Komunikaty PR

F5 NGINX dla open source

2021-08-26  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

F5 wprowadzi na rynek nowe wersje rozwiązań do zarządzania wraz z nowoczesną architekturą aplikacji typu open source. Firma angażuje się także w projekty umożliwiające programistom i DevOps korzystanie z technologii F5 NGINX w celu szybszego dostarczania nowoczesnych aplikacji na dużą skalę. Aktywną rolę F5 podejmuje w projekcie Kubernetes Ingress i społeczności Gateway API.

W ciągu ostatniego roku dostarczyliśmy nowe możliwości dla tworzenia niezbędnych dziś doświadczeń cyfrowych nowej generacji, począwszy od kodu tworzonego przez programistów dla klientów korzystających z tych doświadczeń. Zwiększamy tempo innowacji i zaangażowania na rzecz klientów i społeczności open source, żeby ich wspierać w zarządzaniu nowoczesnymi architekturami aplikacji i skutecznym skalowaniu – powiedział Rob Whiteley, wiceprezes i dyrektor generalny NGINX Product Group w F5 na wirtualnej konferencji NGINX Sprint 2.0

Siłę zaprezentowanej przez F5 platformy open source najlepiej ilustruje NGINX Now Arriving, interaktywne środowisko społecznościowe obejmujące siedem różnych środowisk cyfrowych zaprojektowanych przez artystów i programistów.

Po tak trudnym roku chcieliśmy zaproponować społeczności trochę ułatwień. Doświadczenie NGINX Now Arriving ma za zadanie inspirować i dodawać energii, przenosząc uczestników przez różne światy oraz wskazać, co jest możliwe dzięki technologii open source – powiedział Whiteley.

Zobowiązania NGINX open source

Podjęte podczas konferencji Sprint 2.0 zobowiązania dotyczą trzech kluczowych obszarów:

Więcej ofert open source i wkład społeczności w GitHub Dzięki współpracy ze społecznością F5 będzie w transparentny sposób tworzyć nowe projekty open source ze śledzeniem problemów, informacjami o wydaniach i dokumentacją, co przyśpieszy innowacje.

Więcej innowacji w płaszczyznach danych, zarządzania i kontroli Dotąd NGINX koncentrował wysiłki na otwartym kodzie źródłowym na płaszczyźnie danych. Teraz F5 będzie oferować bezpłatne i otwarte technologie płaszczyzny sterowania NGINX, a także nową płaszczyznę zarządzania i wybrane możliwości workflow.

Komercyjne wersje wszystkich produktów NGINX o otwartym kodzie źródłowym, z dodatkowymi funkcjami zabezpieczeń, nadzoru, monitorowania i zarządzania, zostaną udostępnione przez F5, aby można było obsługiwać aplikacje na dużą skalę.  F5 jasno określi, co wchodzi w skład open source i co wchodzi w jego ofertę komercyjną.

Partnerstwo dla przyszłości Kubernetes

Wspieramy Kubernetes Ingress, aby zapewnić jego dalszy rozwój, już angażujemy dedykowane do projektu zasoby. Chcemy być głównym współtwórcą tego projektu, ponieważ zależy nam na pewności, że kolejne wersje Kubernetes będą mogły nadal polegać na NGINX — powiedział Whiteley.

 

F5 dołącza też do społeczności Gateway API dla wsparcia w rozwijaniu standardu. F5 zobowiązuje się do wdrożenia własnego kontrolera bramki opartego na NGINX, aby zapewnić, że NGINX i Kubernetes pozostaną kompatybilne w przyszłości.

F5 podejmuje także wspólne z branżą działania mające na celu stworzenie aplikacji opartej na mikrousługach, którą zespoły programistyczne mogą uruchomić w ciągu kilku minut. Nowa platforma ma podejście modułowe, które obejmuje repozytorium kodu, narzędzia CI/CD, automatyzację, networking, logowanie, bezpieczeństwo, monitorowanie i in. wstępnie zintegrowane, celem umożliwienia programistom szybkiego startu prac. F5 będzie rozszerzać projekt dając większy wybór w różnych modułach i prosi społeczność open source o przyłączenie się do ożywienia wspomnianej architektury referencyjnej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł

Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.

Transport

Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.

Ochrona środowiska

W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.