Dynatrace rekrutuje 150 osób do centrum R&D w Gdańsku
- Dynatrace rekrutuje do centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku – drugiego największego w globalnych strukturach firmy.
- Notowany na nowojorskiej giełdzie dostawca rozwiązań IT w ciągu 3 lat powiększy zespół o 150 pracowników.
- Jednym z elementów wsparcia rekrutacji jest nowo otwarte biuro o powierzchni 4,2 tys. m2, znajdujące się na 5 piętrach kompleksu biurowego Alchemia.
Dynatrace prowadzi działalność w ponad 60 biurach zlokalizowanych w obu Amerykach, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce i Europie. Obsługuje 3 tys. klientów z sektorów: prywatnego i publicznego. W 2020 roku firma zanotowała 704 mln dolarów przychodów, co oznacza 29% wzrostu rok do roku.
Oddział w Gdańsku to drugie największe centrum R&D firmy. Trójmiejski zespół odpowiada za tworzenie i wdrażanie opartych m.in. na sztucznej inteligencji i chmurze rozwiązań. Umożliwiają one wykrywanie w czasie rzeczywistym i automatyczne usuwanie problemów i luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu oraz infrastrukturze IT. Pozwala to klientom optymalizować wykorzystanie cyfrowych narzędzi i efektywnie wdrażać nowe modele biznesowe.
Obecnie 320-osobowy zespół powiększy się w ciągu najbliższych 3 lat o niemal 50%. Aby rozwijać gdański oddział, Dynatrace planuje zatrudnić ok. 150 pracowników – przede wszystkim specjalistów IT. Firma jest otwarta na pozyskiwanie do zespołu osób z regionu pomorskiego, jak również z innych części kraju, Unii Europejskiej, Ukrainy czy Białorusi.
- Widzimy potrzebę poszerzenia kadry, bo popyt na nasze usługi dynamicznie rośnie. Wiemy, że w branży IT pozyskanie najlepszych pracowników z rynku to niełatwe zadanie. Nasz pomysł na bycie atrakcyjnym pracodawcą opieramy w pierwszej kolejności na wyzwaniach zawodowych. Dajemy szansę pracy przy naprawdę wymagających, innowacyjnych i, co być może najważniejsze, autorskich projektach. Każdy nasz pracownik ma autonomię działania, co oznacza wysoki poziom odpowiedzialności za zadania i możliwość kwestionowania status quo. W kulturę naszej firmy wpisują się zwinność i elastyczność, które uznajemy za kluczowe dla rozwoju technologii – mówi Adam Jakubowski, development Lab lead w Dynatrace Inc.
Rekrutacja do nowego biura
Źródeł sukcesu prowadzonego procesu rekrutacji Dynatrace upatruje także w atrakcyjności Trójmiasta jako miejsca do życia oraz w biurze otwartym we wrześniu 2021 roku po gruntownym odnowieniu. Firma zajmuje 4,2 tys. m2 na 5 piętrach budynku Platinum w kompleksie biurowym Alchemia.
Po rearanżacji przestrzeń wizualnie i funkcjonalnie nawiązuje do oddziałów Dynatrace w innych miastach, m.in. w głównej siedzibie w austriackim Linz, Grazie czy Wiedniu. Oprócz tradycyjnych stanowisk pracy przy biurku pracownicy mają do dyspozycji sale i przestrzenie wspólne dopasowane do charakteru wykonywanego w danej chwili zadania – indywidualnego lub grupowego. Biuro sprzyja również odpoczynkowi. Znajdują się w nim m.in. pokój z widokiem na Morze Bałtyckie, pokój gier czy biblioteka. Ściany biura zdobią murale wykonane przez Hardziej Studio – wśród wykorzystanych motywów m.in. astronomia oraz filmy science-fiction.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.