INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC — karta graficzna dla osób grających
18 lipca bieżącego roku na rynku zadebiutowała karta graficzna GeForce RTX 4060 Ti z 16 GB pamięci VRAM. Firma INNO3D przygotowała już kilka jej niereferencyjnych wariantów, w tym atrakcyjny cenowo model Twin X2 OC.
Pod względem specyfikacji RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC nie różni się znacząco od innych wariantów. To układ oparty na rdzeniu AD107 z 3072 jednostkami CUDA, który pracuje z taktowaniem bazowym 2310 MHz i rozpędza się do 2595 MHz. Na pokładzie znajdują się także rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Istotną zaletą układu jest obsługa techniki DLSS 3.0.
Opisywana karta graficzna wyróżnia się jednak przede wszystkim 16 GB pamięci VRAM. Mowa tutaj o modułach typu GDDR6 (18 Gbps) opartych na magistrali 128-bit, które powinny sprawdzić się zwłaszcza w wymagających grach, w wysokich rozdzielczościach. Nowe produkcje AAA często mają spory apetyt na pamięć VRAM, dlatego RTX 4060 Ti 16 GB wydaje się być bardzo przyszłościowym wyborem.
Model INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC z zewnątrz wygląda niemal identycznie jak inne grafiki tego producenta. Całość posiada dwuslotowe chłodzenie z dwoma wentylatorami o średnicy 88 mm, praktyczny backplate oraz standardowy zestaw gniazd wideo (3x DP 1.4a, 1x HDMI 2.1). Grafika cechuje się wymiarami 250 x 118 x 42 mm, a więc powinna zmieścić się do znacznej większości obudów.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC jest dostępna w sklepach z elektroniką w cenie od ok. 2289 zł.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.