Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC - doładowana “sześćdziesiątka” gotowa d
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC to konstrukcja dla tych, którzy szukają GPU zdolnego zapewnić płynną rozgrywkę na ekranach 1080p. Więcej rdzeni CUDA i pamięci VRAM względem pierwowzoru powinny zaowocować lepszą wydajnością. Z kolei sprawdzony układ daje nadzieję na lepszą dostępność sprzętu.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC to kompaktowa konstrukcja o ograniczonym zapotrzebowaniu na energię. Całość ma 240 mm długości, zajmuje dwa sloty i zadowala się pojedynczą 8-pinową wtyczką PCIe. W zamian oferuje 2176 rdzeni CUDA, czyli tyle, co modele z dopiskiem SUPER. Wyrównano także taktowanie, do którego kolejne megaherce dorzuciło Inno3D, podkręcając fabrycznie kartę. W trybie boost ma ona osiągać minimum 1665 MHz.
Na OC bez negatywnych konsekwencji dla kultury pracy i temperatur ma pozwalać chłodzenie Twin X2. Radiator wyposażony w trzy ciepłowody zbiera ciepło ze wszystkich nagrzewających się elementów. Chłodne powietrze pompują przez żeberka dwa wentylatory o średnicy dziewięciu centymetrów. Po drugiej stronie płytki znajduje się usztywniający całość backplate. Posiada on otwory, które ułatwiają odprowadzanie ciepłego powietrza poza konstrukcję karty.
Model Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC, jak nazwa wskazuje, otrzymał 12 GB pamięci VRAM. Są to kości typu GDDR6, taktowane zegarem 14 Gbps. Z GPU łączy je szyna o szerokości 192-bitów, co daje przepustowość 336 GB/s. Pozostaje ona więc na równorzędnym poziomie jak w modelu 2060. Miejsca na tekstury jest jednocześnie dwukrotnie więcej, co może podnieść płynność w pamięciożernych produkcjach, dla których 6 GB już przestało wystarczać.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC powinna pojawiać się w ofertach sklepów już wkrótce. Producent nie podaje sugerowanej ceny detalicznej, jednocześnie skupiając się na zapewnieniu jak najlepszej dostępności.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU106 (2176 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1665 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 192-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 3 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 240 mm
- szerokość: 120 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 x 8-pin, zasilacz min. 550 W
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości https://drive.google.com/drive/folders/11PDNd0HPIeI8FgAgAm_W-WJAxV2Rc1Ry

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.