Holger Kliebe nowym Dyrektorem Finansowym (CFO) i członkiem zarządu SER Group
-
Nowy CFO wzmacnia Zarząd SER Group w celu zwiększenia dynamiki M&A (fuzji i przejęć)
-
Holger Kliebe wnosi do SER Group bogate, międzynarodowe doświadczenie eksperta w dziedzinie finansów
-
Jako menedżer Holger Kliebe reprezentuje energiczne, innowacyjne podejście do roli CFO
(Bonn, 12 stycznia, 2022r.)
Z dniem 1 stycznia 2022 roku, SERgroup Holding International GmbH powołała Holgera Kliebe na stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) oraz członka zarządu. SER Group jest wiodącym dostawcą oprogramowania ECM, zapewniającego inteligentne zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie.
Nowy CFO Holger Kliebe został powitany w szeregach SER Group jako ekspert w dziedzinie finansów z bogatym międzynarodowym doświadczeniem. W swojej nowej roli odpowiedzialny będzie za obszary: finansów, controllingu, prawny, infrastruktury, przetwarzania zamówień i administracji.
– SER Group znana jest na całym świecie z doskonałych rozwiązań cyfrowych w zakresie inteligentnego zarządzania treściami i automatyzacji procesów, a jej potencjał rynkowy i perspektywy wzrostu są ogromne. Wspólnie z Zarządem zamierzam ten potencjał wykorzystać. Biorąc pod uwagę tendencję wzrostową, jaką notuje SER Group, osoba na stanowisku CFO ma tutaj kluczowe znaczenie. Zamierzamy jeszcze mocniej skoncentrować się na zwiększeniu wartości usług dla naszych klientów, co jest podstawą sukcesu w branży. To podejście jest istotne również w obszarach, gdzie nie występuje bezpośredni kontakt z klientem. Moim celem w firmie jest stworzenie wysoce innowacyjnego ekosystemu, wykorzystującego w pełni nowoczesne technologie. Nie mogę się doczekać wyzwań, jakie przyniesie współpraca z SER Group – mówi Kliebe.
Przed rozpoczęciem pracy w SER Group, Holger Kliebe pełnił funkcję Dyrektora ds. Finansów i Administracji oraz członka zarządu w INFORM GmbH, międzynarodowej firmie zajmującej się oprogramowaniem. Był również członkiem rady nadzorczej Logisticar GmbH i zajmował stanowiska kierownicze w spółkach takich jak Klaus Steilmann GmbH & Co. KG oraz Grünenthal Group. Nowy CFO posiada ponad 18-letnie doświadczenie w finansach, zarówno na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym.
– Holger Kliebe to doskonały menedżer i ceniony ekspert w dziedzinie finansów. Dzięki dynamicznemu podejściu oraz technicznemu know-how w dziedzinie oprogramowania i digitalizacji, idealnie do nas pasuje. Jego wiedza w zakresie rozwoju strategicznego oraz fuzji i przejęć zapewni nam realne wsparcie, co pomoże przyspieszyć rozwój SER Group – komentuje dr John Bates, Executive Chairman w SER Group.
O SER Group
SER Group jest wiodącym dostawcą oprogramowania do inteligentnego zarządzania informacjami w oparciu o platformę obsługi treści Doxis4. Codziennie ponad pięć milionów użytkowników korzysta z Doxis4. Wykorzystując połączone ECM, BPM, współpracę i usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, władze publiczne i organizacje projektują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. SER Group ma ponad 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 630 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.