Komunikaty PR

Gartner o ochronie obciążeń w chmurze - nowe wyzwania dla biznesu

2021-10-07  |  01:00
Biuro prasowe

Gartner w nowym raporcie „Market Guide for Cloud Workload Protection Platforms” prezentuje wnioski i zalecania, które powinny rozważyć firmy, które chcą ochronić dane przed cyberzagrożeniami. Analitycy zwracają uwagę na znaczenie zintegrowanych platform do ochrony obciążeń w chmurze. To produkty zabezpieczające dane na serwerach pracujących w hybrydowych oraz wielochmurowych środowiskach. CWPP zapewniają spójną widoczność i kontrolę jednostek fizycznych, maszyn wirtualnych (VM), kontenerów i obciążeń bezserwerowych, niezależnie od lokalizacji.

Trendy związane z transformacją cyfrową i wdrażaniem chmury nabrały tempa w ubiegłym roku. Wiele firm przeszło na zdalny model pracy, przenosząc obciążenia z lokalnych serwerowni do chmury publicznej. Szybka migracja do nowego środowiska wiąże się z wyzwaniami, takimi chociażby jak luki w zabezpieczeniach, które nie występują w środowisku lokalnym. Co gorsza, tradycyjne rozwiązania do ochrony punktów końcowych nie spełniają unikalnych wymagań bezpieczeństwa obciążeń w chmurze. Jak wynika z badania Gartnera aż 76 proc. przedsiębiorstw zadeklarowało, że korzysta z kilku dostawców usług IaaS. Firmy przechodzące na ten model mogą chronić więcej obciążeń, zmniejszając ryzyko przestoju bądź utraty danych poprzez ich dywersyfikację.  Zdaniem Gartnera wdrożenia CWPP pozwala proaktywnie chronić zasoby chmury.

 

Do raportu „Market Guide for Cloud Workload Protection Platforms” odnieśli się specjaliści z firmy Bitdefender. Ich zdaniem w sytuacji, kiedy organizacje korzystają z usług chmurowych kilku dostawców, optymalne jest holistyczne rozwiązanie, które zapewnia pojedynczą platformę bezpieczeństwa dla eXtended Endpoint Detection and Response (XEDR) oraz Managed Detection and Response (MDR) w chmurze tradycyjnej, chmurowej i hybrydowej. Takie podejście prowadzi do minimalizacji kosztów operacyjnych i ryzyka, niezależnie od wyborów technologicznych dokonywanych przez zespoły. Kolejną kwestią jest odejście od polityki polegającej wyłącznie na kontrolach prewencyjnych. Jednym z krytycznych wymogów CWPP jest monitorowanie behawioralne obciążenia serwera. Eksperci Bitdefendera dodają, iż nawet przy najlepszych praktykach higieny bezpieczeństwa nie zapobiegnie się w 100 proc. cyberatakom. Monitorowanie aplikacji i systemów w czasie wykonywania może zmniejszyć ryzyko naruszenia do minimum, dzięki połączeniu zabezpieczeń opartych na ryzyku oraz wykrywania i reagowania na incydenty.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.