Gioteck VX4 - ergonomiczny pad dla długodystansowców
Gioteck VX4 to kontroler adresowany do posiadaczy konsol Sony i komputerów PC. Jego atutami mają być lekkość, ergonomiczna konstrukcja oraz atrakcyjny stosunek jakości do ceny.
Gioteck VX4 (wideo) w wersji przewodowej to ukłon w stronę graczy, którzy spędzają przed ekranem długie godziny. Producent zachwala jego ergonomiczny design i lekkość obudowy, które mają nie męczyć rąk. Z kolei stałe zasilanie z portu konsoli lub PC oznacza, że nie trzeba pamiętać o ładowaniu kontrolera przed gamingowymi maratonami.
Tradycyjny zestaw i układ przycisków znany z padów do PlayStation 4 ma z kolei sprawić, że konsolowi gracze poczują się jak w domu. Całości dopełniają gumowe, antypoślizgowe elementy poprawiające chwyt oraz gniazdo audio typu mini-jack 3,5 mm. Gracz może więc podłączyć swój headset bezpośrednio do kontrolera.
Kontroler Gioteck VX4 jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Oprócz dość klasycznego tytanu w palecie pojawiły się warianty niebieski i czerwony. Pady kompatybilne z PC oraz konsolami PlayStation 4 są już dostępne w polskich sklepach i kosztują około 120 złotych.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.