Komunikaty PR

Glaze Prosthetics rozpoczyna produkcję we własnym zakresie

2021-07-12  |  13:00
Biuro prasowe

Glaze Prosthetics, lider na rynku produkcji wysoce spersonalizowanych protez kończyn górnych, zainwestował w kolorową drukarkę 3D HP Multi Jet Fusion 580. Dzięki temu firma może przenieść cały proces produkcyjny do swojego zakładu i ukierunkować się na nową metodę pracy, której kluczowym zadaniem jest skrócenie czasu post-processingu.

Założona w 2017 roku firma Glaze Prosthetics narodziła się po tym, jak jeden z jej założycieli wydrukował w 3D spersonalizowane ramię protetyczne dla przyjaciela. Założyciele dostrzegli niszę na rynku dla osób po amputacjach, które chciały mieć lekkie i wytrzymałe ramię protetyczne, pozwalające im również wyrazić siebie poprzez dodanie spersonalizowanego wyglądu. Od tamtej pory firma Glaze Prosthetics, której siedziba znajduje się w Krakowie, może poszczycić się pokaźną bazą klientów na całym świecie i jest jednym z niewielu specjalistów w dziedzinie protetyki kończyn górnych. Jest to również jedyna firma na świecie, która umożliwia pacjentom wybór modelu, koloru i wykończenia protezy, a nawet projektowanie i zamawianie online.

Dotychczas firma Glaze współpracowała z zewnętrznym usługodawcą, który do produkcji zamówień wykorzystywał drukarkę HP Multi Jet Fusion 4200. Jednak, gdy organizacja zaczęła się rozwijać, Glaze dostrzegło korzyści ekonomiczne wynikające z przeniesienia całej produkcji do firmy i zdecydowano się zainwestować w model Multi Jet Fusion 580.

Od momentu zainwestowania w kolorową drukarkę HP Multi Jet Fusion 580, firma Glaze mogła skupić się na nowych rozwiązaniach, w ramach których przedsiębiorstwo digitalizuje swoje procesy i współpracuje bezpośrednio z lekarzami protetykami. Wszystko po to, aby przyspieszyć poprzednio długotrwałe prace. Pozwala to Glaze produkować i dostarczać zindywidualizowane protezy w czasie od 7 do 14 dni.

Obecnie wielu producentów protez staje przed trudnym zadaniem wytwarzania różnorodnych komponentów, co często jest procesem powolnym i czasochłonnym. Celem firmy Glaze jest wyeliminowanie tego długotrwałego procesu produkcji i przekształcenie go w jeden cyfrowy ekosystem, co jest możliwe dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP.

Nowa aplikacja umożliwia protetykom wykonanie skanu górnej części stawu ramiennego pacjenta i przesłanie pomiarów do bazy danych Glaze. Dane te są następnie przesyłane bezpośrednio do Multi Jet Fusion 580, która drukuje ramię w dokładnie takim kształcie i rozmiarze, oraz w wybranym przez pacjenta kolorze bazowym. 

Bezpośredni druk w kolorze był dla firmy Glaze jedną z głównych zalet urządzenia Multi Jet Fusion 580 i stanowił istotną część nowej technologii. Od początku istnienia firmy wiele godzin spędzano na obróbce końcowej, ale teraz klienci mogą wybrać preferowany wzór za pomocą nowej aplikacji firmy Glaze, a urządzenie Multi Jet Fusion 580 drukuje protezę dokładnie w wybranym kolorze bazowym. Chociaż nadal konieczne jest ręczne malowanie dodatkowych detali, możliwość kolorowego drukowania podstawy protezy znacznie skraca czas wprowadzania produktu na rynek. Oznacza to, że firma Glaze może poświęcić więcej czasu na dodanie ostatecznych szlifów, które są w pełni dostosowane do wybranego przez klienta projektu – z tego faktu firma jest ogromnie dumna.

Połączenie urządzenia HP Multi Jet Fusion 580 i nowej aplikacji nie tylko drastycznie skraca czas produkcji w firmie Glaze, ale także przynosi korzyści protetykom, którzy wcześniej spędzali 60-70% czasu na wymianie pomiarów z firmą Glaze. Ponieważ pomiary pacjenta są teraz przesyłane bezpośrednio do drukarki Multi Jet Fusion za pośrednictwem aplikacji, podczas gdy lekarze mogą poświęcić więcej cennego czasu swoim pacjentom i zająć się np. ich terapią.

Każdy chce być częścią cyfrowej rewolucji, ale branża protez jest jedną z tych, które nie są tradycyjnie związane z technologią cyfrową – powiedział Franek Kosch, współzałożyciel firmy Glaze Prosthetics. Z pomocą technologii 3D firmy HP, Glaze demokratyzuje cyfrowy przepływ pracy i daje każdemu szansę bycia częścią tej nowej rewolucji.

