nun. Od 2017 roku Gallarati pracuje ze studiami filmowymi z całego świata, czego owocem są projekty dostępne m.in. na Netflix, Prime Video i Apple TV. Aktorka współpracuje także z takimi platformami jak Audible, czy Storytel.
Na mocy zawartych umów, do obsady dołączyli także Virginia Billi, Mariaelena Mandelli, Elio Pagano oraz Eros Emmanuil Papadakis.
- Historia Papieża to projekt, w którym pokładamy duże nadzieje. Ufam, że dzięki świetnie ukazanym postaciom w historycznych wnętrzach, a także nieprzeciętnej i ciekawej fabule ze sporą domieszką kontrowersji tytuł znajdzie szerokie grono odbiorców. W produkcji stawiamy na fabułę, ale także oryginalność oraz jakość, dlatego dbamy o najmniejszy szczegół produkcji – mówi Tomasz Mazur.
Premiera tytułu planowana jest pod koniec 2021. Wcześniej studio wyda prolog gry. – Chcemy, aby w dalszej perspektywie, tytuł był dostępny nie tylko na konsole, ale także w specjalnej wersji na urządzenia mobilne za którą odpowiedzialna będzie nasza spółka zależna Pixel Trapps – dodaje prezes zarządu Forestlight Games.
The Pope: Power & Sin to obecnie najpopularniejszy tytuł w portfolio Forestlight Games. Wishlista projektu przekroczyła 21 tys. i cały czas bardzo stabilnie rośnie. Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest większościowym udziałowcem Forestlight Games.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.