INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC — karta graficzna dla osób grających
18 lipca bieżącego roku na rynku zadebiutowała karta graficzna GeForce RTX 4060 Ti z 16 GB pamięci VRAM. Firma INNO3D przygotowała już kilka jej niereferencyjnych wariantów, w tym atrakcyjny cenowo model Twin X2 OC.
Pod względem specyfikacji RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC nie różni się znacząco od innych wariantów. To układ oparty na rdzeniu AD107 z 3072 jednostkami CUDA, który pracuje z taktowaniem bazowym 2310 MHz i rozpędza się do 2595 MHz. Na pokładzie znajdują się także rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Istotną zaletą układu jest obsługa techniki DLSS 3.0.
Opisywana karta graficzna wyróżnia się jednak przede wszystkim 16 GB pamięci VRAM. Mowa tutaj o modułach typu GDDR6 (18 Gbps) opartych na magistrali 128-bit, które powinny sprawdzić się zwłaszcza w wymagających grach, w wysokich rozdzielczościach. Nowe produkcje AAA często mają spory apetyt na pamięć VRAM, dlatego RTX 4060 Ti 16 GB wydaje się być bardzo przyszłościowym wyborem.
Model INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC z zewnątrz wygląda niemal identycznie jak inne grafiki tego producenta. Całość posiada dwuslotowe chłodzenie z dwoma wentylatorami o średnicy 88 mm, praktyczny backplate oraz standardowy zestaw gniazd wideo (3x DP 1.4a, 1x HDMI 2.1). Grafika cechuje się wymiarami 250 x 118 x 42 mm, a więc powinna zmieścić się do znacznej większości obudów.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC jest dostępna w sklepach z elektroniką w cenie od ok. 2289 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.