Komunikaty PR

GTF Poland będzie kształcić specjalistów od chmury obliczeniowej

2021-08-02  |  08:00

W ciągu najbliższego roku 26 proc. polskich firm planuje wdrożyć rozwiązania chmurowe, jak wynika z raportu Transformacja cyfrowa firm 2020, opracowanego przez EY. Równocześnie, dla co czwartej firmy, największymi barierami, spowalniającymi transformację cyfrową, są brak kompetencji lub zasobów[i]. W odpowiedzi na ten problem, eksperci z GFT Poland, we współpracy Google Cloud, opracowali program rocznych studiów podyplomowych, skierowanych do osób, które pragną budować swoje kompetencje w obszarze rozwiązań chmurowych.

Specjalista od chmury obliczeniowej poszukiwany

Tempo transformacji cyfrowej w Polsce powoduje, że dzisiaj najważniejszym pytaniem przed jakim stają polskie firmy nie jest to, czy przejść do chmury, ale jak to zrobić. To w naturalny sposób generuje zapotrzebowanie na specjalistów IT, zajmujących się zarówno tworzeniem, jak i obsługą, rozwiązań chmurowych. Spodziewać się również można, że coraz więcej firm poszukiwało będzie pracowników posiadających wysokie kompetencje w tej specjalizacji. To trend globalny, bo jak podaje Deloitte popyt na kandydatów na managerów wyższego szczebla do spraw pracy w chmurze wzrósł o 224 proc[ii].

Zapotrzebowanie na specjalistów technologii chmurowych będzie dynamicznie rosło. Jednak ze względu na tempo przemian, których obecnie doświadczamy, szczególnie cenione będą te osoby, które wiedzę i umiejętności technologiczne będą potrafiły łączyć z kompetencjami miękkimi, ponieważ taki zestaw gwarantuje „zwinność”, ułatwiającą szybkie dostosowywanie się do zmieniających się okoliczności – mówi Kamila Wosińska, Client Compliance Manager w GFT Poland i inicjatorka projektu studiów chmurowych. Dla osób, które pragną związać swoją przyszłość zawodową z rozwiązaniami chmurowymi ogromnym wyznaniem było znalezienie studiów, które oferowałyby program łączący wiedzę praktyczną z holistycznym podejściem do tej specjalizacji. Lukę tę uzupełnią niewątpliwie studia podyplomowe, na których wykładowcami będą specjaliści – praktycy z GFT Poland – dodaje Kamila Wosińska.

GFT dzieli się swoim know how

Polska staje się istotnym hubem rozwoju technologii cloud. W budowie polskiej doliny chmurowej ogromny wkład ma GFT Poland - firma dostarczająca najwyższej jakości rozwiązania chmurowe dla biznesu. Jako dostawca usług IT oraz projektów z zakresu inżynierii oprogramowania, GFT Poland posiada silne kompetencje w konsultingu oraz budowie narzędzi we wszystkich obszarach nowoczesnej technologii, takich jak: chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, czy też Internet Rzeczy dla Przemysłu 4.0. Jej klientami są największe, globalne, instytucje finansowe oraz firmy przemysłowe. Dzięki realizacji tak różnorodnych i innowacyjnych projektów inżynierowie z GFT Poland zdobyli doświadczenie, które stawia ich wśród najlepszych specjalistów od rozwiązań chmurowych na świecie. Teraz tą unikalną wiedzą będą dzielili się z osobami, które pragną związać swoją przyszłość zawodową z technologią chmury.

W efekcie, GFT Poland we współpracy z Google Cloud, uruchamia na Akademii Leona Koźmińskiego, autorski program nowych studiów podyplomowych - GFT&Google Cloud - rozwiązania chmurowe w praktyce. Jak wskazuje nazwa rocznego kursu, koncentrował się on będzie głównie na zagadnieniach praktycznych, którymi dzielić się będą ze studentami pracownicy GFT Poland. Wśród ekspertów, którzy spotkają się ze studentami znaleźli się, m.in.: specjaliści od aplikacji cloud native i mikrousług, inżynierowie oprogramowania, skupiający się na obszarach sztucznej inteligencji, high performance computing (HPC) oraz przetwarzania danych w chmurze, osoby z doświadczeniem w dziedzinie analizy wielkich zbiorów danych w GCP, czy programiści oraz architekci Java. Wszyscy wykładowcy są przede wszystkim praktykami, których wysokie kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty w ekosystemach dostawców chmurowych. Zajęcia prowadził będzie, mi.in. Andrzej Szelemetko, należący do elitarnego grona Google Cloud Certified Fellows - wąskiej grupy najlepszych na świecie specjalistów w obszarze chmury hybrydowej Google. Dodatkową wartość w program studiów wnoszą zajęcia z kompetencji miękkich, takich jak: autoprezentacja przed potencjalnym klientem, komunikacja i współpraca z partnerem biznesowym oraz efektywne poruszanie się w zmiennym środowisku pracy.

Uważnie obserwujemy rynek pracy i dostrzegamy, jak ogromne znaczenie dla przyszłych pracodawców mają umiejętności praktyczne. Oczywiście ktoś, kto ma zamiar rozpocząć swoją zawodową przygodę z rozwiązaniami chmurowymi takich doświadczeń mieć nie będzie. Dlatego też postanowiliśmy, we współpracy z Google Cloud, wprowadzić nową jakość studiów podyplomowych. Przede wszystkim koncentrują się one na przekazaniu studentom wiedzy praktycznej, którą nasi inżynierowie gromadzili, realizując liczne, międzynarodowe, projekty – mówi Igor Fiodorow, kierownik studiów z ramienia GFT Poland.

W Google Cloud wierzymy, że cyfrowe kompetencje przyszłości należy zdobywać i rozwijać już dziś. Projektowanie rozwiązań w chmurze obliczeniowej, czy zaawansowana analityka danych są jednymi z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku IT. Podczas studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, których autorem jest partner Google Cloud, firma GFT Poland, studenci zdobędą praktyczną wiedzę w obszarze technologii Google Cloud oraz jej zastosowania w rozwiązywaniu różnorodnych wyzwań biznesowych - mówi Marta Matysiak, Strategic Partnerships Manager w Google Cloud.

Program studiów opracowany został w oparciu o doświadczenia zgromadzone w trakcie realizacji projektów komercyjnych dla globalnych klientów GFT Poland. Materiały dydaktyczne, wykorzystywane w czasie kształcenia, udostępnione zostały przez Google Cloud. Połączenie to gwarantuje, że studenci zdobędą unikalną, praktyczną wiedzę, która z jednej strony umożliwi im znalezienie atrakcyjnej pracy, a z drugiej ułatwi dostęp do ekosystemu Google Cloud.

 


[i] Raport na podstawie badania „Transformacja cyfrowa firm 2020”, zrealizowanego pod koniec października 2020 r. przez CubeResearch, na próbie 989 respondentów.

[ii] Za Deloitte, Janes Bourne, Cloud executive demand soars due to Covid -19, data shows. Cloud tech, 27 lipca 2020.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.