Komunikaty PR

Ekonomiczne rozwiązania do druku w domowym biurze – czy to możliwe?

2021-07-09  |  10:45
Biuro prasowe

Konieczność pracy zdalnej przy pandemii koronawirusa nie tylko zmusiła część społeczeństwa do przeorganizowania domowych przestrzeni w biuro, ale również stworzyła potrzebę odpowiedniego doposażenia pracowników – tak, aby mogli świadczyć służbowe obowiązki poza siedzibą firmy. Aż 41% członków zespołu, by sprawnie rozpocząć pracę zdalną, musiało stworzyć od początku lub doposażyć domową przestrzeń do pracy - kupić biurko, wygodne krzesło, laptopa lub też drukarkę. Znaczna większość z nich musiała dokonać zakupu na własny rachunek – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Personnel Service. Sztuką okazuje się znalezienie rozwiązań, które nie tylko będą kompaktowe, tak aby nie zajmować za dużo miejsca w prywatnym mieszkaniu, ale również ekonomiczne, ponieważ koszty związane z eksploatacją ponoszą najczęściej pracownicy.

Do zapewnienia komfortowych warunków pracy istotne jest wyposażenie domowego biura w urządzenia, które były dostępne w siedzibie firmy, by zapewnić utrzymanie takiego samego, bądź zbliżonego poziomu wydajności jak w biurze. Ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę bez drukarki i skanera. Przy wyborze urządzenia do domu warto wybrać rozwiązanie, które pozwoli na optymalizację kosztu druku, tak aby nie zrujnować rodzinnego budżetu. Dodatkowo podejmując decyzje o zakupie drukarki, warto zastanowić się nad urządzeniem wielofunkcyjnym, które będzie posiadać nie tylko funkcję druku, ale również skanu i kopiowania – ta ostatnia przyda się szczególnie najmłodszym członkom rodziny podczas powrotu do szkoły. Przy wyborze rozwiązania do druku należy również zwrócić uwagę na jego design oraz rozmiar. Drukarka, która ma stanąć w domu – niezależnie od tego, czy wykorzystywana będzie na co dzień, czy od święta – powinna być poręczna i oferować wiele przydatnych funkcji np. możliwość bezprzewodowego połączenia z komputerem. Na szczęście za nami już wielkogabarytowe sprzęty drukujące, które zajmowały pół biurka lub też znaczną część komody a jakością wydruków, oraz prędkością pracy znacznie odbiegały od rozwiązań biznesowych.

Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, postanowiliśmy wprowadzić nową generację atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych z serii InkBenefit Plus, które idealnie wpasują się w domową przestrzeń i sprawdzą w warunkach home office. Co ważne drukarki InkBenefit Plus gwarantują najwyższą jakość druku przy niskich kosztach eksploatacji – szczególnie że system uzupełniania zbiorników z atramentem pozwala na wydruk nawet do 15 000 stron w kolorze czarnym. Jednocześnie umożliwiają znaczne zredukowanie kosztów wydruku, tym samym zmniejszając częstotliwość uzupełniania atramentu” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Kupując urządzenie do domowego użytku, powinniśmy również zwrócić uwagę na jego jakość – solidność wykonania i okres gwarancji producenta to kluczowe aspekty szczególnie dla drukarki, która ma sprawdzić się podczas pracy zdalnej, szczególnie gdy korzystają z niego również inni domownicy. Równie istotna jest też kwestia kompatybilności urządzenia z innymi sprzętami podpiętymi do tej samej sieci.

Łączność bezprzewodowa znacznie ułatwia dostęp do urządzenia upoważnionym do tego użytkownikom, bez konieczności łączenia za pomocą kabla. Wspomniane wcześniej produkty z serii InkBenefit Plus pozwalają także na bezpośredni druk z telefonu komórkowego lub tabletu z aplikacji mobilnej Brother iPrint&Scan, Apple AirPrint lub też na drukowanie zdalne oraz z chmury za pomocą funkcji Email Print czy Web Connect co znacznie usprawnia codzienną pracę” – dodaje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-06-25 | 10:00

Program wsparcia dla firm planujących ekspansję w Azji

Astana Hub, największy międzynarodowy park technologiczny w Azji Centralnej, uruchamia program wsparcia dla polskich firm. Objęte nim zostaną spółki, które działają w branży nowych technologii i są
IT i technologie GenAI już w 1/6 Call Center na świecie
2024-06-25 | 09:45

GenAI już w 1/6 Call Center na świecie

Już co szóste Call i Contact Center na świecie wdrożyło rozwiązania GenAI, a ich wpływ na wydajność pracy, satysfakcję klientów i pracowników jest coraz większy.
IT i technologie Nowości AWS w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na konferencji re:Inforce 2024
2024-06-24 | 09:00

Nowości AWS w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na konferencji re:Inforce 2024

Ulepszenie uwierzytelniania w środowiskach chmurowych, możliwość generatywnego tworzenia zapytań w języku naturalnym w oparciu o sztuczną inteligencję czy też automatyczne wykrywanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy wśród narodów najczęściej odwiedzających Czechy. Południowy sąsiad chce przyciągnąć więcej polskich turystów, nie tylko do Pragi

Prawie połowa polskich turystów podróżujących do Czech obiera za cel stolicę tego kraju. Chociaż w ostatnich latach chętniej podróżujemy do innych regionów naszego południowego sąsiada, wciąż wiele miejsc i atrakcji pozostaje nieodkrytych przez Polaków. Czesi chcą to zmienić i ruszają z dwiema kampaniami promocyjnymi skierowanymi do polskich turystów, które mają pokazać nieco inne Czechy, niż do tej pory znaliśmy. Potencjał jest, bo Polacy już dziś stanowią trzecią najliczniejszą grupę gości zagranicznych na czeskim rynku.

Firma

Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania

Prawie 3/4 polskich start-upów, które rozwijają innowacje w medycynie, nawiązuje współpracę z placówkami medycznymi – pokazuje nowy raport „Top Disruptors in Healthcare 2024”. Wynika z niego też, że największym wyzwaniem dla młodych, innowacyjnych spółek wciąż pozostaje znalezienie inwestora i pozyskanie finansowania. Szansą dla start-upów może się okazać międzynarodowy program eco-Disruptive, prowadzony przez Bupa, właściciela Grupy LUX MED. Obok 200 tys. funtów nagrody finansowej zwycięski start-up może liczyć w nim również na wsparcie doradcze, możliwość dalszego rozwoju swojego produktu bądź usługi oraz szansę zadebiutowania na zagranicznych rynkach.

Ochrona środowiska

Małe i średnie firmy dopiero zapoznają się z tematyką zrównoważonego rozwoju. Oczekiwania ze strony dużych kontrahentów wymuszą na nich szybsze działania

Czynniki ESG, związane ze zrównoważonym rozwojem, odgrywają coraz ważniejszą rolę w działalności firm, bez których zaangażowania niewiele da się zdziałać w kwestii łagodzenia skutków zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska. W Polsce słyszało o nich już 3/4 dużych i 2/3 średnich firm, ale w praktyce długofalową strategię działań w tym obszarze ma o wiele mniej podmiotów. Rodzime przedsiębiorstwa przywiązują też zdecydowanie większą wagę do celów społecznych niż środowiskowych. Jednak unijne regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku, wymuszą poprawę na tym polu, chociaż będą one dotyczyć w pierwszej kolejności dużych podmiotów. One będą z kolei wymagać tego od swoich mniejszych kontrahentów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.