Komunikaty PR

Dynatrace rekrutuje 150 osób do centrum R&D w Gdańsku

2021-09-28  |  11:00
Biuro prasowe
  • Dynatrace rekrutuje do centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku – drugiego największego w globalnych strukturach firmy.
  • Notowany na nowojorskiej giełdzie dostawca rozwiązań IT w ciągu 3 lat powiększy zespół o 150 pracowników.
  • Jednym z elementów wsparcia rekrutacji jest nowo otwarte biuro o powierzchni 4,2 tys. m2, znajdujące się na 5 piętrach kompleksu biurowego Alchemia.

Dynatrace prowadzi działalność w ponad 60 biurach zlokalizowanych w obu Amerykach, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce i Europie. Obsługuje 3 tys. klientów z sektorów: prywatnego i publicznego. W 2020 roku firma zanotowała 704 mln dolarów przychodów, co oznacza 29% wzrostu rok do roku.

Oddział w Gdańsku to drugie największe centrum R&D firmy. Trójmiejski zespół odpowiada za tworzenie i wdrażanie opartych m.in. na sztucznej inteligencji i chmurze rozwiązań. Umożliwiają one wykrywanie w czasie rzeczywistym i automatyczne usuwanie problemów i luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu oraz infrastrukturze IT. Pozwala to klientom optymalizować wykorzystanie cyfrowych narzędzi i efektywnie wdrażać nowe modele biznesowe.

Obecnie 320-osobowy zespół powiększy się w ciągu najbliższych 3 lat o niemal 50%. Aby rozwijać gdański oddział, Dynatrace planuje zatrudnić ok. 150 pracowników – przede wszystkim specjalistów IT. Firma jest otwarta na pozyskiwanie do zespołu osób z regionu pomorskiego, jak również z innych części kraju, Unii Europejskiej, Ukrainy czy Białorusi.

- Widzimy potrzebę poszerzenia kadry, bo popyt na nasze usługi dynamicznie rośnie. Wiemy, że w branży IT pozyskanie najlepszych pracowników z rynku to niełatwe zadanie. Nasz pomysł na bycie atrakcyjnym pracodawcą opieramy w pierwszej kolejności na wyzwaniach zawodowych. Dajemy szansę pracy przy naprawdę wymagających, innowacyjnych i, co być może najważniejsze, autorskich projektach. Każdy nasz pracownik ma autonomię działania, co oznacza wysoki poziom odpowiedzialności za zadania i możliwość kwestionowania status quo. W kulturę naszej firmy wpisują się zwinność i elastyczność, które uznajemy za kluczowe dla rozwoju technologii – mówi Adam Jakubowski, development Lab lead w Dynatrace Inc.

Rekrutacja do nowego biura

Źródeł sukcesu prowadzonego procesu rekrutacji Dynatrace upatruje także w atrakcyjności Trójmiasta jako miejsca do życia oraz w biurze otwartym we wrześniu 2021 roku po gruntownym odnowieniu. Firma zajmuje 4,2 tys. m2 na 5 piętrach budynku Platinum w kompleksie biurowym Alchemia.

Po rearanżacji przestrzeń wizualnie i funkcjonalnie nawiązuje do oddziałów Dynatrace w innych miastach, m.in. w głównej siedzibie w austriackim Linz, Grazie czy Wiedniu. Oprócz tradycyjnych stanowisk pracy przy biurku pracownicy mają do dyspozycji sale i przestrzenie wspólne dopasowane do charakteru wykonywanego w danej chwili zadania – indywidualnego lub grupowego. Biuro sprzyja również odpoczynkowi. Znajdują się w nim m.in. pokój z widokiem na Morze Bałtyckie, pokój gier czy biblioteka. Ściany biura zdobią murale wykonane przez Hardziej Studio – wśród wykorzystanych motywów m.in. astronomia oraz filmy science-fiction.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.