Komunikaty PR

IDnow i ARIADNEXT, dostawcy rozwiązań w dziedzinie identyfikacji, łączą siły

2021-07-01  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Kamińska
Personal PR


80-241 Gdańsk
dominika.kaminska|personal-pr.pl| |dominika.kaminska|personal-pr.pl
+48 660 611 109
personal-pr.pl/

IDnow i ARIADNEXT, dostawcy rozwiązań w dziedzinie identyfikacji, łączą siły, tworząc wiodącą europejską platformę weryfikacji tożsamości

Połączenie portfela produktów obu firm pozwoli stworzyć jedną z najszerszych ofert rozwiązań do weryfikacji tożsamości na rynku europejskim.

Firma IDnow, będąca niemieckim liderem w dziedzinie rozwiązań do weryfikacji tożsamości, ogłosiła podpisanie umowy w sprawie nabycia ARIADNEXT, francuskiej firmy, działającej na rynku polskim, specjalizującej się w zdalnej weryfikacji tożsamości i tworzeniu tożsamości cyfrowej.

Dzięki temu połączeniu IDnow i ARIADNEXT będą w stanie zaoferować kompletną platformę weryfikacji tożsamości, obejmującą zarówno zautomatyzowane rozwiązania technologiczne oparte na sztucznej inteligencji, jak i wspomagane przez człowieka, z opcją weryfikacji online lub w punktach sprzedaży. Konsolidacja ta zwiększy zakres usług oferowanych obecnie przez IDnow, w szczególności na rynku brytyjskim, francuskim i niemieckim, jak również usług skierowanych do klientów międzynarodowych, którzy poszukują globalnego rozwiązania odpowiadającego ich potrzebom w zakresie weryfikacji tożsamości w różnych jurysdykcjach i/lub w przypadku różnych zastosowań.

Dzięki szybkiemu rozpowszechnieniu produktów związanych z identyfikacją cyfrową, IDnow spodziewa się trzykrotnego wzrostu przychodów w 2021 r. w porównaniu do 2019 r. Można więc oczekiwać utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu.

Od początku pandemii firma IDnow odnotowała silny wzrost popytu na swoje rozwiązania. Produkty IDnow były wykorzystywane o ponad 200% częściej niż w zeszłym roku, a wiele firm zdecydowało się na włączenie rozwiązań umożliwiających nawiązanie relacji drogą cyfrową do swoich procesów obsługi klienta. Integracja firmy ARIADNEXT, której usługi odnotowały w ciągu ostatnich 5 lat wzrost na poziomie ponad 130% rocznie, pozwoli zaspokoić rosnące zainteresowanie poprzez zapewnienie rozwiązań oferujących płynną i przyjazną dla użytkownika obsługę.

„Połączenie z ARIADNEXT stanowi ważny krok w realizacji naszej wizji zbudowania europejskiego lidera w dziedzinie rozwiązań weryfikacji tożsamości jako usługi” - powiedział Andreas Bodczek, prezes IDnow. „W ciągu ostatniej dekady weryfikacja tożsamości zmierzała zdecydowanie w kierunku cyfryzacji, a pandemia przyspieszyła jeszcze ten trend. Obecnie kluczowe znaczenie dla banków, firm ubezpieczeniowych, spółek telekomunikacyjnych i innych podmiotów ma przejście na bezpieczne i zautomatyzowane rozwiązania. Przejęcie ARIADNEXT w uzupełnieniu do niedawnego zakupu Identity Trust Management AG pozwoli IDnow zaoferować swoim klientom jeszcze szerszą gamę produktów za pośrednictwem jednej platformy oferującej płynną obsługę użytkownika” - dodaje. 

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do zespołu o takim kalibrze jak IDnow. Dzięki połączeniu naszego doświadczenia i kompetencji będziemy realizować wspólną wizję, jaką jest dostarczenie naszym klientom bezpiecznego i przyszłościowego ogólnoeuropejskiego rozwiązania”, powiedział Guillaume Despagne, Prezes ARIADNEXT. Za sprawą silnej obecności w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce i Rumunii nasz wspólny portfel produktów umożliwi stworzenie unikalnej platformy dla naszych klientów na rynku europejskim”. 

Spółka zachowa oddziały ARIADNEXT w Rennes, Paryżu, Madrycie, Bukareszcie, Iasi i Warszawie oraz wszystkich 125 pracowników. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

O IDnow

IDnow jest wiodącą platformą weryfikacji tożsamości w Europie, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w połączonym świecie. Platforma IDnow oferuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości, od automatycznych po wspomagane przez człowieka, od czysto internetowych po przeznaczone dla punktów sprzedaży, zoptymalizowanych pod kątem wskaźnika konwersji użytkowników i bezpieczeństwa.

Firma posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji oraz jest wspierana przez wiodących inwestorów instytucjonalnych, w tym Corsair Capital i Seventure Partners. Portfolio ponad 670 międzynarodowych klientów IDnow obejmuje firmy działające w wielu rożnych sektorach, w tym wiodące międzynarodowe podmioty, takie jak Western Union, UBS, Commerzbank, Sixt i Munich Re, a także cyfrowych liderów, takich jak N26, Solarisbank, wefox i Tier mobility.

O ARIADNEXT

ARIADNEXT jest jednym z europejskich liderów w sektorze identyfikacji cyfrowej. ARIADNEXT dostarcza w pełni zautomatyzowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, oferując firmom i rządom możliwość natychmiastowego budowania relacji opartych na zaufaniu z konsumentami i obywatelami. Oferowane rozwiązania pozwalają sprostać wyzwaniom regulacyjnym i wymogom w zakresie przeciwdziałania oszustwom, skupiając się jednocześnie na doświadczeniach klientów i transformacji cyfrowej.

Firma posiada biura we Francji, Hiszpanii, Polsce i Rumunii. Z rozwiązań ARIADNEXT skorzystało już ponad 300 klientów w Europie, w tym Société Générale, Crédit Mutuel, Lydia, Younited Credit, La Française des Jeux, Unibet, SFR i Bouygues Telecom.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Personal PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.