Globalny program 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes ogłosiła uruchomienie globalnego programu 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence, ukierunkowanego na zapewnienie studentom, profesjonalistom, firmom i rządom dostępu do sieci centrów eksperymentalno-naukowych, bazujących na platformie 3DEXPERIENCE. Celem inicjatywy jest zwiększenie tempa transformacji cyfrowej przemysłu z korzyścią dla pracowników zarówno teraz, jak i w przyszłości.
Program ma za zadanie zaspokoić ogólnoświatową potrzebę dostarczenia zarówno studentom, jak i profesjonalistom wiedzy oraz know-how niezbędnych do odnalezienia się na nieustannie ewoluującym rynku pracy, zwłaszcza w takich sektorach, jak produkcja i wytwarzanie, służba zdrowia, nauki przyrodnicze oraz infrastruktura i urbanistyka. Typowa dla tych branż konwergencja technologii cyfrowych wpływa na poszczególne aspekty biznesu przemysłowego od projektu po gotowy produkt.
Pierwsze centra biorące udział w programie, CampusFab oraz klaster Trades and Qualifications of Excellence Campus - South (CMQE-SUD) we Francji, K-Tech Center of Excellence in Aerospace & Defense w Indiach, Composites Manufacturing Simulation Center przy Uniwersytecie Purdue w USA oraz Industrial Innovation Center for Aerospace (CIIA) w Meksyku, współpracują ściśle z przedstawicielami takich branż, jak lotnictwo, motoryzacja, energetyka i elektronika. Dzięki grantom rządowym centra i ich partnerzy przemysłowi współpracują przy tworzeniu nowych modeli nauczania bazujących na praktykach cyfrowych ukierunkowanych na doskonalenie umiejętności pracowników lokalnych.
Centra dołączające do programu 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence uzyskują odpowiednią wiedzę pozwalającą im tworzyć wyjątkowe możliwości edukacyjne dzięki wykorzystaniu wirtualizacji na platformie 3DEXPERIENCE oraz najnowocześniejszych urządzeń. Kursy i programy nauczania są tworzone we współpracy z lokalnymi pracodawcami i prowadzone przez certyfikowanych instruktorów. Studenci, operatorzy urządzeń, technicy, inżynierowie i innowatorzy mogą zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie przez rozwijanie poszukiwanych kompetencji z zakresu wirtualnych kopii bliźniaczych, badań materiałowych, produkcji w oparciu o dane oraz innych obszarów w kontekście nie tylko istniejących, ale także przyszłych zawodów.
– Tworzenie instytucji edukacyjnych zdolnych do przystosowania się do zmian zachodzących w poszczególnych sektorach jest możliwe tylko wspólnym wysiłkiem rządów, pracodawców lokalnych, ośrodków naukowych i dostawców technologii – mówi Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju. – Program 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence korzysta z naszego doświadczenia w zakresie programów nauczania bazujących na współpracy oraz doskonalenia praktyk branżowych w oparciu o platformę 3DEXPERIENCE. Sieć centrów pozwoli nam zintensyfikować działania oraz stworzyć warunki dla powstania nowych modeli związanych z biznesem, kadrami i edukacją.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.