Komunikaty PR

IceWarp wygrywa z firmą Microsoft i zostaje dostawcą poczty e-mail

2021-06-09  |  01:00
Biuro prasowe

IceWarp, globalny dostawca rozwiązań do komunikacji i współpracy, dla nowego klienta w Malezji zrealizuje projekt migracji 350 000 skrzynek pocztowych z konkurencyjnej platformy Microsoft Exchange. MAMPU to jedna z czołowych agencji rządowych w Malezji odpowiedzialna za modernizację administracji publicznej w organach federalnych, stanowych i lokalnych. IceWarp spełnił wszystkie wymagania dotyczące wszechstronnej platformy komunikacyjnej opartej na otwartych standardach i interoperacyjnej z innymi systemami, co zwiększy wydajność i pozwoli zmniejszyć koszty.

MAMPU szukało możliwości wymiany drogiej platformy Microsoft Exchange w celu zmniejszenia zależności od dużych międzynarodowych dostawców oprogramowania, a także by zabezpieczyć suwerenność cyfrową malezyjskiego sektora publicznego. IceWarp spełnił ten wymógDzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży poczty elektronicznej osiągnął globalny zasięg, ale zachował lokalną perspektywę dzięki sieci partnerstw, które umożliwiają dostarczanie dostosowanych rozwiązań dla każdej wielkości biznesu.

Projekt był planowany przez kilka lat i obejmował szczegółowe badanie Proof of Concept, którego celem było wykazanie słuszności zastosowania pomysłu biznesowego. W trakcie blokad i ograniczeń w podróżowaniu związanych z pandemią, projekt wymagał płynnej współpracy między kilkoma zespołami IT: rządu, dystrybutora IceWarp w Malezji, Australii, Azji i Pacyfiku oraz ekspertów IceWarp pracujących zarówno w Kuala Lumpur, jak i łączących się zdalnie z centrali w Europie Środkowej. W ciągu kilku miesięcy 1500 terabajtów danych użytkowników zostało zmigrowanych z Microsoft Exchange do nowej infrastruktury, a na początku marca 350 000 użytkowników rozpoczęło dzień na nowej platformie IceWarp bez przestojów i zakłóceń w swoich programach.

Rozwiązania dla skutecznej pracy stacjonarnej i online

IceWarp nie tylko dostarczył wszystkie kluczowe funkcje zapewnione poprzednio przez system Microsoft Exchange, takie jak współdziałanie Outlooka, synchronizacja z Active Directory, delegowanie poczty e-mail i kalendarza, ale ulepszył i przygotował kilka dodatków, które są kluczowe dla efektywnej pracy zdalnej:

  • wirtualne sale konferencyjne, które umożliwiają spotkania online za pomocą połączeń audio i wideo;
  • edycja dokumentów online zapewniająca możliwość pracy z plikami Word, Excel i PowerPoint z poziomu przeglądarki, w tym edycji zespołowej, przy jednoczesnym bezpiecznym przechowywaniu ich w chmurze prywatnej.
  • TeamChat, który łączy wszystkie te funkcje w jedno narzędzie do współpracy w czasie rzeczywistym, umożliwiające klientowi przechowywanie wszystkich danych lokalnie, we własnym centrum danych.

Obecnie planowane jest wdrożenie natywnego klienta IceWarp Desktop Client. Pozwoli to  na całkowite zastąpienie programu Microsoft Outlook jednolitym klientem komputerowym do obsługi poczty e-mail, kalendarzy, kontaktów i komunikatorów internetowych, połączonych w łatwą w użyciu aplikacją dostępną zarówno dla systemu Windows, jak i macOS.

IceWarp umożliwia rozłączenie się z firmą Microsoft. Jestem szczególnie dumny z aplikacji TeamChat Mobile z jedyną w swoim rodzaju integracją poczty e-mail, czatu i konferencji, która udowadnia, że ​​IceWarp jest najbardziej innowacyjną alternatywą dla popularnych rozwiązań” —  skomentował CEO IceWarp, Adam Paclt.  „MAMPU włożyło wiele wysiłku w znalezienie idealnego zamiennika dla systemu Microsoft. Zwrócili szczególną uwagę na kierunek, jaki obraliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat. Jesteśmy zaszczyceni, że uważają nas za najbardziej innowacyjną i ekonomiczną alternatywą. Uważamy, że ten projekt będzie cenną wskazówką dla innych rządów”.

Technologia w administracji publicznej

Ustalenie właściwych kryteriów zakupu technologii w administracji publicznej jest kluczem do uniknięcia uzależnienia od dostawcy, a także zachęcania do uczciwej konkurencji między dostawcami i maksymalnego wykorzystania publicznych pieniędzy. IceWarp zapewnia alternatywę dla dużych graczy rynkowych, skutecznie wypełniając lukę między uznanymi platformami z jednej strony, a produktami open source z drugiej strony, którym wciąż brakuje zarówno aspektów technicznych, jak i skutecznej obsługi. Jako dostawca oprogramowania dla sektora publicznego, IceWarp przyjmuje zasady otwartych standardów i interoperacyjności, aby wspierać inicjatywy e-administracji nie tylko w Malezji, ale również na całym świecie.

Informacje na temat IceWarp w Malezji

IceWarp Sdn Bhd jest dystrybutorem produktów IceWarp w Malezji. Koncentruje się na zapewnieniu indywidualnego wsparcia lokalnego dla rozwijającego się rynku resellerów i użytkowników końcowych w Malezji. Firma obsługuje szerokie grono klientów, które obejmuje zarówno sektor rządowy, jak i prywatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.icewarp.com.my

Informacje na temat IceWarp
IceWarp to globalny dostawca rozwiązań do współpracy i komunikacji dla firm różnej wielkości. Po ponad 20 latach na rynku IceWarp stał się jedną z najbardziej zaawansowanych alternatyw dla Microsoft Exchange, Office 365 i Slack. Kompleksowe rozwiązanie obejmuje bezpieczną pocztę e-mail, kalendarze, konferencje, dokumenty on-line i TeamChat do współpracy w czasie rzeczywistym. Serwer IceWarp jest dostępny jako usługa lub jako oprogramowanie do wdrażania lokalnego. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.icewarp.com 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.