Hakerzy wykorzystują luki w Windows 10
Specjaliści z firmy Bitdefender zwracają uwagę na kilka poważnych błędów wymagających natychmiastowej aktualizacji. Jedną z nich jest usterka zdalnego wykonania kodu (RCE) mająca wpływ na Microsoft Exchange Server (CVE-2021-42321), która wynika z nieprawidłowej walidacji argumentów polecenia cmdlet. Napastnicy, aby wykorzystać lukę muszą uzyskać uwierzytelnienie na serwerze Exchange. Równie niebezpieczna jest dziura w programie Microsoft Excel (CVE-2021-42292), zwłaszcza, że dotyczy użytkowników arkusza w środowisku Windows, ale także wersji macOS. Ocenę ważności 9.0 otrzymała luka związana z Microsoft Virtual Machine Bus (VMBus), oznaczona symbolem CVE-2021-26443. Napastnicy mogą jej użyć do wysłania specjalnie spreparowanej komunikacji przez kanał VMBus z maszyny wirtualnej gościa do hosta. Luka ta umożliwia atakującym wykonanie wybranego przez siebie kodu na docelowej maszynie. Następna krytyczna luka RCE ((CVE-2021-38666)) pozwala cyberprzestępcy kontrolującemu serwer zdalnego pulpitu na wykonanie kodu na komputerze klienta RDP (Remote Desktop Protocol).
- Wprawdzie Microsoft nie zauważył żadnych oznak aktywnego wykorzystywania usterek ale jest wielce prawdopodobne, że zostaną one wykorzystane, tym bardziej, że zostały ujawnione. Dlatego zaleca się aktualizację bieżącej instancji Windows, ponieważ wiele z tych błędów ma charakter krytyczny. To oznacza, że miliony komputerów są wystawione na ataki hakerów - podsumowuje Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.
Źródło: marken.com.pl;bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.