Komunikaty PR

Ekonomiczne rozwiązania do druku w domowym biurze – czy to możliwe?

2021-07-09  |  10:45
Biuro prasowe

Konieczność pracy zdalnej przy pandemii koronawirusa nie tylko zmusiła część społeczeństwa do przeorganizowania domowych przestrzeni w biuro, ale również stworzyła potrzebę odpowiedniego doposażenia pracowników – tak, aby mogli świadczyć służbowe obowiązki poza siedzibą firmy. Aż 41% członków zespołu, by sprawnie rozpocząć pracę zdalną, musiało stworzyć od początku lub doposażyć domową przestrzeń do pracy - kupić biurko, wygodne krzesło, laptopa lub też drukarkę. Znaczna większość z nich musiała dokonać zakupu na własny rachunek – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Personnel Service. Sztuką okazuje się znalezienie rozwiązań, które nie tylko będą kompaktowe, tak aby nie zajmować za dużo miejsca w prywatnym mieszkaniu, ale również ekonomiczne, ponieważ koszty związane z eksploatacją ponoszą najczęściej pracownicy.

Do zapewnienia komfortowych warunków pracy istotne jest wyposażenie domowego biura w urządzenia, które były dostępne w siedzibie firmy, by zapewnić utrzymanie takiego samego, bądź zbliżonego poziomu wydajności jak w biurze. Ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę bez drukarki i skanera. Przy wyborze urządzenia do domu warto wybrać rozwiązanie, które pozwoli na optymalizację kosztu druku, tak aby nie zrujnować rodzinnego budżetu. Dodatkowo podejmując decyzje o zakupie drukarki, warto zastanowić się nad urządzeniem wielofunkcyjnym, które będzie posiadać nie tylko funkcję druku, ale również skanu i kopiowania – ta ostatnia przyda się szczególnie najmłodszym członkom rodziny podczas powrotu do szkoły. Przy wyborze rozwiązania do druku należy również zwrócić uwagę na jego design oraz rozmiar. Drukarka, która ma stanąć w domu – niezależnie od tego, czy wykorzystywana będzie na co dzień, czy od święta – powinna być poręczna i oferować wiele przydatnych funkcji np. możliwość bezprzewodowego połączenia z komputerem. Na szczęście za nami już wielkogabarytowe sprzęty drukujące, które zajmowały pół biurka lub też znaczną część komody a jakością wydruków, oraz prędkością pracy znacznie odbiegały od rozwiązań biznesowych.

Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, postanowiliśmy wprowadzić nową generację atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych z serii InkBenefit Plus, które idealnie wpasują się w domową przestrzeń i sprawdzą w warunkach home office. Co ważne drukarki InkBenefit Plus gwarantują najwyższą jakość druku przy niskich kosztach eksploatacji – szczególnie że system uzupełniania zbiorników z atramentem pozwala na wydruk nawet do 15 000 stron w kolorze czarnym. Jednocześnie umożliwiają znaczne zredukowanie kosztów wydruku, tym samym zmniejszając częstotliwość uzupełniania atramentu” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Kupując urządzenie do domowego użytku, powinniśmy również zwrócić uwagę na jego jakość – solidność wykonania i okres gwarancji producenta to kluczowe aspekty szczególnie dla drukarki, która ma sprawdzić się podczas pracy zdalnej, szczególnie gdy korzystają z niego również inni domownicy. Równie istotna jest też kwestia kompatybilności urządzenia z innymi sprzętami podpiętymi do tej samej sieci.

Łączność bezprzewodowa znacznie ułatwia dostęp do urządzenia upoważnionym do tego użytkownikom, bez konieczności łączenia za pomocą kabla. Wspomniane wcześniej produkty z serii InkBenefit Plus pozwalają także na bezpośredni druk z telefonu komórkowego lub tabletu z aplikacji mobilnej Brother iPrint&Scan, Apple AirPrint lub też na drukowanie zdalne oraz z chmury za pomocą funkcji Email Print czy Web Connect co znacznie usprawnia codzienną pracę” – dodaje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
2024-08-23 | 09:00

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.