Komunikaty PR

Grupa SER czwarty raz z rzędu na szczycie zestawienia Computerworld TOP 200

2021-06-30  |  16:30
Biuro prasowe

Magazyn Computerworld opublikował coroczny ranking TOP200 i ocenił firmy z polskiego rynku IT pod względem danych ekonomicznych i wpływu na branżę. Grupa SER po raz czwarty z rzędu – konsekwentnie od 2017 roku – została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM. Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.

Ranking Computerworld TOP 200 został stworzony, by pomóc przedsiębiorstwom znaleźć najlepszych dostawców rozwiązań IT. Jest to szczególnie istotne, ponieważ 48% polskich firm znajduje się na zaawansowanym etapie transformacji cyfrowej lub już przeszło tę drogę, wdrażając rozwiązania cyfrowe w całej strukturze[1]. Perspektywy na przyszłość pokazują, że rozwój cyfryzacji nie zwolni, ponieważ kolejne 39% przedsiębiorstw właśnie rozpoczyna transformację cyfrową lub jest na etapie opracowywania strategii w tym zakresie[2].

Grupa SER kontynuuje swój rozwój

„Cieszymy się, że od ponad 15 lat jesteśmy wiodącym dostawcą na polskim rynku ECM. Czujemy dumę, widząc pracę i zaangażowanie naszego polskiego zespołu. Nasze plany opieramy na ciągłym rozwoju i innowacji. Chcielibyśmy nadal wprowadzać nowoczesne sposoby pracy w polskich firmach. Ten rok był dla nas wyjątkowy, ponieważ nie tylko osiągnęliśmy wysoką pozycję w rankingach – co jest wyróżnieniem za nasze wysiłki – ale także powitaliśmy nowego, największego dotąd klienta na usługi chmurowe w naszej historii. Z ufnością patrzymy w przyszłość, zarówno całej grupy, jak i polskiego rynku IT – mówi Marcin Somla, Country Manager w SER Group w Polsce.

„Polski rynek jest jednym z kluczowych dla SER Group. Ze strony polskich firm obserwujemy duże zainteresowanie tą technologią, a perspektywy cyfryzacji wyglądają obiecująco. Cieszymy się, że w tej chwili możemy być częścią cyfrowej ewolucji, która odbywa się w Polsce i Europie. Gdy coraz więcej firm planuje rozwijać swoje cyfrowe kompetencje, zawsze jesteśmy do dyspozycji. Mamy rozwinięte biuro i oddział nad Wisłą, wspieramy polskie firmy na drodze ku cyfrowej transformacji – mówi Sven Oliver Behrendt, Dyrektor Generalny SER Group.

 

 

Przyszłość systemów ECM w Polsce

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele kwestii i znacząco przyspieszyła innowacyjne procesy. Takie kwestie jak praca na odległość i współpraca w środowisku cyfrowym stały się naturalne. Wszyscy się z tym oswoiliśmy z nowym środowiskiem, a także nauczyliśmy się żyć i poruszać w zawodowej przestrzeni online.

„Od momentu wybuchu pandemii Covid-19 wiele firm zostało zmuszonych do szybkiego wdrożenia rozwiązań cyfrowych, co wiązało się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich są m.in. zarządzanie nieustrukturyzowanymi dokumentami, tworzenie elastycznego środowiska pracy czy automatyzacja procesów w celu zmniejszenia zaangażowania pracowników i uwolnienia ich zasobów. W Grupie SER wierzymy, że skuteczne systemy ECM mogą rozwiązać te wyzwania. Poza tym można je wdrożyć bardzo szybko – a czas jest kluczowy dla przedsiębiorców” – dodaje Marcin Somla.

Obecnie firmy koncentrują się na działaniach w świecie po pandemii oraz na tym, w jaki sposób mogą dostosować swoje wewnętrzne procesy i modele biznesowe do nowych standardów, aby utrzymać się na rynku i prosperować w przyszłości.

Plany SER Group dotyczą głównie rozwoju zarówno Grupy, jak i spółek. Naszą misją jest wspieranie polskich firm w zrobieniu kroku w przyszłość, a także – wsparcie ich na każdym etapie inicjatyw digitalizacji i modernizacji.

***

O SER Group

Grupa SER jest wiodącym dostawcą oprogramowania na międzynarodowym rynku systemów do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie. Ponad pięć milionów użytkowników korzysta codziennie z platformy Doxis4 ECM firmy SER Group - on-premises, w chmurze lub jako hybryda tych dwóch rozwiązań. W oparciu o zunifikowane usługi ECM i BPM, jak i usługi współpracy oraz usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, instytucje publiczne i organizacje opracowują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Grupa SER ma 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 600 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.

Kontakt dla mediów:

Paweł Sobczak, Clue PR, +48 515 255 365, pawel.sobczak@cluepr.pl

 


[1] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021

[2] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.