IceWarp wygrywa z firmą Microsoft i zostaje dostawcą poczty e-mail
IceWarp, globalny dostawca rozwiązań do komunikacji i współpracy, dla nowego klienta w Malezji zrealizuje projekt migracji 350 000 skrzynek pocztowych z konkurencyjnej platformy Microsoft Exchange. MAMPU to jedna z czołowych agencji rządowych w Malezji odpowiedzialna za modernizację administracji publicznej w organach federalnych, stanowych i lokalnych. IceWarp spełnił wszystkie wymagania dotyczące wszechstronnej platformy komunikacyjnej opartej na otwartych standardach i interoperacyjnej z innymi systemami, co zwiększy wydajność i pozwoli zmniejszyć koszty.
MAMPU szukało możliwości wymiany drogiej platformy Microsoft Exchange w celu zmniejszenia zależności od dużych międzynarodowych dostawców oprogramowania, a także by zabezpieczyć suwerenność cyfrową malezyjskiego sektora publicznego. IceWarp spełnił ten wymóg. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży poczty elektronicznej osiągnął globalny zasięg, ale zachował lokalną perspektywę dzięki sieci partnerstw, które umożliwiają dostarczanie dostosowanych rozwiązań dla każdej wielkości biznesu.
Projekt był planowany przez kilka lat i obejmował szczegółowe badanie Proof of Concept, którego celem było wykazanie słuszności zastosowania pomysłu biznesowego. W trakcie blokad i ograniczeń w podróżowaniu związanych z pandemią, projekt wymagał płynnej współpracy między kilkoma zespołami IT: rządu, dystrybutora IceWarp w Malezji, Australii, Azji i Pacyfiku oraz ekspertów IceWarp pracujących zarówno w Kuala Lumpur, jak i łączących się zdalnie z centrali w Europie Środkowej. W ciągu kilku miesięcy 1500 terabajtów danych użytkowników zostało zmigrowanych z Microsoft Exchange do nowej infrastruktury, a na początku marca 350 000 użytkowników rozpoczęło dzień na nowej platformie IceWarp bez przestojów i zakłóceń w swoich programach.
Rozwiązania dla skutecznej pracy stacjonarnej i online
IceWarp nie tylko dostarczył wszystkie kluczowe funkcje zapewnione poprzednio przez system Microsoft Exchange, takie jak współdziałanie Outlooka, synchronizacja z Active Directory, delegowanie poczty e-mail i kalendarza, ale ulepszył i przygotował kilka dodatków, które są kluczowe dla efektywnej pracy zdalnej:
- wirtualne sale konferencyjne, które umożliwiają spotkania online za pomocą połączeń audio i wideo;
- edycja dokumentów online zapewniająca możliwość pracy z plikami Word, Excel i PowerPoint z poziomu przeglądarki, w tym edycji zespołowej, przy jednoczesnym bezpiecznym przechowywaniu ich w chmurze prywatnej.
- TeamChat, który łączy wszystkie te funkcje w jedno narzędzie do współpracy w czasie rzeczywistym, umożliwiające klientowi przechowywanie wszystkich danych lokalnie, we własnym centrum danych.
Obecnie planowane jest wdrożenie natywnego klienta IceWarp Desktop Client. Pozwoli to na całkowite zastąpienie programu Microsoft Outlook jednolitym klientem komputerowym do obsługi poczty e-mail, kalendarzy, kontaktów i komunikatorów internetowych, połączonych w łatwą w użyciu aplikacją dostępną zarówno dla systemu Windows, jak i macOS.
„IceWarp umożliwia rozłączenie się z firmą Microsoft. Jestem szczególnie dumny z aplikacji TeamChat Mobile z jedyną w swoim rodzaju integracją poczty e-mail, czatu i konferencji, która udowadnia, że IceWarp jest najbardziej innowacyjną alternatywą dla popularnych rozwiązań” — skomentował CEO IceWarp, Adam Paclt. „MAMPU włożyło wiele wysiłku w znalezienie idealnego zamiennika dla systemu Microsoft. Zwrócili szczególną uwagę na kierunek, jaki obraliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat. Jesteśmy zaszczyceni, że uważają nas za najbardziej innowacyjną i ekonomiczną alternatywą. Uważamy, że ten projekt będzie cenną wskazówką dla innych rządów”.
Technologia w administracji publicznej
Ustalenie właściwych kryteriów zakupu technologii w administracji publicznej jest kluczem do uniknięcia uzależnienia od dostawcy, a także zachęcania do uczciwej konkurencji między dostawcami i maksymalnego wykorzystania publicznych pieniędzy. IceWarp zapewnia alternatywę dla dużych graczy rynkowych, skutecznie wypełniając lukę między uznanymi platformami z jednej strony, a produktami open source z drugiej strony, którym wciąż brakuje zarówno aspektów technicznych, jak i skutecznej obsługi. Jako dostawca oprogramowania dla sektora publicznego, IceWarp przyjmuje zasady otwartych standardów i interoperacyjności, aby wspierać inicjatywy e-administracji nie tylko w Malezji, ale również na całym świecie.
Informacje na temat IceWarp w Malezji
IceWarp Sdn Bhd jest dystrybutorem produktów IceWarp w Malezji. Koncentruje się na zapewnieniu indywidualnego wsparcia lokalnego dla rozwijającego się rynku resellerów i użytkowników końcowych w Malezji. Firma obsługuje szerokie grono klientów, które obejmuje zarówno sektor rządowy, jak i prywatny.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.icewarp.com.my
Informacje na temat IceWarp
IceWarp to globalny dostawca rozwiązań do współpracy i komunikacji dla firm różnej wielkości. Po ponad 20 latach na rynku IceWarp stał się jedną z najbardziej zaawansowanych alternatyw dla Microsoft Exchange, Office 365 i Slack. Kompleksowe rozwiązanie obejmuje bezpieczną pocztę e-mail, kalendarze, konferencje, dokumenty on-line i TeamChat do współpracy w czasie rzeczywistym. Serwer IceWarp jest dostępny jako usługa lub jako oprogramowanie do wdrażania lokalnego. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.icewarp.com
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.