Inwestycja 1 M PLN do wygrania w ramach konkursu Feed your Seed
Wystartował nabór do pierwszej edycji konkursu Feed your Seed organizowanego przez trzy fundusze inwestycyjne: Evig Alfa, SpeedUp Group oraz Tredecim Asset Management. Organizatorzy poszukują na polskiej scenie startupowej najlepszych startupów, będących w fazie pre-seed i seed oraz działających w obszarze sztucznej inteligencji (AI). Nagrodą główną jest inwestycja w wysokości 1 M PLN. Finał konkursu zaplanowany jest na 24 czerwca, natomiast zgłoszenia można przesyłać do 4 czerwca.
Organizatorzy konkursu od wielu lat aktywnie wspierają rozwój polskiego ekosystemu startupowego. Tym razem łączą siły w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Na zwycięski zespół czeka nie tylko inwestycja w wysokości 1 M PLN, ale także dostęp do networku i wsparcie biznesowe ze strony inwestora w budowaniu i skalowaniu spółki. W Polsce i w polskich przedsiębiorcach drzemie ogromny potencjał, co już wielokrotnie podkreślaliśmy. Projekty działające na styku nauki i biznesu, często w oczach ich pomysłodawców, wydają się bardzo trudne do realizacji i komercjalizacji. Celem naszego konkursu jest wyłonienie najlepszych z nich oraz dofinansowanie ich projektów, a także wsparcie ich naszą wiedzą i networkiem, co pozwoli im na dynamiczny rozwój produktu lub usługi - Komentuje inicjatywę jeden z organizatorów, Dawid Wesołowski, CEO EvigAlfa.
W jury konkursu zasiądą: Zofia Banaszewska (Manager Inwestcyyjny EVIG Alfa), Tomasz Snażyk (CEO Startup Poland), Marcin Małecki (Redaktor Naczelny MamStartup), Grzegorz Majewski (Expert MIT Enerprise Forum), Artur Jędrzejewski (CEO CARLSON VENTURES INTERNATIONAL LIMITED), Jędrzej Musiał (Politechnika Poznańska), Tomasz Czapliński (Partner Zarządzajacy SpeedUp Group), Paweł Potoczek (CEO Tredecim Assets Management) oraz Dawid Wesołowski (CEO EVIG Alfa).
Udało nam się zebrać znakomitych jurorów, którzy zgodzili się do nas dołączyć i którzy od wielu lat bacznie obserwują i rozwijają polskie środowisko startupowe. Ich wiedza oraz doświadczenia będą nieocenionym wsparciem przy wyborze najlepszych rozwiązań z obszaru AI obecnych na rynku. - mówi Paweł Potoczek, CEO Tredecim Assets Management.
Zgłoszenia do konkursu Feed your Seed przyjmowane są do 4 czerwca poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej konkursu. O zakwalifikowaniu się do finału uczestnicy dowiedzą się do 17 czerwca, a już tydzień później, czyli 24 czerwca zmierzą się ze sobą w Poznaniu podczas finału.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.