Inno3D GeForce RTX 3090 X3 - minimalistyczna forma i topowe osiągi
Inno3D GeForce RTX 3090 X3 to konstrukcja stworzona z myślą o użytkownikach, którzy stawiają na subtelne połączenie elegancji i osiągów. Najmocniejsze GPU z serii Ampere zamknięto w jednolitej, metalowej obudowie. Całość zajmuje dwa sloty, co daje możliwość zbudowania potężnego PC o niewielkich wymiarach.
Inno3D GeForce RTX 3090 X3 to utajony flagowiec. Karta zajmuje dwa sloty i wyróżnia się minimalistyczną, pozbawioną zbędnych ozdobników obudową. W dalszym ciągu użytkownik dostaje do dyspozycji 10496 rdzeni CUDA wspieranych przez 24 GB pamięci VRAM typu GDDR6X. Co więcej, w trybie Boost chip ma pracować z częstotliwością co najmniej 1695 MHz, a więc wyższą niż widnieje w specyfikacji referencyjnej.
Na podniesienie taktowania ma pozwalać zastosowany system chłodzenia. Radiator obejmuje wszystkie sekcje karty i ma efektywną powierzchnię wymiany ciepła przekraczającą pół metra kwadratowego. W jego wnętrzu zatopiono siedem ciepłowodów o łącznej długości blisko 1,7 metra. Dwa z nich odbierają ciepło z kości VRAM. Producent chwali się, że przekłada się to na obniżenie temperatur modułów nawet o 10 stopni.
Stały dopływ chłodnego powietrza wymuszają trzy wentylatory Scythe o średnicy 90 mm. Od spodu kartę Inno3D GeForce RTX 3090 X3 usztywnia metalowy backplate. Posiada on otwory, które mają umożliwić łatwiejsze odprowadzanie ciepła. Całość ma 300 mm długości, a więc tyle samo, co bardziej rozbudowane warianty zajmujące o jeden slot więcej. Podobnie jak one konstrukcja wymaga dodatkowego zasilania.
Do stabilnego działania karty Inno3D GeForce RTX 3090 X3 niezbędne są dwie wtyczki PCI-Express 8-pin. Zasilacz z kolei nie powinien mieć mniej niż 750 W. Osoby, które chciałyby kupić prezentowany model, już mogą szukać go w sklepach. Producent jednocześnie deklaruje, że nie ustaje w wysiłkach, które zmierzają do poprawienia jego dostępności.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10476 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1695 MHz
- pamięć graficzna: 24 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19,5 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Ochrona środowiska
Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.
Przemysł
Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.