Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 - bezkompromisowa “siedemdziesiątka” dla wy
Efektowna, wydajna, gotowa na więcej - taka ma być karta graficzna GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 od Inno3D. Konstrukcja wyposażona w składające się z czterech wentylatorów chłodzenie powietrzne iChill jest fabrycznie podkręcona i ma z łatwością radzić sobie z najnowszymi grami i technologiami takimi jak Ray Tracing.
Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 to topowa, chłodzona powietrzem edycja “siedemdziesiątki” ze znaczkiem Ti. Mająca 300 mm długości konstrukcja jest przykryta chłodzeniem iChill X4 z czterema wentylatorami. Trzy z nich mają po dziewięć centymetrów średnicy i tłoczą powietrze przez cienkie żeberka radiatora. Odpromiennik posiada siedem ciepłowodów mających bezpośredni kontakt z procesorem graficznym (DHT) i ponad 0,8 m kw. powierzchni wymiany ciepła.
W miejscu sekcji zasilania umieszczono czwarte, 4,5-centymetrowe śmigło pompujące dodatkowe porcje chłodnego powietrza. W rezultacie chip Ampere z 6144 rdzeniami CUDA na pokładzie, ma osiągać w trybie Boost 1830 MHz, a więc więcej niż modele referencyjne Nvidii. Bez zmian pozostały z kolei zegary 8-gigabajtowej pamięci GDDR6X (256-bit), która pracuje z szybkością 19 Gbps. Do stabilnego działania GPU niezbędne jest dodatkowe zasilanie - dwie wtyczki PCI-E 8-pin.
Decydujący się na zakup karty Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 powinni też dysponować zasilaczem o mocy nie mniejszej niż 750 W i trzema slotami w obudowie. Prezentowany model okraszono iluminacją RGB LED. Podświetlenie jest programowalne i można je dostosować zarówno z poziomu aplikacji producenta (TuneIT), jak i płyty głównej. Synchronizację z innymi komponentami ma ułatwić wsparcie dla technologii takich jak Aura Sync, Mystic Light i RGB Fusion.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 jest już dostępna w sprzedaży. Jej ceny wahają się w zależności od sklepu, aczkolwiek producent pracuje nad poprawieniem jej dostępności. To powinno przełożyć się na korzystniejsze oferty w niedalekiej przyszłości.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA104 (6144 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1830 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.