Equinix zwiększa inwestycje w Polsce
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX) – globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, ogłosił dzisiaj rozbudowę swojego centrum danych WA1 International Business Exchange™ (IBX®) w Warszawie. Nowa inwestycja w WA1 pozwala na dalszy rozwój ekosystemów biznesowych i wsparcie cyfryzacji zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych firm. Czwarta faza inwestycji ma zostać otwarta w IV kwartale 2020 roku.
Ponad 200 dostawców sieci, ponad 70 firm świadczących usługi w chmurze i IT oraz ponad 35 dostawców treści, sprawia, że nowo rozbudowany i zaawansowany technicznie obiekt znajduje się w centrum cyfrowej transformacji w Polsce. WA1 zapewnia również dostęp do Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange – PLIX) – jednego z największych węzłów ruchu sieciowego w Europie Wschodniej.
Ilość danych generowanych, przetwarzanych i wykorzystywanych w różnych branżach stale rośnie. Obecnie ten trend dodatkowo wzmacnia również ogromne zapotrzebowanie na usługi sieciowe wynikające z potrzeby pracy w trybie zdalnym. Zwiększenie obecności Equinix w Warszawie poprzez rozbudowę WA1, daje klientom korporacyjnym dostęp do rosnącej sieci dostawców usług.
Equinix WA1 IBX to bogaty ekosystem klientów i partnerów, zapewniający firmom możliwość bezpośredniego i prywatnego łączenia się z ponad 300 operatorami, dostawcami treści i rozwiązań chmurowych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
Ważne informacje:
- Equinix w Warszawie oferuje dostęp do gęstej sieci dostawców usług telekomunikacyjnych, chmurowych, IT oraz finansowych. Ten bogaty ekosystem biznesowy zapewnia firmom możliwość bezpośredniego łączenia się ze sobą w bezpiecznym środowisku i przy zwiększonej wydajności.
- WA1 stanowi część rosnącej globalnej platformy – Platform Equinix®, na którą składa się ponad 210 centrów danych na całym świecie, umożliwiając bezpośrednią i bezpieczną łączność z klientami i partnerami w cyfrowych łańcuchach dostaw.
- WA1 zostało zmodernizowane zgodnie z najnowszymi standardami w budownictwie centrów danych. Oferuje 150 nowych szaf serwerowych oraz łącznie 1440 m2 (ok. 15 500 ft²) całkowitej powierzchni kolokacyjnej.
- W tym roku Equinix ogłosił również otwarcie swojego trzeciego centrum danych w Warszawie o nazwie WA3. Koszt inwestycji wyniósł ok. 34 milionów dolarów (ok. 31 milionów euro). Nowe inwestycje są przejawem stałego zaangażowania Equinix na rynku lokalnym i wzmacniania oferty zaawansowanych usług kolokacyjnych i połączeń bezpośrednich zarówno dla klientów w Polsce jak i na całym świecie.
- Warszawa jest znaczącym ośrodkiem badań i rozwoju, outsourcingu procesów biznesowych i usług IT dla firm międzynarodowych. Ekspansja Equinix na tym rynku wspiera rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorstw na połączenia bezpośrednie, zarówno w perspektywie lokalnej jak i globalnej, odpowiadając na potrzeby przekształcania infrastruktury IT w czasach szybkiej cyfryzacji.
- Według badania Equinix 2019-20 Global Tech Trends Survey, 50% ankietowanych decydentów IT na całym świecie i 44% w Polsce uważa przeniesienie infrastruktury bliżej brzegu sieci za jeden z kluczowych priorytetów ich strategii technologicznej. Trzecia edycja corocznego raportu Global Interconnection Index Vol. 3 (GXI) wykazała, że aby zapanować nad rosnącym wolumenem danych, firmy wdrażają swoją infrastrukturę średnio w dziewięciu różnych lokalizacjach, a łączna liczba połączeń bezpośrednich z sieciami, chmurami i partnerami handlowymi wynosi 340. Informacje te uzupełnia również wyżej wspomniane badanie – zgodnie z nim decydenci IT w Polsce wykorzystują połączenia bezpośrednie do łączenia się z innymi przedsiębiorstwami (34%), dostawcami usług sieciowych (32%) i dostawcami usług w chmurze (20%). Ankieta wykazała również, że ponad jedna trzecia (36%) decydentów IT w Polsce uważa, że połączenia bezpośrednie mogą pomóc ich firmom w zdobyciu przewagi konkurencyjnej na rynku.
Quotes
- Robert Busz, Managing Director, Poland, Equinix:
„Nasze centra danych w Polsce odgrywają ważną rolę w globalnej infrastrukturze Equinix. Nowe inwestycje – takie jak obecna modernizacja i rozbudowa WA1 – pozwalają nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów lokalnych i międzynarodowych. Zapewniając bezpośrednie i bezpieczne połączenia z wieloma światowymi dostawcami usług chmurowych nasze centrum danych WA1 daje klientom możliwość budowania strategicznych hybrydowych środowisk multi-cloud. Zapewnia jednocześnie dostęp do jednego z największych węzłów sieciowych we wschodniej Europie – Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange – PLIX). W ten sposób umożliwiamy firmom w Polsce realizację cyfrowych strategii biznesowych i budowanie przewagi konkurencyjnej. ”
Informacje o firmie Equinix
Equinix.pl (Nasdaq: EQIX) to globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, który umożliwia cyfrowym liderom wykorzystanie zaufanej platformy do bezpośredniego łączenia elementów infrastruktury leżącej u podstaw ich działalności i będącej źródłem ich sukcesu. Equinix umożliwia firmom dostęp do wszystkich właściwych miejsc, partnerów i możliwości, których potrzebują, żeby budować i wzmacniać swoją przewagę konkurencyjną. Dzięki Equinix mogą skalować w sposób zwinny, przyspieszać uruchamianie usług cyfrowych oraz dostarczać światowej klasy doświadczenia i pomnażać ich wartość.
Stwierdzenia wybiegające w przyszłość
W niniejszej informacji prasowej zamieszczono stwierdzenia dotyczące przyszłości, które zawierają elementy ryzyka i niepewności. Rzeczywiste wyniki mogą odbiegać o tych, które przedstawiono w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Do czynników, które mogą być źródłem takich różnic, należą m.in. problemy związane z przejmowaniem, eksploatacją i budową centrów IBX oraz rozwojem, wdrażaniem i dostawą usług Equinix; nieprzewidziane koszty i trudności związane z integrowaniem spółek, które Equinix przejęło lub zamierza przejąć; niemożność uzyskania odpowiednich przychodów od klientów w niedawno wybudowanych lub przejętych centrach danych; niemożność realizacji określonych uzgodnień finansowych; konkurencja ze strony dotychczasowych i nowych podmiotów; możliwość wygenerowania wystarczających przepływów pieniężnych lub uzyskania środków do spłaty nowego lub zaległego zadłużenia; straty lub spadki odnotowane przez kluczowych klientów; inne rodzaje ryzyka wymieniane w raportach składanych przez Equinix do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Należy w szczególności zapoznać się z ostatnimi kwartalnymi i rocznymi raportami złożonymi do ww. Komisji; ich egzemplarze Equinix udostępnia na życzenie. Equinix nie ma obowiązku aktualizowania stwierdzeń dotyczących przyszłości, zawartych w niniejszej informacji prasowej.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.