Komunikaty PR

Firmowe dane coraz lepiej chronione - Veeam podaje ciekawe dane

2021-05-26  |  12:16
Biuro prasowe

Veeam zainaugurował dziś siódmą doroczną konferencję VeeamON 2021 dla użytkowników swoich produktów. Podczas tej konferencji tej przedstawi wizję i strategię w zakresie najbardziej zaawansowanych rozwiązań do ochrony danych, przeznaczonych dla chmur, środowisk wirtualnych i fizycznych oraz platform SaaS i Kubernetes. Podczas VeeamON 2021 będzie możliwe spojrzenie na to, jak firma Veeam i jej ekosystem partnerów przetrwali trudny rok, dostarczając proste, elastyczne, niezawodne i wydajne rozwiązania do zarządzania i ochrony danych dla ponad 400 000 klientów. Najważniejsze wydarzenia obejmują interaktywne i inspirujące sesje z udziałem kadry kierowniczej firmy Veeam - w tym dyrektora generalnego Billa Largenta, dyrektora technicznego i wiceprezesa ds. strategii produktowej Danny'ego Allana oraz wiceprezesa ds. zarządzania produktami Antona Gosteva - a także zaproszonych prelegentów z Nowego Orleanu - firm Maritz i Nuance.

„Veeam jest największym przedsiębiorstwem z sektora pamięci masowej, które nie wytwarza pamięci masowych ani infrastruktur, natomiast jest jak dotąd pierwszym na świecie wyspecjalizowanym producentem rozwiązań do ochrony danych”― powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku przenieśliśmy ponad 100 PB danych do rozwiązań naszych trzech największych dostawców obiektowych pamięci masowych w chmurze, w porównaniu z 242 PB w całym roku 2020, a liczba aktywnych instalacji naszego oprogramowania Veeam Backup & Replication™ przekroczyła niedawno milion! Coraz szybciej przenosimy dane do chmury i rozszerzamy funkcje zarządzania danymi w chmurze. Przechowywanie danych w chmurze to jedna z sił napędowych stojących za dynamicznym wzrostem firmy Veeam. Tworzymy i rozwijamy naszą platformę nowoczesnej ochrony danych z myślą o prostocie, elastyczności, niezawodności i efektywności, dostarczając naszym klientom rozwiązania o najwyższej wartości. Dzięki temu mamy trwałą, dobrą reputację, a nasze produkty wyznaczają standardy branżowe. Podczas najbliższych dwóch dni uczestnicy konferencji VeeamON nie tylko dowiedzą się jak wykorzystać nasze rozwiązania, aby rozwinąć swoje strategie ochrony danych, ale będą mogli poznać nasze prognozy na przyszłość. W ciągu minionych 18 miesięcy wprowadziliśmy na rynek ponad 20 nowych produktów i ich głównych aktualizacji. Nasze plany na przyszłość są jednak jeszcze ambitniejsze”.

Podczas gdy rynek rozszerza się i dostosowuje do nowych wymagań, firma Veeam od chwili jej założenia, tj. od ponad 10 lat, ciągle rozbudowuje swoją platformę, w miarę jak rynek ewoluuje w kierunku nowych środowisk. Szybko stała się znana jako producent najlepszych systemów kopii zapasowych dla platformy VMware vSphere i ewoluuje wraz z potrzebami rynku. Uzupełnia swoją ofertę o rozwiązania przeznaczone dla wielu hiperwizorów, systemów fizycznych, rozwiązań SaaS (takich jak Microsoft Office 365) i chmur publicznych. Ostatnio podwaja swoje siły w segmencie nowoczesnych infrastruktur, takich jak Kubernetes (dzięki niedawnemu przejęciu spółki Kasten). Zgodnie z definicją firmy Veeam rozwiązanie do nowoczesnej ochrony danych (Modern Data Protection) to jedna platforma, która zapewnia ochronę danych i każdego obciążenia, ujednolicony dostęp do wszystkich platform, zmniejszenie kosztów operacyjnych i gwarancję odzyskania danych.

