Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED - sześćdziesiątka w wersji “na bogato”
Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to propozycja skierowana do osób, które szukają konstrukcji wydajnej i efektownej, a przy tym cichej i z potencjałem OC.
Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to karta graficzna oparta na rdzeniu Ampere GA106. Flagowy wariant “sześćdziesiątki” producent zaopatrzył w rozbudowane chłodzenie iChill X3. Dysponuje ono radiatorem, który pokrywa wszystkie sekcje karty i zawiera w sobie sześć ciepłowodów. Dopływ powietrza zapewniają trzy wentylatory o średnicy 92 mm z łopatkami Scythe. W rezultacie gabaryty karty nie odbiegają od tych znanych z topowych modeli - zajmuje ona trzy sloty, ma 300 mm długości i usztywniający backplate.
Może to zachęcać do eksperymentów z OC, a pierwszy krok wykonał sam producent. GPU posiadający 3584 rdzenie CUDA został fabrycznie podkręcony i ma osiągać w trybie Boost
co najmniej 1837 MHz. Bez zmian pozostało taktowanie 12-GB pamięci GDDR6 (192-bit), które wynosi 15 Gbps. Użytkownicy mogą jednak to zmienić np. poprzez przygotowaną przez producenta aplikację TuneIT. Pozwala ona zarówno na eksperymenty z taktowaniem, jak i na monitorowanie podstawowych parametrów pracy.
Na początek należy jednak zadbać o odpowiednie zasilanie. Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED wymaga pojedynczej, 8-pinowej wtyczki PCIe, a producent rekomenduje zaopatrzenie się w PSU o mocy co najmniej 550 W. W zamian konstrukcja powinna zrewanżować się stabilną i cichą pracą oraz niskimi temperaturami roboczymi. Projektanci zadbali też o efektowną formę i dodali podświetlenie LED w kolorze czerwonym. W zestawie jest też “płetwa” z logo “X3”, którą można samodzielnie zamontować.
Karta Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED wspiera technologie takie jak Ray Tracing czy DLSS 2.0. Na pokładzie znalazły się cztery wyjścia wideo - trzy DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.1. Prezentowany model jest już dostępny w sprzedaży, a producent cały czas dokłada starań, aby zapewnić jego jak najlepszą dostępność.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA106 (3584 rdzenie CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1837 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 15 Gbps
- magistrala: 192-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 x 8-pin, zasilacz min. 550 W
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.