Inno3D GeForce RTX 3080 Ti i 3070 Ti - mocne nowości dla wymagających użytkownik
Nowe, mocne GPU GeForce RTX 3080 Ti i 3070 Ti właśnie debiutują na rynku. Z tej okazji firma Inno3D przygotowała aż dziewięć kart graficznych z tymi układami. Do wyboru są zarówno chłodzone cieczą modele Frostbite, jak również efektowne wersje iChill X4 i X3. Portfolio uzupełniają dyskretne wersje X3 i X3 OC.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite to topowe wydanie z najnowszym GPU Ampere. Chłodzona cieczą, mimo fabrycznego podkręcenia, ma być znacznie cichsza i chłodniejsza od referenta. Różnica w testach producenta to 13 stopni na korzyść Frostbite’a. Ponownie można liczyć na efektowne, programowalne podświetlenie RGB LED i kompaktową (226 mm długości) konstrukcję.
Dla fanów chłodzenia powietrzem Inno3D przygotowało osiem modeli. Najbogatsze wersje to Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 i RTX 3070 Ti iChill X4. Mają one po cztery wentylatory - trzy o średnicy dziewięciu centymetrów i dodatkowy, boczny (4,5 cm) tłoczący powietrze w kierunku sekcji zasilania. Konstrukcje zajmują po trzy sloty, mają 300 mm długości i już po wyjęciu z pudełka są po fabrycznym OC.
Podkręcone są też wersje Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X3 i RTX 3070 Ti iChill X3, które cechują się identycznymi wymiarami i także posiadają programowalne podświetlenie RGB LED. Dla osób, które oczekują topowych osiągów w dyskretnym wydaniu, firma Inno3D przygotowała warianty X3 i X3 OC. Dodatkowo karty Inno3D GeForce RTX 3070 Ti X3 i X3 OC zajmują mniej miejsca - wymagają jedynie dwóch slotów PCIe.
Niezależnie od modelu producent zaleca zaopatrzenie się w zasilacz o mocy minimum 750 W i upewnienie się, że ma on dwa 8-pinowe przewody PCIe. W zamian użytkownicy mają otrzymać wsparcie dla najnowszych technologii (Ray Tracing, DLSS 2.0, etc.) i pierwszorzędne osiągi. GPU GeForce RTX 3080 Ti posiada 10240 rdzeni CUDA i współpracuje z 12 GB pamięci GDDR6X (384-bit), o przepustowości 912 GB/s.
Stawiając na układ GeForce RTX 3070 Ti użytkownicy otrzymują jednostkę z 6144 rdzeniami CUDA i 8 GB pamięci VRAM. Tu również zastosowano kości GDDR6X, które w połączeniu z 256-bitową szyną mają cechować się przepustowością rzędu 608 GB/s. Dla fanów podkręcania producent przygotował aplikację TuneIT, która pozwala zarówno na monitoring parametrów pracy, jak i dalsze eksperymenty z taktowaniem.
Nowości Inno3D mają pojawić się w sklepach jeszcze w bieżącym kwartale. Na razie producent nie ujawnił, ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne modele.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.