Veeam niedawno poinformował, że w pierwszym kwartale 2021 roku jego wskaźnik rocznych przychodów odnawialnych wzrósł o 25% rok do roku. Był to już trzynasty z rzędu kwartał, w którym udało się osiągnąć dwucyfrowy wzrost. Dotyczy to w szczególności rozwiązań dla przedsiębiorstw: dwie trzecie zamówień przypada na nowe licencje netto, a jedna trzecia — na odnowienia. Veeam wciąż udostępnia nowe funkcje i rozszerzenia, które nadają się idealnie dla środowisk przedsiębiorstw. Zapewniło mu to wzrost o 246% rok do roku w obszarze dużych transakcji. Do wzrostu w tym konkretnym segmencie przyczyniło się 17 NOWYCH produktów wprowadzonych na rynek od czasu poprzedniej konferencji VeeamON 2020, która odbyła się rok temu. Są one przeznaczone dla środowisk chmurowych, wirtualnych i fizycznych, platform SaaS i środowisk konkretnych aplikacji. Jednym z takich produktów jest Veeam Backup & Replication v11. Pierwsza wersja tego flagowego rozwiązania firmy Veeam ukazała się w roku 2008. W pierwszym kwartale bieżącego roku wprowadzono na rynek wersję 11 uzupełnioną o 200 nowych, wydajnych rozszerzeń w zakresie tworzenia kopii zapasowych, ochrony chmury, usuwania skutków awarii, bezpieczeństwa i automatyzacji. Veeam Backup &Replication jest dziś najszerzej stosowanym na świecie oprogramowaniem dla przedsiębiorstw służącym do tworzenia kopii zapasowych. Liczba jego aktywnych instalacji przekroczyła milion ― więcej niż analogiczny wskaźnik dla kilku jego konkurentów razem wziętych.

 

Ponadto Veeam pod koniec roku 2020 udostępnił rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 v5. Jest to najczęściej wdrażane rozwiązanie przeznaczone dla platformy Microsoft Office 365 i produkt firmy Veeam, którego sprzedaż rosła najszybciej w ciągu ostatnich 2 lat (o 222% rok do roku). Veeam Backup for Microsoft Office 365 v5 został pobrany przez ponad 175 000 organizacji i chroni 15 milionów użytkowników.

 

Veeam osiąga tak dobre wyniki dzięki temu, że oferuje produkty sterowane programowo, działające z każdym sprzętem, elastyczne i gotowe do pracy w chmurze. Oprócz 83 macierzy podstawowej pamięci masowej i 85 systemów dodatkowej pamięci masowej Veeam oficjalnie potwierdził obsługę 37 systemów obiektowej pamięci masowej, z czego 12 to systemy niezmienialne, zapewniające obsługę wszystkich trzech wielkich platform chmurowych (AWS, Azure i Google Cloud Storage), dostępne odpowiednio na tych trzech rynkach. W ciągu ostatnich dwóch lat Veeam zapewnił ochronę danych o objętości 1EB.

 

Dynamiczny wzrost firmy Veeam potwierdzają również otrzymane niedawno wyróżnienia branżowe. Jak wynika z najnowszego raportu „IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection“ za II połowę roku 2020[i], firma Veeam może poszczycić się najszybszym wzrostem przychodów, zarówno w porównaniu z poprzednim kwartałem (21,5%), jak i rok do roku (17,9%), w odniesieniu do pięciu najlepszych producentów, wszystkich pozostałych dostawców łącznie i średniego tempa wzrostu całego sektora. Firma Gartner umieściła Veeam wśród liderów w swoim raporcie „2020 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions” („Magiczny kwadrant dla rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych w centrach przetwarzania danych”)[ii]. Veeam został zaklasyfikowany do tej kategorii już czwarty raz, ale po raz pierwszy za zdolność do realizacji wizji. Był również jedynym dostawcą, który poprawił swoją pozycję zarówno pod względem kompletności wizji, jak i zdolności do jej realizacji. Ponadto po raz pierwszy w swojej historii został niedawno umieszczony na opublikowanej przez „Financial Times” liście najszybciej rozwijających się amerykańskich firm w 2021 roku.

„Od lat nie mamy sobie równych pod względem wzrostu i rentowności, a według mnie najdalej za 2 lata Veeam będzie liderem rynku w kategoriach łącznego przychodu. Najbardziej dumny jestem jednak z tego, że pomagamy ponad 400 000 klientów na całym świecie w zapewnieniu nowoczesnej ochrony danych. Veeam chroni dane, które napędzają naszą globalną gospodarkę cyfrową”

 


[i] Source: IDC, Semi-Annual Software Tracker, 2020H2; Note: Worldwide Data

[ii] Gartner, Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions, Santhosh Rao, Nik Simpson, Michael Hoeck 20 July 2020. Previous titled include Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.