Komunikaty PR

Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED - sześćdziesiątka w wersji “na bogato”

2021-09-20  |  17:00
Biuro prasowe

Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to propozycja skierowana do osób, które szukają konstrukcji wydajnej i efektownej, a przy tym cichej i z potencjałem OC.

Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to karta graficzna oparta na rdzeniu Ampere GA106. Flagowy wariant “sześćdziesiątki” producent zaopatrzył w rozbudowane chłodzenie iChill X3. Dysponuje ono radiatorem, który pokrywa wszystkie sekcje karty i zawiera w sobie sześć ciepłowodów. Dopływ powietrza zapewniają trzy wentylatory o średnicy 92 mm z łopatkami Scythe. W rezultacie gabaryty karty nie odbiegają od tych znanych z topowych modeli - zajmuje ona trzy sloty, ma 300 mm długości i usztywniający backplate.

 

 

Może to zachęcać do eksperymentów z OC, a pierwszy krok wykonał sam producent. GPU posiadający 3584 rdzenie CUDA został fabrycznie podkręcony i ma osiągać w trybie Boost
co najmniej 1837 MHz. Bez zmian pozostało taktowanie 12-GB pamięci GDDR6 (192-bit), które wynosi 15 Gbps. Użytkownicy mogą jednak to zmienić np. poprzez przygotowaną przez producenta aplikację TuneIT. Pozwala ona zarówno na eksperymenty z taktowaniem, jak i na monitorowanie podstawowych parametrów pracy.

 

 

 

Na początek należy jednak zadbać o odpowiednie zasilanie. Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED wymaga pojedynczej, 8-pinowej wtyczki PCIe, a producent rekomenduje zaopatrzenie się w PSU o mocy co najmniej 550 W. W zamian konstrukcja powinna zrewanżować się stabilną i cichą pracą oraz niskimi temperaturami roboczymi. Projektanci zadbali też o efektowną formę i dodali podświetlenie LED w kolorze czerwonym. W zestawie jest też “płetwa” z logo “X3”, którą można samodzielnie zamontować. 

 

 

 

Karta Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED wspiera technologie takie jak Ray Tracing czy DLSS 2.0. Na pokładzie znalazły się cztery wyjścia wideo - trzy DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.1. Prezentowany model jest już dostępny w sprzedaży, a producent cały czas dokłada starań, aby zapewnić jego jak najlepszą dostępność.

 


Dane techniczne:
 

  • procesor graficzny: GA106 (3584 rdzenie CUDA)
  • taktowanie rdzenia w trybie boost: 1837 MHz
  • pamięć graficzna: 12 GB GDDR6
  • przepustowość pamięci graficznej: 15 Gbps
  • magistrala: 192-bit
  • wyjścia wideo:
    • HDMI 2.1
    • 3 x DisplayPort 1.4a
  • maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
  • interfejs: PCI-E 4.0 x16
  • wymiary:
    • długość: 300 mm
    • szerokość: 135 mm
    • wysokość: 3 sloty rozszerzeń
  • zasilanie: 1 x 8-pin, zasilacz min. 550 W


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje

Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.

Ochrona środowiska

Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.

Handel

Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.