Hakerzy ukradli dane milionów klientów Robinhood
Cyberprzestępcy wykorzystali metodę inżynierii społecznej i uzyskali informacje pozwalające przeprowadzić atak od pracownika obsługi klienta w trakcie rozmowy telefonicznej. Robinson zapewnia, że poszkodowani klienci nie ponieśli żadnych strat finansowych. Z informacji opublikowanych przez usługodawcę wynika, że napastnicy uzyskali dostęp do adresów e-mail około pięciu milionów osób, a także imiona i nazwiska innej grupy liczącej około dwa miliony osób. W przypadku 310 klientów wyciekły dodatkowe informacje, takie jak data urodzenia czy kod pocztowy. Hakerzy weszli też w posiadanie szczegółowych danych dotyczących 10 osób. Nawet po tym jak Robinhood powstrzymał atak, cyberprzestępcy próbowali wyłudzić pieniądze, grożąc ujawnieniem skradzionych danych.
- Należy pamiętać, że ujawnione adresy e-mail i pełne imiona i nazwiska mogą w końcu trafić w ręce innych napastników, którzy będą próbowali wykorzystać je w programach phishingowych i różnego rodzaju oszustwach. Dlatego też klienci powinni wykazać się wyjątkową ostrożnością przy odbieraniu e-maili pochodzących od firmy Robinhood. Niewykluczone, że część z nich może być wysyłana przez oszustów, którzy wykradli dane lub zakupili je w Darkwebie - mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.
Klienci firmy, która padła ofiarą cyberataku, powinni skontaktować się z nią bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej lub oficjalnej aplikacji. Ponadto powinni zmienić hasła i włączyć uwierzytelnianie w wieloskładnikowe dla wszystkich swoich kont. Na pewno warto korzystać z narzędzi do ochrony tożsamości cyfrowej, które aktywnie monitorują cyfrowy ślad oraz informują za pomocą alertów o nowych naruszeniach i zagrożeniach prywatności.
Źródło: marken.com.pl ; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.