Komunikaty PR

Integracja Kahoot! z platformą Zoom zaktywizuje uczestników spotkań online

2021-07-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alicja Kubów
Elephate

ul. Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
alicjakubow|elephate.com| |alicjakubow|elephate.com
667724033
https://www.elephate.com

Oslo, Norwegia (22 lipca 2021 r.) – Kahoot!, marka specjalizująca się w globalnych platformach edukacyjnych, ogłosiła dziś, że przystępuje do współpracy z platformą Zoom Video Communications, Inc. Celem jest wdrożenie aplikacji Kahoot!. Integracja ta ułatwi uczestnictwo w spotkaniach online, korzystanie z edukacyjnych treści Kahoot! oraz prezentowanie przygotowanych materiałów.

Aktywne uczestnictwo i współpraca

Aktualnie komunikacja zdalna stosowana jest coraz częściej zarówno w celach towarzyskich, jak i naukowych czy zawodowych. Aktywne uczestnictwo w spotkaniach online stało się kluczem do efektywnej współpracy, zdobywania wiedzy i nawiązywania kontaktów. W czasach, gdy wiele firm nadal działa zdalnie lub wdraża model hybrydowy, integracja aplikacji Kahoot! z platformą Zoom ułatwi liderom budowanie relacji w zespołach i motywowanie ich członków. Wszystko to dzięki interaktywnemu systemowi e-learningowemu opartemu na grach Kahoot!.

Aplikacja Kahoot! dla Zoom umożliwia użytkownikom granie w quizy wraz z innymi uczestnikami spotkania bez konieczności opuszczania platformy lub korzystania z drugiego urządzenia. Liderzy mogą motywować swoje zespoły podczas spotkań, prezentacji i wydarzeń wirtualnych. 

Wyzwól potencjał w każdej wideorozmowie

Dzięki aplikacji Kahoot! osoba prowadząca prezentację może wykorzystać siłę przyjaznej rywalizacji i zabawy do zwiększenia aktywności wszystkich uczestników. Użytkownicy mogą przeprowadzać ankiety mające na celu sprawdzenie wiedzy i zebranie opinii, stymulować kreatywne myślenie za pomocą chmur słów i zachęcać innych do zabierania głosu. Wystarczy wykorzystać ankiety, pytania otwarte i wiele innych rozwiązań. Dzięki funkcji burzy mózgów organizacje mogą zbierać pomysły i przenosić współpracę na wyższy poziom.  

Prowadzący mają natychmiastowy dostęp do danych i raportów z kahootów, co pozwala na reagowanie w czasie rzeczywistym w oparciu o interakcje uczestników i odpowiedzi na prezentowane treści. Mogą oni również udostępniać gry Kahoot! jako samodzielne wyzwania innym użytkownikom, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji na żywo. Ciekawym rozwiązaniem jest także wysyłanie ich do wszystkich uczestników, by mogli ćwiczyć i poprawiać swoje wyniki. Zwiększy to ich zaangażowanie i zoptymalizuje przyswajanie wiedzy.

Nowa generacja nauki, pracy i zabawy

Komunikacja wideo stała się integralną częścią utrzymywania łączności w organizacjach oraz wśród rodziny i przyjaciół. Zoom jest przy tym jedną z najpopularniejszych platform, na której nasi użytkownicy mogą prezentować i grać w quizy, a także prowadzić interaktywne prezentacje z wykorzystaniem platformy Kahoot! – komentuje Eilert Hanoa, dyrektor generalny Kahoot!. 

Jesteśmy podekscytowani wdrożeniem aplikacji Kahoot! dla Zoom oferującej łatwo dostępne, spójne rozwiązanie, dzięki któremu wprowadzanie aktywnego uczestnictwa i skutecznej nauki do wszelkiego rodzaju wideorozmów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Ponieważ coraz więcej pracodawców i osób indywidualnych korzysta z elastyczności systemów zdalnych lub hybrydowych, platformy wspierające budowanie wartościowych relacji online będą kluczowe dla rozwoju rynku pracy – podkreśla Ross Mayfield, Product Lead, Zoom Apps & Integrations, Zoom. Dzięki aplikacji Kahoot! dla Zoom nasi użytkownicy mogą łatwo zmienić każde spotkanie Zoom w dynamiczne i interaktywne doświadczenie edukacyjne, którego uczestnicy szybko nie zapomną.

Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji Kahoot! dla Zoom, przeczytaj nasz post na blogu lub zobacz Wiadomości Kahoot!.

 

O Kahoot!

Misją Kahoot! jest sprawienie, aby nauka była niesamowita! Twórcy aplikacji chcą umożliwić użytkownikom wyzwolenie ich pełnego potencjału do nauki. Platforma edukacyjna ułatwia każdej osobie i firmie tworzenie, udostępnianie i granie w gry edukacyjne, które stymulują zaangażowanie. Wizją Kahoot! od 2013 roku jest stworzenie wiodącej na świecie platformy edukacyjnej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na platformie Kahoot! 1,8 miliarda graczy z przeszło 200 krajów rozegrało 300 milionów gier. Rodzina aplikacji Kahoot! obejmuje również nagradzane aplikacje do nauki matematyki DragonBox, aplikację Poio do nauki czytania, aplikację do nauki języków obcych Drops, platformy Actimo i Motimate dla pracowników i korporacji oraz Whiteboard.fi, internetową tablicę dla wszystkich szkoleniowców, nauczycieli i klas. Siedziba grupy Kahoot! znajduje się w Oslo, w Norwegii, a biura firmy w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Estonii, Danii i Hiszpanii. Kahoot! jest obecnie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo pod oznaczeniem KAHOOT. Zagrajmy! 

O aplikacjach Zoom

Wbudowane aplikacje Zoom umożliwiają swobodne korzystanie z preferowanych funkcjonalności w narzędziu Zoom przed spotkaniem, w jego trakcie i po zakończeniu. Zwiększ produktywność spotkań dzięki aplikacjom do udostępniania plików, zarządzania projektami, tworzenia tablic i innych. Aplikacje Zoom inspirują do współpracy i zwiększają aktywne uczestnictwo, umożliwiając użytkownikom wykonywanie zadań w czasie rzeczywistym i optymalizację spotkań.

 

Media Contact:        

Falguni Bhuta

falguni@kahoot.com

Alejandro Viquez

alejandror@kahoot.com


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Elephate
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED Biuro prasowe
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na
IT i technologie Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka
2024-06-27 | 14:00

Kolejny nowy najemca w Blue City - to szybko rosnąca hiszpańska marka

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
IT i technologie Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast
2024-06-27 | 13:00

Ponadczasowa Podróż: Kroniki Titanic Belfast

Panasonic przekształca Titanic Belfast, oferując niezwykle silne i poruszające doświadczenie immersyjne. Dzięki zaawansowanej technologii LCD, ta znana atrakcja turystyczna zapewnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.