Kolejnym ważnym czynnikiem dla firmy Glaze jest waga i trwałość produktów końcowych. Każdy aspekt protezy firmy Glaze jest modułowy – posiada ono własny system łokciowy ułatwiający ruchy ramienia oraz system wahadłowy, który pozwala osobom po amputacji naśladować naturalne ruchy ramienia. Dlatego tak ważne jest, aby protezy były jak najlżejsze, co jest łatwe do osiągnięcia dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP.  Firma Glaze jest w stanie realnie wyprodukować bioniczną rękę o wadze 1 kg, czyli najlżejszą na rynku.

Połączenie nowej aplikacji i urządzenia Multi Jet Fusion 580 oznacza, że klienci mogą otrzymać gotową, w pełni działającą protezę w ciągu około 1 do 2 tygodni. Dzięki temu, nie tylko drastycznie zmniejszają się koszty i czas pracy personelu, ale nowa drukarka umożliwia również firmie Glaze uzyskanie bardzo drobnych szczegółów i wysokiej dokładności wymiarów, co jest niezbędne do zapewnienia dokładnego dopasowania protezy do potrzeb klienta.  


Więcej informacji na temat drukarki 3D HP Multi Jet Fusion 580 Colour można znaleźć tutaj: https://www8.hp.com/h20195/v2/GetDocument.aspx?docname=4AA7-3728ENA

Więcej informacji na temat Glaze Prosthetics można znaleźć tutaj: https://glazeprosthetics.com/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-06-25 | 10:00

Program wsparcia dla firm planujących ekspansję w Azji

Astana Hub, największy międzynarodowy park technologiczny w Azji Centralnej, uruchamia program wsparcia dla polskich firm. Objęte nim zostaną spółki, które działają w branży nowych technologii i są
IT i technologie GenAI już w 1/6 Call Center na świecie
2024-06-25 | 09:45

GenAI już w 1/6 Call Center na świecie

Już co szóste Call i Contact Center na świecie wdrożyło rozwiązania GenAI, a ich wpływ na wydajność pracy, satysfakcję klientów i pracowników jest coraz większy.
IT i technologie Nowości AWS w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na konferencji re:Inforce 2024
2024-06-24 | 09:00

Nowości AWS w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na konferencji re:Inforce 2024

Ulepszenie uwierzytelniania w środowiskach chmurowych, możliwość generatywnego tworzenia zapytań w języku naturalnym w oparciu o sztuczną inteligencję czy też automatyczne wykrywanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy wśród narodów najczęściej odwiedzających Czechy. Południowy sąsiad chce przyciągnąć więcej polskich turystów, nie tylko do Pragi

Prawie połowa polskich turystów podróżujących do Czech obiera za cel stolicę tego kraju. Chociaż w ostatnich latach chętniej podróżujemy do innych regionów naszego południowego sąsiada, wciąż wiele miejsc i atrakcji pozostaje nieodkrytych przez Polaków. Czesi chcą to zmienić i ruszają z dwiema kampaniami promocyjnymi skierowanymi do polskich turystów, które mają pokazać nieco inne Czechy, niż do tej pory znaliśmy. Potencjał jest, bo Polacy już dziś stanowią trzecią najliczniejszą grupę gości zagranicznych na czeskim rynku.

Firma

Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania

Prawie 3/4 polskich start-upów, które rozwijają innowacje w medycynie, nawiązuje współpracę z placówkami medycznymi – pokazuje nowy raport „Top Disruptors in Healthcare 2024”. Wynika z niego też, że największym wyzwaniem dla młodych, innowacyjnych spółek wciąż pozostaje znalezienie inwestora i pozyskanie finansowania. Szansą dla start-upów może się okazać międzynarodowy program eco-Disruptive, prowadzony przez Bupa, właściciela Grupy LUX MED. Obok 200 tys. funtów nagrody finansowej zwycięski start-up może liczyć w nim również na wsparcie doradcze, możliwość dalszego rozwoju swojego produktu bądź usługi oraz szansę zadebiutowania na zagranicznych rynkach.

Ochrona środowiska

Małe i średnie firmy dopiero zapoznają się z tematyką zrównoważonego rozwoju. Oczekiwania ze strony dużych kontrahentów wymuszą na nich szybsze działania

Czynniki ESG, związane ze zrównoważonym rozwojem, odgrywają coraz ważniejszą rolę w działalności firm, bez których zaangażowania niewiele da się zdziałać w kwestii łagodzenia skutków zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska. W Polsce słyszało o nich już 3/4 dużych i 2/3 średnich firm, ale w praktyce długofalową strategię działań w tym obszarze ma o wiele mniej podmiotów. Rodzime przedsiębiorstwa przywiązują też zdecydowanie większą wagę do celów społecznych niż środowiskowych. Jednak unijne regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku, wymuszą poprawę na tym polu, chociaż będą one dotyczyć w pierwszej kolejności dużych podmiotów. One będą z kolei wymagać tego od swoich mniejszych kontrahentów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.