Komunikaty PR

Farmaceuci na celowniku gangów ransomware

2021-05-28  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Black Kite przyjrzała się 200 największym globalnym firmom farmaceutycznym oraz ich 166 zewnętrznym dostawcom, aby przyjrzeć się największym zagrożeniom z jakimi się borykają. Przeszukując dane z wielu źródeł wywiadowczych typu open source i stosując uczenie maszynowe, badacze skorelowali 26 elementów kontrolnych, aby przyznać każdej firmie wskaźnik podatności na atak oprogramowaniem ransomware (RSI) w zakresie od 0,0 do 1,0. W raporcie obejmującym firmy farmaceutyczne 9,5 proc. z 200 największych światowych producentów farmaceutycznych i 12,2 proc. dostawców rozwiązań IT dla przemysłu farmaceutycznego uzyskało wyniki powyżej 0,6, co Black Kite określiło jako próg krytyczny. Aż 42 proc. producentów dostarczających rozwiązania do zarządzania danymi dla farmacji przekroczyło próg 0,6.

 

  • Raport „Ransomware Risk Pulse: Pharmaceutical Manufacturing 2021” pokazują jak bardzo istotny jest wybór dostawcy rozwiązań IT. Gdybyśmy przeprowadzili badania w innych branżach, wyniki byłyby zbliżone. Warto wyciągnąć z tego lekcję i sprawdzić kto i jakie systemy IT nam dostarcza. Uważam, że klienci powinni wywrzeć presję na dostawcach i żądać od nich zapisu w umowie gwarantującego zachowanie określonych progów bezpieczeństwa - tłumaczy Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora Bitdefender w Polsce.

 

Firma Black Kite wyliczyła, że ​​średnie roczne ryzyko poniesienia strat finansowych, będących następstwem cyberataku, w przypadku firm farmaceutycznych przekracza 31 milionów dolarów. Skutki finansowe ataków ransomware wykraczają daleko poza same płatności okupu i obejmują koszty wstrzymanie operacji biznesowych, utratę produktywności, koszty kryminalistyczne, koszty prawne i utratę interesów w wyniku spadku zaufania pacjentów.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.