Integracja Kahoot! z platformą Zoom zaktywizuje uczestników spotkań online
Elephate
ul. Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
alicjakubow|elephate.com| |alicjakubow|elephate.com
667724033
https://www.elephate.com
Oslo, Norwegia (22 lipca 2021 r.) – Kahoot!, marka specjalizująca się w globalnych platformach edukacyjnych, ogłosiła dziś, że przystępuje do współpracy z platformą Zoom Video Communications, Inc. Celem jest wdrożenie aplikacji Kahoot!. Integracja ta ułatwi uczestnictwo w spotkaniach online, korzystanie z edukacyjnych treści Kahoot! oraz prezentowanie przygotowanych materiałów.
Aktywne uczestnictwo i współpraca
Aktualnie komunikacja zdalna stosowana jest coraz częściej zarówno w celach towarzyskich, jak i naukowych czy zawodowych. Aktywne uczestnictwo w spotkaniach online stało się kluczem do efektywnej współpracy, zdobywania wiedzy i nawiązywania kontaktów. W czasach, gdy wiele firm nadal działa zdalnie lub wdraża model hybrydowy, integracja aplikacji Kahoot! z platformą Zoom ułatwi liderom budowanie relacji w zespołach i motywowanie ich członków. Wszystko to dzięki interaktywnemu systemowi e-learningowemu opartemu na grach Kahoot!.
Aplikacja Kahoot! dla Zoom umożliwia użytkownikom granie w quizy wraz z innymi uczestnikami spotkania bez konieczności opuszczania platformy lub korzystania z drugiego urządzenia. Liderzy mogą motywować swoje zespoły podczas spotkań, prezentacji i wydarzeń wirtualnych.
Wyzwól potencjał w każdej wideorozmowie
Dzięki aplikacji Kahoot! osoba prowadząca prezentację może wykorzystać siłę przyjaznej rywalizacji i zabawy do zwiększenia aktywności wszystkich uczestników. Użytkownicy mogą przeprowadzać ankiety mające na celu sprawdzenie wiedzy i zebranie opinii, stymulować kreatywne myślenie za pomocą chmur słów i zachęcać innych do zabierania głosu. Wystarczy wykorzystać ankiety, pytania otwarte i wiele innych rozwiązań. Dzięki funkcji burzy mózgów organizacje mogą zbierać pomysły i przenosić współpracę na wyższy poziom.
Prowadzący mają natychmiastowy dostęp do danych i raportów z kahootów, co pozwala na reagowanie w czasie rzeczywistym w oparciu o interakcje uczestników i odpowiedzi na prezentowane treści. Mogą oni również udostępniać gry Kahoot! jako samodzielne wyzwania innym użytkownikom, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji na żywo. Ciekawym rozwiązaniem jest także wysyłanie ich do wszystkich uczestników, by mogli ćwiczyć i poprawiać swoje wyniki. Zwiększy to ich zaangażowanie i zoptymalizuje przyswajanie wiedzy.
Nowa generacja nauki, pracy i zabawy
Komunikacja wideo stała się integralną częścią utrzymywania łączności w organizacjach oraz wśród rodziny i przyjaciół. Zoom jest przy tym jedną z najpopularniejszych platform, na której nasi użytkownicy mogą prezentować i grać w quizy, a także prowadzić interaktywne prezentacje z wykorzystaniem platformy Kahoot! – komentuje Eilert Hanoa, dyrektor generalny Kahoot!.
Jesteśmy podekscytowani wdrożeniem aplikacji Kahoot! dla Zoom oferującej łatwo dostępne, spójne rozwiązanie, dzięki któremu wprowadzanie aktywnego uczestnictwa i skutecznej nauki do wszelkiego rodzaju wideorozmów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Ponieważ coraz więcej pracodawców i osób indywidualnych korzysta z elastyczności systemów zdalnych lub hybrydowych, platformy wspierające budowanie wartościowych relacji online będą kluczowe dla rozwoju rynku pracy – podkreśla Ross Mayfield, Product Lead, Zoom Apps & Integrations, Zoom. Dzięki aplikacji Kahoot! dla Zoom nasi użytkownicy mogą łatwo zmienić każde spotkanie Zoom w dynamiczne i interaktywne doświadczenie edukacyjne, którego uczestnicy szybko nie zapomną.
Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji Kahoot! dla Zoom, przeczytaj nasz post na blogu lub zobacz Wiadomości Kahoot!.
O Kahoot!
Misją Kahoot! jest sprawienie, aby nauka była niesamowita! Twórcy aplikacji chcą umożliwić użytkownikom wyzwolenie ich pełnego potencjału do nauki. Platforma edukacyjna ułatwia każdej osobie i firmie tworzenie, udostępnianie i granie w gry edukacyjne, które stymulują zaangażowanie. Wizją Kahoot! od 2013 roku jest stworzenie wiodącej na świecie platformy edukacyjnej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na platformie Kahoot! 1,8 miliarda graczy z przeszło 200 krajów rozegrało 300 milionów gier. Rodzina aplikacji Kahoot! obejmuje również nagradzane aplikacje do nauki matematyki DragonBox, aplikację Poio do nauki czytania, aplikację do nauki języków obcych Drops, platformy Actimo i Motimate dla pracowników i korporacji oraz Whiteboard.fi, internetową tablicę dla wszystkich szkoleniowców, nauczycieli i klas. Siedziba grupy Kahoot! znajduje się w Oslo, w Norwegii, a biura firmy w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Estonii, Danii i Hiszpanii. Kahoot! jest obecnie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo pod oznaczeniem KAHOOT. Zagrajmy!
O aplikacjach Zoom
Wbudowane aplikacje Zoom umożliwiają swobodne korzystanie z preferowanych funkcjonalności w narzędziu Zoom przed spotkaniem, w jego trakcie i po zakończeniu. Zwiększ produktywność spotkań dzięki aplikacjom do udostępniania plików, zarządzania projektami, tworzenia tablic i innych. Aplikacje Zoom inspirują do współpracy i zwiększają aktywne uczestnictwo, umożliwiając użytkownikom wykonywanie zadań w czasie rzeczywistym i optymalizację spotkań.
Media Contact:
Falguni Bhuta
falguni@kahoot.com
Alejandro Viquez
alejandror@kahoot.com

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.