Komunikaty PR

F5 NGINX dla open source

2021-08-26  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

F5 wprowadzi na rynek nowe wersje rozwiązań do zarządzania wraz z nowoczesną architekturą aplikacji typu open source. Firma angażuje się także w projekty umożliwiające programistom i DevOps korzystanie z technologii F5 NGINX w celu szybszego dostarczania nowoczesnych aplikacji na dużą skalę. Aktywną rolę F5 podejmuje w projekcie Kubernetes Ingress i społeczności Gateway API.

W ciągu ostatniego roku dostarczyliśmy nowe możliwości dla tworzenia niezbędnych dziś doświadczeń cyfrowych nowej generacji, począwszy od kodu tworzonego przez programistów dla klientów korzystających z tych doświadczeń. Zwiększamy tempo innowacji i zaangażowania na rzecz klientów i społeczności open source, żeby ich wspierać w zarządzaniu nowoczesnymi architekturami aplikacji i skutecznym skalowaniu – powiedział Rob Whiteley, wiceprezes i dyrektor generalny NGINX Product Group w F5 na wirtualnej konferencji NGINX Sprint 2.0

Siłę zaprezentowanej przez F5 platformy open source najlepiej ilustruje NGINX Now Arriving, interaktywne środowisko społecznościowe obejmujące siedem różnych środowisk cyfrowych zaprojektowanych przez artystów i programistów.

Po tak trudnym roku chcieliśmy zaproponować społeczności trochę ułatwień. Doświadczenie NGINX Now Arriving ma za zadanie inspirować i dodawać energii, przenosząc uczestników przez różne światy oraz wskazać, co jest możliwe dzięki technologii open source – powiedział Whiteley.

Zobowiązania NGINX open source

Podjęte podczas konferencji Sprint 2.0 zobowiązania dotyczą trzech kluczowych obszarów:

Więcej ofert open source i wkład społeczności w GitHub Dzięki współpracy ze społecznością F5 będzie w transparentny sposób tworzyć nowe projekty open source ze śledzeniem problemów, informacjami o wydaniach i dokumentacją, co przyśpieszy innowacje.

Więcej innowacji w płaszczyznach danych, zarządzania i kontroli Dotąd NGINX koncentrował wysiłki na otwartym kodzie źródłowym na płaszczyźnie danych. Teraz F5 będzie oferować bezpłatne i otwarte technologie płaszczyzny sterowania NGINX, a także nową płaszczyznę zarządzania i wybrane możliwości workflow.

Komercyjne wersje wszystkich produktów NGINX o otwartym kodzie źródłowym, z dodatkowymi funkcjami zabezpieczeń, nadzoru, monitorowania i zarządzania, zostaną udostępnione przez F5, aby można było obsługiwać aplikacje na dużą skalę.  F5 jasno określi, co wchodzi w skład open source i co wchodzi w jego ofertę komercyjną.

Partnerstwo dla przyszłości Kubernetes

Wspieramy Kubernetes Ingress, aby zapewnić jego dalszy rozwój, już angażujemy dedykowane do projektu zasoby. Chcemy być głównym współtwórcą tego projektu, ponieważ zależy nam na pewności, że kolejne wersje Kubernetes będą mogły nadal polegać na NGINX — powiedział Whiteley.

 

F5 dołącza też do społeczności Gateway API dla wsparcia w rozwijaniu standardu. F5 zobowiązuje się do wdrożenia własnego kontrolera bramki opartego na NGINX, aby zapewnić, że NGINX i Kubernetes pozostaną kompatybilne w przyszłości.

F5 podejmuje także wspólne z branżą działania mające na celu stworzenie aplikacji opartej na mikrousługach, którą zespoły programistyczne mogą uruchomić w ciągu kilku minut. Nowa platforma ma podejście modułowe, które obejmuje repozytorium kodu, narzędzia CI/CD, automatyzację, networking, logowanie, bezpieczeństwo, monitorowanie i in. wstępnie zintegrowane, celem umożliwienia programistom szybkiego startu prac. F5 będzie rozszerzać projekt dając większy wybór w różnych modułach i prosi społeczność open source o przyłączenie się do ożywienia wspomnianej architektury referencyjnej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.