GITEX Technology Week dobiegł końca. Polskie firmy przedstawiły światu swoje osi
Good One PR
Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl| |arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl
504 354 106
https://www.goodonepr.pl/
Wystawcy z całego globu i dziesiątki tysięcy odwiedzających – tak można podsumować, niedawno zakończony w Dubaju GITEX Technology Week. To jedne z największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów prezentujących innowacje oraz najciekawsze rozwiązania z obszaru nowych technologii, IT i elektroniki. Szerokie grono przedsiębiorstw reprezentowało Polskę.
Dla firm, GITEX Technology Week to przede wszystkim świetna okazja do nawiązania kontaktów z kontrahentami przybyłymi ze wszystkich stron świata. W wydarzeniu, obok największych graczy na międzynarodowym rynku, wzięły udział obiecujące startupy, podmioty rządowe, inwestorzy, a także wiele firm z Polski. Wśród wystawców była krakowska spółka Vasco Electronics. Firma zaprezentowała na miejscu swój tłumacz głosowy - Vasco Translator M3, który będąc jedynym tego typu urządzeniem w regionie, skupił na sobie uwagę wielu uczestników wydarzenia. Większość z nich, z racji lokalizacji targów, pochodziła z państw Bliskiego Wschodu, Indii czy Afryki, reprezentując grono przedsiębiorców, inwestorów i klientów indywidualnych. Odwiedzający stoisko krakowskiej spółki mogli na miejscu zapoznać się z funkcjami urządzenia.
– Targi Gitex pokazały nam, że region Bliskiego Wschodu i Azji ma dla nas ogromny potencjał. Z tego powodu zamierzamy poświęcić mu więcej uwagi. Jesteśmy zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem translatorami oraz ich ciepłym przyjęciem. Nasz tłumacz to pierwsze takie urządzenie w regionie, dlatego odwiedzający byli bardzo pozytywnie zaskoczeni jego działaniem oraz naszym sposobem na zapewnienie bezpłatnego internetu do tłumaczeń w 200 państwach świata – mówi Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics.
Vasco przekazało translatory polskiej sekcji EXPO 2020 Dubai
GITEX Technology Week to niejedyna impreza, która odbywa się w Dubaju. Miasto jest również, od początku października, gospodarzem Expo 2020. Reprezentanci Vasco Electronics odwiedzili polski pawilon na wystawie światowej i przekazali obsłudze stoiska translatory Vasco M3 do zapewnienia swobodniejszej komunikacji z odwiedzającymi. Jak mówi Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics: – Zgodnie z hasłem przewodnim EXPO 2020 „łącząc umysły, tworzymy przyszłość” nasze urządzenia pozwolą przełamać bariery językowe, co przyczyni się do pokazania polskich firm jako doskonałych partnerów biznesowych. Rodzime spółki mają wiele do zaoferowania, więc cieszymy się, gdy możemy im pomóc w realizacji ich celów.
Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.