Inno3D GeForce RTX 3090 X3 - minimalistyczna forma i topowe osiągi
Inno3D GeForce RTX 3090 X3 to konstrukcja stworzona z myślą o użytkownikach, którzy stawiają na subtelne połączenie elegancji i osiągów. Najmocniejsze GPU z serii Ampere zamknięto w jednolitej, metalowej obudowie. Całość zajmuje dwa sloty, co daje możliwość zbudowania potężnego PC o niewielkich wymiarach.
Inno3D GeForce RTX 3090 X3 to utajony flagowiec. Karta zajmuje dwa sloty i wyróżnia się minimalistyczną, pozbawioną zbędnych ozdobników obudową. W dalszym ciągu użytkownik dostaje do dyspozycji 10496 rdzeni CUDA wspieranych przez 24 GB pamięci VRAM typu GDDR6X. Co więcej, w trybie Boost chip ma pracować z częstotliwością co najmniej 1695 MHz, a więc wyższą niż widnieje w specyfikacji referencyjnej.
Na podniesienie taktowania ma pozwalać zastosowany system chłodzenia. Radiator obejmuje wszystkie sekcje karty i ma efektywną powierzchnię wymiany ciepła przekraczającą pół metra kwadratowego. W jego wnętrzu zatopiono siedem ciepłowodów o łącznej długości blisko 1,7 metra. Dwa z nich odbierają ciepło z kości VRAM. Producent chwali się, że przekłada się to na obniżenie temperatur modułów nawet o 10 stopni.
Stały dopływ chłodnego powietrza wymuszają trzy wentylatory Scythe o średnicy 90 mm. Od spodu kartę Inno3D GeForce RTX 3090 X3 usztywnia metalowy backplate. Posiada on otwory, które mają umożliwić łatwiejsze odprowadzanie ciepła. Całość ma 300 mm długości, a więc tyle samo, co bardziej rozbudowane warianty zajmujące o jeden slot więcej. Podobnie jak one konstrukcja wymaga dodatkowego zasilania.
Do stabilnego działania karty Inno3D GeForce RTX 3090 X3 niezbędne są dwie wtyczki PCI-Express 8-pin. Zasilacz z kolei nie powinien mieć mniej niż 750 W. Osoby, które chciałyby kupić prezentowany model, już mogą szukać go w sklepach. Producent jednocześnie deklaruje, że nie ustaje w wysiłkach, które zmierzają do poprawienia jego dostępności.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10476 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1695 MHz
- pamięć graficzna: 24 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19,5 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.