Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC - doładowana “sześćdziesiątka” gotowa d
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC to konstrukcja dla tych, którzy szukają GPU zdolnego zapewnić płynną rozgrywkę na ekranach 1080p. Więcej rdzeni CUDA i pamięci VRAM względem pierwowzoru powinny zaowocować lepszą wydajnością. Z kolei sprawdzony układ daje nadzieję na lepszą dostępność sprzętu.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC to kompaktowa konstrukcja o ograniczonym zapotrzebowaniu na energię. Całość ma 240 mm długości, zajmuje dwa sloty i zadowala się pojedynczą 8-pinową wtyczką PCIe. W zamian oferuje 2176 rdzeni CUDA, czyli tyle, co modele z dopiskiem SUPER. Wyrównano także taktowanie, do którego kolejne megaherce dorzuciło Inno3D, podkręcając fabrycznie kartę. W trybie boost ma ona osiągać minimum 1665 MHz.
Na OC bez negatywnych konsekwencji dla kultury pracy i temperatur ma pozwalać chłodzenie Twin X2. Radiator wyposażony w trzy ciepłowody zbiera ciepło ze wszystkich nagrzewających się elementów. Chłodne powietrze pompują przez żeberka dwa wentylatory o średnicy dziewięciu centymetrów. Po drugiej stronie płytki znajduje się usztywniający całość backplate. Posiada on otwory, które ułatwiają odprowadzanie ciepłego powietrza poza konstrukcję karty.
Model Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC, jak nazwa wskazuje, otrzymał 12 GB pamięci VRAM. Są to kości typu GDDR6, taktowane zegarem 14 Gbps. Z GPU łączy je szyna o szerokości 192-bitów, co daje przepustowość 336 GB/s. Pozostaje ona więc na równorzędnym poziomie jak w modelu 2060. Miejsca na tekstury jest jednocześnie dwukrotnie więcej, co może podnieść płynność w pamięciożernych produkcjach, dla których 6 GB już przestało wystarczać.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC powinna pojawiać się w ofertach sklepów już wkrótce. Producent nie podaje sugerowanej ceny detalicznej, jednocześnie skupiając się na zapewnieniu jak najlepszej dostępności.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU106 (2176 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1665 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 192-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 3 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 240 mm
- szerokość: 120 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 x 8-pin, zasilacz min. 550 W
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości https://drive.google.com/drive/folders/11PDNd0HPIeI8FgAgAm_W-WJAxV2Rc1Ry
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.