Dynatrace rekrutuje 150 osób do centrum R&D w Gdańsku
- Dynatrace rekrutuje do centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku – drugiego największego w globalnych strukturach firmy.
- Notowany na nowojorskiej giełdzie dostawca rozwiązań IT w ciągu 3 lat powiększy zespół o 150 pracowników.
- Jednym z elementów wsparcia rekrutacji jest nowo otwarte biuro o powierzchni 4,2 tys. m2, znajdujące się na 5 piętrach kompleksu biurowego Alchemia.
Dynatrace prowadzi działalność w ponad 60 biurach zlokalizowanych w obu Amerykach, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce i Europie. Obsługuje 3 tys. klientów z sektorów: prywatnego i publicznego. W 2020 roku firma zanotowała 704 mln dolarów przychodów, co oznacza 29% wzrostu rok do roku.
Oddział w Gdańsku to drugie największe centrum R&D firmy. Trójmiejski zespół odpowiada za tworzenie i wdrażanie opartych m.in. na sztucznej inteligencji i chmurze rozwiązań. Umożliwiają one wykrywanie w czasie rzeczywistym i automatyczne usuwanie problemów i luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu oraz infrastrukturze IT. Pozwala to klientom optymalizować wykorzystanie cyfrowych narzędzi i efektywnie wdrażać nowe modele biznesowe.
Obecnie 320-osobowy zespół powiększy się w ciągu najbliższych 3 lat o niemal 50%. Aby rozwijać gdański oddział, Dynatrace planuje zatrudnić ok. 150 pracowników – przede wszystkim specjalistów IT. Firma jest otwarta na pozyskiwanie do zespołu osób z regionu pomorskiego, jak również z innych części kraju, Unii Europejskiej, Ukrainy czy Białorusi.
- Widzimy potrzebę poszerzenia kadry, bo popyt na nasze usługi dynamicznie rośnie. Wiemy, że w branży IT pozyskanie najlepszych pracowników z rynku to niełatwe zadanie. Nasz pomysł na bycie atrakcyjnym pracodawcą opieramy w pierwszej kolejności na wyzwaniach zawodowych. Dajemy szansę pracy przy naprawdę wymagających, innowacyjnych i, co być może najważniejsze, autorskich projektach. Każdy nasz pracownik ma autonomię działania, co oznacza wysoki poziom odpowiedzialności za zadania i możliwość kwestionowania status quo. W kulturę naszej firmy wpisują się zwinność i elastyczność, które uznajemy za kluczowe dla rozwoju technologii – mówi Adam Jakubowski, development Lab lead w Dynatrace Inc.
Rekrutacja do nowego biura
Źródeł sukcesu prowadzonego procesu rekrutacji Dynatrace upatruje także w atrakcyjności Trójmiasta jako miejsca do życia oraz w biurze otwartym we wrześniu 2021 roku po gruntownym odnowieniu. Firma zajmuje 4,2 tys. m2 na 5 piętrach budynku Platinum w kompleksie biurowym Alchemia.
Po rearanżacji przestrzeń wizualnie i funkcjonalnie nawiązuje do oddziałów Dynatrace w innych miastach, m.in. w głównej siedzibie w austriackim Linz, Grazie czy Wiedniu. Oprócz tradycyjnych stanowisk pracy przy biurku pracownicy mają do dyspozycji sale i przestrzenie wspólne dopasowane do charakteru wykonywanego w danej chwili zadania – indywidualnego lub grupowego. Biuro sprzyja również odpoczynkowi. Znajdują się w nim m.in. pokój z widokiem na Morze Bałtyckie, pokój gier czy biblioteka. Ściany biura zdobią murale wykonane przez Hardziej Studio – wśród wykorzystanych motywów m.in. astronomia oraz filmy science-fiction.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.