Komunikaty PR

F5 NGINX dla open source

2021-08-26  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

F5 wprowadzi na rynek nowe wersje rozwiązań do zarządzania wraz z nowoczesną architekturą aplikacji typu open source. Firma angażuje się także w projekty umożliwiające programistom i DevOps korzystanie z technologii F5 NGINX w celu szybszego dostarczania nowoczesnych aplikacji na dużą skalę. Aktywną rolę F5 podejmuje w projekcie Kubernetes Ingress i społeczności Gateway API.

W ciągu ostatniego roku dostarczyliśmy nowe możliwości dla tworzenia niezbędnych dziś doświadczeń cyfrowych nowej generacji, począwszy od kodu tworzonego przez programistów dla klientów korzystających z tych doświadczeń. Zwiększamy tempo innowacji i zaangażowania na rzecz klientów i społeczności open source, żeby ich wspierać w zarządzaniu nowoczesnymi architekturami aplikacji i skutecznym skalowaniu – powiedział Rob Whiteley, wiceprezes i dyrektor generalny NGINX Product Group w F5 na wirtualnej konferencji NGINX Sprint 2.0

Siłę zaprezentowanej przez F5 platformy open source najlepiej ilustruje NGINX Now Arriving, interaktywne środowisko społecznościowe obejmujące siedem różnych środowisk cyfrowych zaprojektowanych przez artystów i programistów.

Po tak trudnym roku chcieliśmy zaproponować społeczności trochę ułatwień. Doświadczenie NGINX Now Arriving ma za zadanie inspirować i dodawać energii, przenosząc uczestników przez różne światy oraz wskazać, co jest możliwe dzięki technologii open source – powiedział Whiteley.

Zobowiązania NGINX open source

Podjęte podczas konferencji Sprint 2.0 zobowiązania dotyczą trzech kluczowych obszarów:

Więcej ofert open source i wkład społeczności w GitHub Dzięki współpracy ze społecznością F5 będzie w transparentny sposób tworzyć nowe projekty open source ze śledzeniem problemów, informacjami o wydaniach i dokumentacją, co przyśpieszy innowacje.

Więcej innowacji w płaszczyznach danych, zarządzania i kontroli Dotąd NGINX koncentrował wysiłki na otwartym kodzie źródłowym na płaszczyźnie danych. Teraz F5 będzie oferować bezpłatne i otwarte technologie płaszczyzny sterowania NGINX, a także nową płaszczyznę zarządzania i wybrane możliwości workflow.

Komercyjne wersje wszystkich produktów NGINX o otwartym kodzie źródłowym, z dodatkowymi funkcjami zabezpieczeń, nadzoru, monitorowania i zarządzania, zostaną udostępnione przez F5, aby można było obsługiwać aplikacje na dużą skalę.  F5 jasno określi, co wchodzi w skład open source i co wchodzi w jego ofertę komercyjną.

Partnerstwo dla przyszłości Kubernetes

Wspieramy Kubernetes Ingress, aby zapewnić jego dalszy rozwój, już angażujemy dedykowane do projektu zasoby. Chcemy być głównym współtwórcą tego projektu, ponieważ zależy nam na pewności, że kolejne wersje Kubernetes będą mogły nadal polegać na NGINX — powiedział Whiteley.

 

F5 dołącza też do społeczności Gateway API dla wsparcia w rozwijaniu standardu. F5 zobowiązuje się do wdrożenia własnego kontrolera bramki opartego na NGINX, aby zapewnić, że NGINX i Kubernetes pozostaną kompatybilne w przyszłości.

F5 podejmuje także wspólne z branżą działania mające na celu stworzenie aplikacji opartej na mikrousługach, którą zespoły programistyczne mogą uruchomić w ciągu kilku minut. Nowa platforma ma podejście modułowe, które obejmuje repozytorium kodu, narzędzia CI/CD, automatyzację, networking, logowanie, bezpieczeństwo, monitorowanie i in. wstępnie zintegrowane, celem umożliwienia programistom szybkiego startu prac. F5 będzie rozszerzać projekt dając większy wybór w różnych modułach i prosi społeczność open source o przyłączenie się do ożywienia wspomnianej architektury referencyjnej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.