Inno3D GeForce RTX 3060 - uczta dla oczu w rozsądnej cenie
Inno3D GeForce RTX 3060 to seria kart, które mają kusić graczy z nieco niższym budżetem. W cenie na poziomie “średniaków” poprzedniej generacji mają one oferować to, co w serii RTX 30 najlepsze. Do wyboru będą wersje iChill X3 RED, TwinX2 OC oraz TwinX2.
Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to najbogatsza wersja z serii. Posiada podświetlenie LED w kolorze czerwonym oraz układ chłodzenia wyposażony w trzy wentylatory z łopatkami scythe. Śmigła o średnicy 9 cm tłoczą powietrze przez zawierający sześć ciepłowodów radiator. Podobnie jak jego podstawa, są one wykonane z miedzi. Chłodzenie pokrywa wszystkie kluczowe elementy - procesor graficzny, pamięci i sekcję zasilania.
Karty graficzne Inno3D GeForce RTX 3060 TwinX2 OC i TwinX2 to konstrukcje przyjazne posiadaczom małych obudów. Producent zastosował w nich po dwa wentylatory (9 cm) i cztery rurki cieplne, dzięki czemu są one krótsze o 60 mm od topowej wersji iChill X3 RED. Mniejsza jest również wysokość - wersje TwinX2 OC i TwinX2 zajmują bowiem dwa sloty, podczas gdy topowy model potrzebuje trzech. We wszystkich wariantach są montowane backplate’y, które usztywniają karty i chronią ich spodnią część.
Najwyższy z opisywanych modeli ma w zestawie dwie wymienne “płetwy”. Jedna z nich posiada logo, które może uatrakcyjnić wizualnie budowaną maszynę. Podobnie jak inne modele producenta, karty graficzne Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED i TwinX2 OC są fabrycznie podkręcone. Ich rdzenie mają osiągać w trybie Boost odpowiednio 1837 MHz i 1792 MHz. TwinX2 ma specyfikację zgodną z referencyjną Nvidii.
Karty Inno3D z serii RTX 3060 oferują 3584 rdzenie CUDA i 12 GB pamięci VRAM typu GDDR6 (192-bit). Do poprawnej pracy wymagają one dodatkowego zasilania pojedynczą wtyczką PCIe 8-pin. Producent zaleca przy tym korzystanie z zasilacza o mocy minimum 550 W. Nowości powinny trafić na sklepowe półki w ciągu kilku najbliższych tygodni. Ceny podstawowego modelu powinny zaczynać się w okolicach 1500 zł. Wersje podkręcone i iChill X3 RED będą kosztować nieco więcej.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.